arama


Kedi Bakıcılığı Yaparak Para Kazanma

Kedi bakıcılığı yaparak para kazanma
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hümeyra Kaddar Hümeyra Kaddar

Siz de kedi bakıcılığı yaparak para kazanmak ister misiniz? Hem sevimli mi sevimli dostlarla vakit geçirme fırsatınız olacak hem de kendi paranızı kazanmış olacaksınız.

Kedi bakıcılığı yaparak para kazanma

Birçok insan, işe gittiği zaman sevimli dostuna bakacak bir bakıcı aramaktadır ve bunun içinde ilanlar vererek güvenilir kişilerden başvuru beklemektedir. Eğer sizin de kedilerle aranız iyiyse o zaman hiç beklemeden bu işe atılmanızı tavsiye ederim. Hem kendi evinizde hem de kedi sahibinin evinde bakabileceğiniz gibi farklı alanlarda da bakabilmeniz mümkün. Çünkü günümüzde artık sevimli dostlarımız için birçok farklı alan bulunmaktadır. Bunlardan birini soracak olursanız hiç beklemeden söylüyorum, kedi otelleridir. Kedi sahipleri günlük yaşantılarından dolayı bazen yoğunluk içerisinde olabiliyorlar ve kedilerinin düzeni bozulmasın diye de onlara otellerden bir ev kiralayarak rahat edebilmeleri için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. İşte burada da güvenilir bir bakıcı ile zaman geçirmelerini istediklerinden hal böyle olunca kedi sahipleri, özellikle güvenebilecekleri bakıcıların arayışına giriyor. O halde şimdi sizinle kedi bakıcılığı nedir, kedi bakıcısının görevleri nelerdir, bunları konuşacağız.

Kedi Bakıcısı Nedir?

Kedi bakıcısı nedir

İnsan hayatında olmazsa olmazlardan biri de sevimli mi sevimli dostlarımızdır. Bunların içerisinde özellikle de kedilerin çok farklı bir yeri vardır. Ben de çalışma hayatında bulunduğumdan az çok kedi sahiplerinin neler hissettiğini biliyorum çünkü kapımı kapatıp evden çıktığımda geride bıraktığım küçük bir dostum var. Eğer evimde kardeşimle birlikte yaşamıyor olsam inanın bana sürekli onu düşünür dururdum fakat ben evden çıktıktan sonra minik dostumla ilgilenen bir kardeşimin olması en büyük artılarımdan biri…

Açıkcası o olmasa ben de bir bakıcıya ihtiyaç duyar mıydım, elbette. Çünkü ister istemez minik dostlarımızın, bir çocuk kadar bakımını yapmak gerekiyor ve onlarında bizler gibi canları sıkılabiliyor, özlüyorlar hatta sırf yalnızlık hissi yüzünden depresyona bile girebiliyorlar.

Benim güzel kızım da ilk işe başladığım zamanlarda çok fazla beni aradığından depresyona benzer bir hal değişimine girmişti fakat kardeşimin yoğun ilgisiyle bunu atlattık. Uzun lafın kısası kedi bakıcılığına işten çok kedilerin yoldaşı olarak bakmak en güzeli olacaktır.

Kedi bakıcısının kendimce tabirini yapmak gerekirse, minik patilerin vazgeçilmez sırdaşı diyebilirim. Çünkü bakıldığında iş gibi görünse de ve para da kazansanız o minik patileri tutmak sizin ellerinizde…

Eğer çocuklarla aran iyiyse çocuk bakıcılığı da düşünebilirsin: Çocuk Bakıcılığı Yaparak Para Kazanma

Kedi Bakıcısının Görevleri

Kedi bakıcısının görevleri

Öncelikle bu görevler kedi sahiplerinin isteklerine göre farklılık gösterebilir ama temelde birkaç madde ile sıralayabiliriz.

1- Yemek ihtiyaçlarını gidermek

Yemek ihtiyaçlarını gidermek

Sanırım aklınıza da ilk gelen maddelerden biri yemekti… Çünkü hem kendimizin hem de sevimli dostlarımızın fıtrattan gelen asli ihtiyaçlarından biri yemektir. Size verilen bir saat ve mama listesi varsa buna uymanız büyük ihtimalle sizden istenecektir. Fakat bazı kedi sahipleri saat belirlemeden mama kabını dolu bırakarak kedisini bu şekilde de beslemektedir.

2- Tuvalet ihtiyaçlarını gidermek

Tuvalet ihtiyaçlarını gidermek

Eğer kedi bakıcılığı yapacaksanız bu pekte zor değil çünkü kedinin tuvaleti zaten hazırdır ve size sadece kumu temizlemek kalır. Tuvaletini yaptığı kaptaki kum kirlendiyse ve yapamayacak kadar da kötü durumdaysa temizlemeniz gerekebilir. Zaten kediler çok temiz hayvanlar olduğu için kumun içerisine dışkılarını gizlerler ve size sadece elekli kürekle temizlemek kalır.

