arama


Türkiye’nin En İyi İş Arama Siteleri (Eleman Arama, İş Bulma Siteleri)

En İyi iş Arama Siteleri
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Muhammed Yusuf Şehitoğlu Muhammed Yusuf Şehitoğlu

İş aramak için artık kapı kapı gezmeye gerek yok. İnternet teknolojisinin gelişmesi ve her alanda ihtiyaç duyulanı bulmayı kolaylaştırması, iş aramayı da kolaylaştırıyor. En iyi iş arama siteleri noktasında başarılı sonuçları ile kendinden söz ettiren bilindik iş ilanı siteleri hakkında yaptığımız değerlendirmeleri sizlere sunarak iş ihtiyacınızı daha kolay şekilde gidermenize yardımcı olacağız.

İşe girmek için CV hazırlamak da eskisi gibi zor değil. Daha önceleri dosya ile personel arayan kuruma müracaat edilirken şimdilerde hem CV hazırlamak hem de firmaya sunmak daha kolay bir hale geldi. İnternetten birkaç dakika içerisinde CV hazırlayabilir ve iş ilanı sitelerine yükleyebilirsiniz. Peki, iş bulmak için en iyi iş arama siteleri hangileridir?

En İyi iş Arama Siteleri

En İyi iş Arama Siteleri

Teknoloji çağının son halini gördüğümüz 2021 yılında iş hayatına atılmak isteyenler için internet teknolojisinden faydalanmanın kolaylıklarını sunmak istedik. Derlediğimiz en iyi iş arama siteleri arasından sizin için en kolay ve en uygun olanını seçerek üyelik kaydınızı oluşturun, CV’nizi ekleyin ve iş tekliflerini bekleyin. İşte Türkiye’nin en iyi iş arama sitesi…

1- Kariyer.net

Kariyer.net

Türkiye’nin en eski ve en iyi iş arama sitesi arasında yer alan Kariyer.net, hem iş arayanların hem de işçi arayanların en çok tercih ettikleri sitelerin başında geliyor. Sunduğu olanaklar ve kolay kullanım özellikleri ile eleman arayanların da iş arayanların da tercih ettikleri garantili iş bulma siteleri arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir: En İyi 8 Türk Gelir ve Satış Ortaklığı Programı Siteleri 2021

Site Adresi: www.kariyer.net

2- Linkedin.com

linkedin

Microsoft tarafından satın alındıktan sonra dünya genelindeki popülaritesini daha da arttırmayı başaran linkedin, aslında sadece bir iş arama sitesi değil aynı zamanda sosyal platformdur. Burada iş arayanlar da personel arayanlar da kendi aradıkları gibi sonuçları kolaylıkla bulabiliyorlar. İş arayanların kendilerini göstermeleri açısından diğer tüm iş arama sitelerine göre çok daha başarılı olan Linkedin.com, yeni iş alanlarına açılmak için tercih edebileceğiniz en iyi adrestir.

Site Adresi: linkedin.com

3- Toptalent.co

Toptalent.co

Sadece bir iş arama sitesi olmasının ötesinde çok daha geniş kapsamda hizmetler sunan Toptalent.co, dünyanın en çok tercih edilen iş arama sitesi arasında yer alıyor. Büyük şirketlere hizmet sunan ve karşılığında referansı güçlü adaylara hitap eden Premium bir site olan Toptalent.co ile hayalini kurduğunuz işi çok daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Site Adresi: Toptalent.com

4- Secretcv

Secretcv

Kullanıcının kendini geliştirmesi amacı ile iş hayatındaki gelişmeleri ve son gelişmeleri yakından inceleme ayrıcalığı sunan Secretcv, diğer platformlara göre biraz daha az tercih ediliyor. Bunun nedeni de kendini fazla geliştirememesi. Ama yine de Türkiye’nin en iyi iş arama siteleri arasında yer alıyor. Yani hayalini kurduğunuz iş için CV’nizi yüklemeniz ve iş fırsatlarını bekleyebileceğiniz bir platform olduğundan söz edebiliriz.

İlginizi Çekebilir: İnstagram’da Satış Ortaklığı Yaparak para Kazanma

Site Adresi: Secretcv.com

5- Yenibiris.com

Yenibiris.com

Yaptığı yenilik ve geliştirmelerle Türkiye’nin en iyi iş arama siteleri arasında yer edinmeyi başaran yenibiris.com geniş anlamda hizmet veren iş arama sitelerinden bir diğeridir. CV’nizi kolaylıkla yükleyebileceğiniz, filtreleme özelliğinden yararlanabileceğiniz site, hayal ettiğiniz işe daha hızlı ulaşmanız için kullanabileceğiniz yeni bir alanınız olabilir.

Site Adresi: yenibiris.com

6- CVlogin

CVlogin

Basit arayüzü ile yeni nesil gençlerin daha çok tercih ettikleri iş arama sitelerinden biri olan cvlogin, klasik iş arama sitelerinin eksiklerini bularak tasarlanmış ve en iyi kariyer sitelerinden biridir. Kullanıcı dostu ara yüzü, basit sekmeler ve CV yükleme adımında herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması, en iyi iş arama siteleri arasına girmesini etkiliyor.

Site Adresi: Cvlogin.com

7- Eleman.net

Eleman.net

Gelişmeye devam eden ve Türkiye’nin en büyük iş arama siteleri arasına girmeyi başaran eleman.net, birçok alanda iş bulma imkanını bir araya getiren bir platformdur. Özellikle mavi yaka çalışanlarının kendilerine uygun iş bulma imkanına sahip oldukları eleman.net, sahip olduğu deneyimi ve uzun zamanlı tecrübeleri ile de kendinden söz ettiren en iyi iş arama siteleri arasında yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmanın 10 Kesin Yolu [2021 GÜNCEL]

Site Adresi: Eleman.net

8- İsbul.net

İsbul.net

Eleman ilanı vermek veya iş aramak için tercih edilen bir diğer adres ise isbul.net internet sitesidir. Uzun zamanlı bir geçmişe sahip olmasına ek olarak sürekli güncellenmeye devam eden bir site olduğu için tercih edilen iş arama motorları arasında yer almayı başarıyor.

Site Adresi: isbul.net

9- Elemanonline.com.tr

Elemanonline.com.tr

Uzun soluklu bir hizmet geçmişine sahip olan ve sunduğu olanakları ile kendinden söz ettiren en iyi iş arama siteleri arasında yer alan elemanonline.com.tr de mavi yakalıların kendilerine uygun iş bulabildikleri bir diğer sitedir. Türkiye’nin en iyi eleman bulma ve iş arama platformları arasında yer alan siteye CV’nizi yükleyerek gelecek teklifleri değerlendirebilirsiniz.

Site Adresi: elemanonline.com.tr

10- Jooble.org

Jooble.org

İş aramak ya da eleman aramak isteyenlerin tercih ettikleri en iyi iş arama siteleri arasında yer alan Jooble.org, şehirlere göre iş arama imkanlarından popüler işlere kadar birçok konuda kullanıcılarına destek veren sitelerden biridir. Hayal ettiğiniz işe daha hızlı şekilde ulaşmak için jooble.org’u da listenize almanızı öneririz.

Site Adresi: Jooble.org

İş Arama Sitelerinde Etkili İş Bulma İpuçları

İnternette iş aramak ya da eleman aramak eskisine göre çok daha kolay. Özellikle de iş arama sitelerinin bu konuda kendilerini geliştirmiş olmaları, daha kullanıcı odaklı özelliklerin ortaya çıkmasını sağlıyor. Ancak iş arama sitelerinde etkili iş bulmak istiyorsanız bazı kurallara dikkat etmenizi öneririz. Sizin için hazırladığımız bu yazımız ile daha kolay iş bulma fırsatlarını yakalayabilirsiniz.

 1. İş arama sitelerinde gelişmiş arama özelliğini kullanarak; konum, mekan, iş bilgisi, işe başlama tarihi, iş unvanı, maaş, yemek, SSK gibi filtrelemeleri kullanarak aradığınız işi daha hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.
 2. İş arama sitelerinde birçok iş ilanı karşınıza çıkar. Uzun zamandır işsiz olduğunuz için uygun bulduğunuz her ilana başvuruyor olabilirsiniz ama bu yanlıştır. Unutmayın, uzmanı olduğunuz alan ile ilgili mutlaka bir iş bulabilirsiniz.
 3. İş başvurusu yaptıktan sonra yeni iş fikirlerini atlamayın. Bazen firmalar gelen başvuruları çok sonra da değerlendirebiliyorlar. Bu durumda yeni işlere kapalı kalmamış olursunuz.
 4. İş arama sitelerine üye olurken hazırladığınız CV’nin sizi net bir şekilde anlatmış olmasına özen gösterin, iş deneyimi, sahip olduğunuz sertifikalar, katıldığınız seminerler vs. mutlaka eklemenizi öneririz.
 5. Pek çok firma, özgeçmişe bakmadan önce ön yazıya bakar. Bu yüzden ön yazınız kesinlikle açıklayıcı, net ve karşınızdaki kişiyi ikna edebilecek türden olmalıdır.
 6. İş görüşmesine giderken, özgüvenli olun, iş tecrübelerinizi aktarın ve sosyal haklarınızı mutlaka bir kere daha teyit edin.
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • sinem
  2 sene önce

  Merhaba neden hep ücretli siteleri yazmışsınız? ücretsiz hizmet veren siteleride yazın mesela isverenden.com bu sitede bence baya iyi.

  23
  yorum beğen