arama


Açık Parfüm Bayiliği Veren Firmalar 2020

AÇIK PARFÜM BAYİLİĞİ VEREN FİRMALAR-2019
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • neisyapsam neisyapsam

Bildiğiniz üzere Türkiye’de çok fazla açık parfüm markası bulunmaktadır. Bazıları tanınmış olmuş ve kurumsallık yolunda ilerliyordur, bazıları da daha küçük firmalar olabilmişlerdir. Çoğu firma bayilik vererek değişik  şehirlerde ve bölgelerde markanın tanıtılmasına katkı sağlıyor. İnsanların ithal parfümü fiyatlarda görülen pahalılık açısından alamamalarından dolayı günümüzde açık parfümler çok ön planda olmaya başlamıştır. Peki bir firmanın bayiliği almak istersek ne yapmamız gerekecek ? Kazançları ne kadar, ne kadar yatırım yapmak gerekir? Bayilik ücreti olarak ne öderim? Dükkan maliyeti ne kadardır? Bu iş için nasıl bir dükkan seçimi yapmalıyım ? Açık parfüm işi firmaya kar mı yaptırır, yoksa zarara mı uğratır? En çok hangi firmalar bayilik verir? Hepsinin cevabını şimdi size anlatacağım.

İlk olarak bir firmanın bayiliğini almak için kafanızda bir iş planı belirlemelisiniz. Popülaritesini, satış yapıyor mu yapmıyor mu, eğer daha önceden hazır bir dükkan yoksa yerini doğru seçmeli, kalabalık ve işlek yerleri tercih etmelisiniz. Firmanın uygun gördüğü koşullarda  bir dükkan seçimi yapmalısınız. Peki hangi firmalar bayilik veriyor ve koşullar nelerdir?

EYFEL PARFÜM

2008 yılından beridir faaliyete başlayan bu firma İstanbul’un Üsküdar  semtinde kurulmuştur.  Daha sonra Kocaeli’nde yeni bir fabrika kurmuş ve faaliyetlerine orada sürdürmüştür. Türkiye de ve diğer ülkelerde çok sayıda bayisi vardır.

İletişim: 0850 840 5856

BAŞVURUMU NASIL GERÇEKLEŞTİREBİLİRİM ?

Bayilik almanız için Eyfel Parüm’ün oluşturmuş olduğu başvuru formu vardır. Bu formu hatasız ve eksiksiz bir şekilde doldurarak düşük miktarlarla kendi işinizin patronu olabilirsiniz.  Başvuru formunu doldurduktan sonra, bulunduğunuz bölgeden sorumlu bir yönetici tarafından başvuru formunuz incelenir. Lazım olan incelemeler yapıldıktan sonra bayilik için uygunluğunuz tespit edildiğinde başvuru formunda bulunan telefon numaranızdan size geri dönüş sağlanacaktır.  Bulunduğunuz şehirde veya yakın şehirlerde bir dükkan açabilir bayilik alabilirsiniz.

ORTALAMA MALİYETİM NE KADAR OLUR ?

Yaklaşık bir sürü parfüm firmasının dükkan açma parası ortaktır. Fakat açmak istediğiniz dükkanın metrekaresine ve bulunduğu mevkiye göre bu durum çeşitlilik  gösterebilir. Bulunduğunuz dükkan cadde ve alışveriş merkezi gibi işlek yerlerde olduğunu düşünürsek kirası normal dükkanlardan birazcık daha  fazla olabilir.  Ama dükkanınızı böyle yerlere açmak sizin için daha iyi gelirler olacaktır. Çünkü işlek olmayan tenha sokaklarda dükkan işletmek size kar değil zarar yaptırır. Yatırdığınız sermayeyi ve dükkan kurulumu için harcadığınız parayı kazanamazsınız. Yani işin özü 100 TL az veriyim derken bütün sermayeden olur dükkanı batırırsınız. Bayilik almak için yaklaşık 10-12 bin TL’ye ihtiyacınız vardır.  Tabi ki bunun sonrasın da  oluşan dükkan ihtiyaçları için de bir miktar para gerekiyor.  Masalar, vitrinler, raflar vs. gibi. En düşük dükkan maliyetinden hesaplamaya başlarsak 4 bin TL kadar bir parayı iç dizayn için, 2-3 bin TL tabela işlemlerine geri kalan parayı da ürünler için harcayabilirsiniz. Fiyatlar gözünüzde büyümesin bilinen bir firma olduğu için doğru yeri seçtiğiniz takdirde hemen hemen bir iki ayda yatırdığınız paranın çok çok fazlasını kazanabilirsiniz.

GEREKLİ BELGELER NELERDİR ?

 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı
 • Yapının kullanılması için izin ve tapu belge fotokopisi
 • Emniyet Genel Müdürlüğü’ne kimlik beyannamesi
 • Sabıka kaydı
 • İki tane vesikalık fotoğraf
 • İkametgâh belgesi
 • Belediye’den vergi tabelasının çıkarılması
 • Yangın önlemi alındı raporu
 • Bağ-kur ya da Sosyal Güvenlik Kurumu’na kayıt olunmuş olması
 • Vergi dairesinden kayıtlı vergi numarası alınması
 • Açık Parfüm Bayiliği Veren Firmalar 2019 Franchising Bayilik Veren Firmalar
 • Eyfel parfüm bayilik veriyor

LORİS PARFÜM

Günümüzde açık parfüm markalarının önünde gelmiş isimlerden  biri de Loris’tir.  Sadece parfüm ile sınırlı kalmayan bir firmadır. Duş jeli, deodorant, roll-on, oda kokuları, araba kokuları, vücut spreyleri gibi pek çok ürünü firmasında satışa sunmaktadır. Yurt içi ve yurt dışında olmak üzere pek çok firması bulunmaktadır. Parfümeri sektöründe sizde yerinizi almak istiyorsanız hemen bayilik için gerekli şartları okuyup kafanızda bir takım işleri planlaya bilirsiniz.

İletişim: 444 8 345

BAYİLİK İÇİN GEREKLİ KOŞULLAR NELERDİR ?

Bir işyerine sahip olmak için parfümeri açmak iyi fikirler arasında olabilir. Tabi ki herşeyden önce kendinize bir sermaye ve iş planı oluşturmalı tüm bunlara uygun dükkan seçmelisiniz. Başvurunuzu gerekli mercilere ulaştırırken bulunduğunuz bölgeyi, nüfus yoğunluğunun durumunu ve maddi durumunuzu belirtmeniz gerekmektedir. Bunlara göre size bayilik verilir.

LORİS PARFÜM BAYİLİĞİ EDİNMENİN MALİYETİ

Bu iş için insanların devamlı aktif olduğu caddeleri veya işlek alışveriş merkezlerini tercih ederseniz kazancınız kat kat giderinizi karşılar ve size çok çok daha fazla kar yaptırır. Bunun için firmanın dükkan kuralı en az 10 metrekare’dir. Loris parfüm bayilik fiyatı ise 10 bin TL gibi bir ücrettir. Diğer tuttarlar(Işıklandırma, raf, tabela, iç dizaynlar ve satılacak ürünler ) da size ait olacaktır.Tüm bunlar için de tahmini olarak bir fiyat çıkarmak istenirse 12 bine yakın  bir şey harcamanız gerekebilir. Sizde hazırladığınız iş planına göre Loris parfümerinin bayiliğini alarak kendi işinizin patronu olabilir ve maddi açıdan çok iyi durumda olabilirsiniz.

GEREKLİ BELGELER NELERDİR ?

 • İkametgah belgesi
 • 1 adet Kimlik kartı fotokopisi
 • Eski iş hayatınız ile ilgili günümüze taşınmış veya sicilinize işlenmiş bir sıkıntı olmaması
 • Belediye’den vergi levhası alınmalıdır.
 • Yapısal denetim belgesi olmalıdır.
 • İtfaiye yangın belgesi olmalıdır.
 • Kira kontratı da evraklar arasında yer almalıdır.
 • Son olarak da kredi notunuzun düşük seviyede olmaması gerekmektedir.
 • Açık Parfüm Bayiliği Veren Firmalar 2019, Franchising Bayilik Veren Firmalar
 • Loris parfüm hızla bayilik vermeye devam ediyor