3- Oyunlar oynamak

Oyunlar oynamak

Kedi sahiplerinin en çok sevdiği de budur aslında… Çünkü sevimli dostlarımıza oyuncaklar almaya bayılırız ve onlarla iletişim kurabilmenin en güzel yolu da oyunlar oynamaktır. Sizin de en çok ihtiyacınız olacak alan büyük ihtimalle bu olacaktır çünkü kedilerle iletişim kurmanın en güzel yolu onun neleri sevdiğini iyi bilmekten geçer…

4- Bakıcılığını üstlendiğiniz kediyi sevin

Bakıcılığını üstlendiğiniz kediyi sevin

Ne de güzel bir görev değil mi? O minicik patileri sevmek, onların o güzel yüreklerine dokunabilmek…

Hem bir sır vermek istiyorum, özellikle üzgün olduğum zamanlarda kedim gelip bana sarılıyor. İnanın bana gün içerisinde yaşadığınız birçok soruna da en iyi yoldaş olacaklardır. Öyle sessiz olduklarına bakmayın koskoca yürekleri vardır onların ve sizi de yüreklerine almaya hiç çekinmeyeceklerdir.

Evde iş yapabileceğin bir alan daha: Özel Gün Hediyeleri Yaparak Para Kazanma

5- Tüylerini taramak

Tüylerini taramak

Evet, geldik asıl güzel olan bölüme, bakıcılığını yaptığınız kedinin tarağını elinize alın ve ona gösterin. Hiçbir kedi taranmaya hayır demez. Çünkü en çok keyif aldıkları şeylerden birisi de taranmaktır. Tüyleri vücudunda biriktiğinden ister istemez kaşıntı yapar ve o tüylerden kurtulmak isterler. Bu yüzden de taranmaya ihtiyaç duyarlar.

6- Kesinlikle banyo ettirmeyin

Kesinlikle banyo ettirmeyin

Bilinen yanlışlardan birisi de kedilerin banyo ettirilebileceğidir. Kesinlikle bu işlemi yapmayın çünkü kediler yıkanmaz. Onların dillerindeki özel yapı sayesinde kendilerini temzileyebilme yetenekleri vardır. Fakat birçok kedi sahibi bu hataya düşmektedir o yüzden eğer bu sizden istenirse diyebileceğim pekte bir şey yok ama kendi kriterlerinizi belirtirken bunu söylemenizde fada var çünkü onlarda bu yetenek varken izleyin ve görün nasıl temizler…

Temizlik demişken bu yazı tam sana göre: İstanbul Ev Temizliği Yaparak Para Kazanma

7- Tırnak kesimi

Tırnak kesimi

Eğer kedi sahibi sizden bunu istiyorsa yapabilirsiniz ama genel olarak yapılmaması taraftarıyım. Çünkü olur da kedi evden kaçarsa kendini koruyabilmesi için tırnaklarına ihtiyacı vardır. Tabii bu insiyatif biraz kedi sahibine kalmıştır.

Kedi makası ve tıraşı nasıl yapılır öğrenmek için tıklayın: Kedi Makine Ve Makas Traşı Nasıl Yapılır?

8- Veterinere götürmek

Veterinere götürmek

Evet, veterine götürmeniz istenebilir. Çünkü aylık aşıları bulunmakla birlikte sağlık kontrolleri de aksatılmamalıdır. Unutulmamalı ki onlarda bizim gibi canlıdırlar ve sağlıkları en az bizim kadar önemlidir.

9- İlaçlarının verilmesi

İlaçlarının verilmesi

Bazı kedilerin farklı rahatsızlıkları bulunmaktadır, bunlardan birisi eğer bakıcılığını yapacağınız kedinin gözleri kör ise onun damlalarını damlatmak ve gözlerini temizlemektir. Fakat belirli bir hastalığı varsa ve kullandığı ilaçları gün içerisinde alması gerekiyorsa büyük ihtimalle bu görev de size kalacaktır. Korkmayın bir çocuğa nasıl ilaç içiriyorsak kedilere aynı şekilde veriyoruz.

Sadece bir not düşmek istiyorum, eğer kedi bu konuda eğitimli değilse büyük ihtimalle nasıl ilaç verildiği konusunda bir araştırma yapmaya veya bir vetenire başvurmaya ihtiyacınız olacak.

Görevler elbette kedi sahiplerinin isteklerine göre artadabilir, azaladabilir ve farklı konularda da isteklerde bulunabilirler. O yüzden bu konuda eğitim alabilirsiniz ve kendinizi bu kedi bakıcılığı konusunda geliştirebilirsiniz.

Kendinize ve minik patilere cici bakmanız dileklerimle, hoşça kalın…

Sizin için bıraktığım  bu videoda kedi bakımı hakkında bilgiler bulunmaktadır. Keyifle izlemeniz dileklerimle…

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI