arama


Defacto Bayilik Başvuru ve Şartları

Defacto Bayilik Başvuru ve Şartları
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • neisyapsam neisyapsam

Defacto Bayilik Başvuru ve Şartları

Türkiye’nin LC Waikiki’den sonra en büyük giyim mağazası zinciri olan DeFacto, 2003 senesinde kuruldu. Günümüzde Türkiye’de 330, Türkiye dışında da 113 mağazası bulunan DeFacto, satış mağazalarını çoğaltmak  amacıyla bayilik vermeyi devam ediyor. DeFacto’dan bayilik alabilmek için en önemli noktalardan olan yatırım sermayesidir.

Türkiye’nin en tanınmış  giyim mağazaları arasında yer alan DeFacto’dan bayilik alabilmek kesinlikle karlı bir yatırım olarak dikkat çekmektedir. Sektörde 2’nci sırada yer alan ve sektörde en çok reklam veren markalar arasında yer alan DeFacto, gün geçtikçe ciro büyümesi elde etmekte ve bu kapsamda marka bilinirliliğini de çoğaltmaktadır. 2014 yılında yurt dışına da açılan DeFacto, günümüzde Arnavutluk, Irak, Mısır, Belarus, Fas, Kosova, Kazakistan, Gürcistan, Rusya, Bosna Hersek, Cezayir, Azerbaycan, Ürdün, Kırgızistan, Lübnan, Filistin, Suudi Arabistan, KKTC‘de de toplam 113 mağazaya sahiptir.

Defacto Bayilik Başvurusu

Türkiye’nin en önemli ve en tanınmış giyim markalarından biri olan DeFacto’dan bayilik almak girişimci ve yatırımcılar için her zaman önem gösterilmesi gerekli olan konular arasında yer alıyor. DeFacto’dan bayilik alabilmenin en önemli iki koşulu; Yatırım sermayesi ve sektör tecrübedir.

DeFacto’dan bayilik alabilmek için yaklaşık olarak 400 bin liralık yatırım sermayesine ihtiyacınız olacak. Mağaza güzergahı olarak AVM’ler ve cadde mağazaları tercih ediliyor. Fakat cadde mağazalarında 2 veya daha çok katlı dükkan ihtiyaçları bulunuyor. AVM dışındaki mağazalarda ayrıca en düşük 120 metrekare satış alanına ihtiyaç duyuluyor. AVM’lerde koşullar daha esnek.

Mağaza kurulumu, güzergahı belirlenmesi sonrasında şirket tarafından anahtar teslim olarak hazırlanıyor. Bu doğrultuda ürünler ana şirketten gönderiliyor ve eksilen her ürün için tedarik ağını harekete geçirebiliyorsunuz. DeFacto’da satılan her üründe kar marjı değişiktir,fakat yaklaşık olarak yüzde 40 yakınlarında bir kar oranından konuşmak mümkün. DeFacto mağazalarında başka markalara ait ürün satışları yapılamıyor.

DeFacto’dan bayilik alabilmenin en önemli şartlarından biri de, tecrübedir. Sektör deneyimine sahip bir yatırımcı veya girişimciyseniz bu size ek avantaj sağlayacaktır. Ayrıca DeFacto’da bölge koruması olduğu için, size yakın bir noktada daha önceden hazırlanmış bir DeFacto satış bayisi varsa, başka bir lokasyon tercih etmeniz sizin için faydalı olacak.

Defacto Ürün Çeşitleri

Defacto’da kadın, erkek, genç, çocuk, bebek, aksesuar ve kozmetik ürünleri bulunuyor. Ayrıca DeFacto ürünlerini sizin giyim mağazasında satmayı planlıyorsanız, DeFacto’nun kurumsal & toptan satışı da bulunuyor

Defacto Bayilik İletişim Bilgileri ve İletişim Numaraları

 

 

Telefon: 0850 222 27 15

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Hamit
  2 ay önce

  Merhaba ben Antalya kemerde ikamet eden bir iş insanıyım.. Diyarbakır da ve Antalya da Lufian mağazasını isletmekteyim.. Kemer merkezde boyneri açıyoruz.. yaklaşık 2 hafta da açılışı yapılacaktır… Birde turizm beldesinde deri çanta. Mağazamız bulunmaktadır. Farklı bir lokasyonda DeFacto mağazasını açmak istediğimi soylemk istediğimi bu konuyla ilgili bana dünüş yapmanızı rica ederim.

  0
  yorum beğen