BARGELLO PARFÜM

Çoğu gezdiğimiz yerlerin işlek caddelerinde veya alışveriş merkezlerinde karşılaştığımız açık ve kalıcı parfümün adresidir diyebiliriz. İlk olarak 1950 yılında Bursa’da faaliyete geçmiştir. Daha sonra değişik şehirlerde ve yurt dışında bayilikleri açılmıştır. Parfüm kalitesi olarak çok iyi olduğunu söyleyebiliriz. Diğer parfüm firmalarından biraz daha değişik sistemleri vardır.

İletişim: 444 0 274

BAYİLİK İÇİN GEREKLİ KOŞULLAR NELERDİR ?

Bargello parfümün bayiliğini almak  için öteki bayilik alma şartlarında olduğu gibi başvuru formu doldurarak uygun görülme durumunuzda bayiliğinizi edinebilirsiniz. Başvuru formu ile beraber dükkanınızın bulunduğu şehiri, ilçeyi veya mevkiyi yada dükkanının metrekare türünden boyutunu bildirmelisiniz. Bargello parfümün tek koşulu dükkan içerisinin en az 10 metrekare olmasıdır. Dükkanın iç dekorasyonunun firmanın söylediğinin dışına çıkarak dekore edemezsiniz. Dükkan içerisinde marka dışı ürün satmanız kesinlikle yasaktır. Bayilik edinmek sadece sizin elinizde. Dükkan iç dekorasyon fiyatı, tabelalar, ışıklandırmalar gibi dükkan ihtiyaçlarını firma karşılıyor. Sizin tek yapmanız gereken şey  yeterli sermayeyi ortaya koymak olacaktır.

BARGELLO PARFÜMÜN KAR DÜZEYİ NEDİR ?

Öteki firmalara göre değişik bir sistemi olan bu firma %100 kar garantisi vermektedir. Parfümlerinin kalıcılığını bir kullanıcı olarak ispatlamış bulunarak garanti verebilirim. Öteki parfümlere nazaran daha maliyetli ama kalite ve kampanya açısından çok yeterli bir firmadır. Merkez firmanın vermiş olduğu fiyat dışına çıkmamanız gerekmektedir. Alışveriş merkezleri veya herhangi bir yerde tezgah kurmak için gerekli alan 8 metrekare olarak belirtilmiştir. Siz de kaliteli bir işin patron olmak istiyorsanız Bargello firmalarına güvenebilirsiniz.

SANSİRO PARFÜM

İlk olarak 1998 yılında Bursa’da üretime başlamıştır. Sadece parfüm değil birçok kozmetik ürününü firmasında satışa sunan . Sansiro parfüm her yaşa uygun gelebilecek kaliteli bir parfüm üreticisidir. Ürünlerini ülkemizde üreterek yurt dışı kaynaklı olarak da satmaktadır. Bayiliği alınabilecek kaliteli parfümlerden biridir. Farzı misal benim bulunduğum il de bayiliği olmayan bir firma. Açılması çok istekte bulunuluyor. Yani buradan çıkarabileceğimiz sonuca bakılırsa gerçekten istenilen bir parfüm firması olduğunu görebiliriz.

İletişim: 0(224) 244 93 58

BAYİLİK ŞARTLARI NELERDİR ?

Yaklaşık ülkenin her yerinde hatta yurt dışında bile ulaşabileceğiniz, her yerden alıcısı olan, ünü yüksek bir firmadır.  Bir parfümeri bayiliği almak iş hayatına atılabilmek için doğru ve güvenilir bir girişim olacaktır. İlk olarak başvuru formunu doldurmanız gereklidir. Firma sizin çoğu ihtiyacınızı karşılar.  Sansiro’nun bayilik şartları ise şöyledir;

Bir AVM veya kalabalık insan ortamlarının olduğu bölümleri tercih etmeniz gerekmektedir. Sansiro ürünleri haricinde başka bayiliklerin ürünlerini mağaza içerisinde satamazsınız Sansiro firmasının belirlediği renkler ve dizaynın dışına çıkmamanız gerekmektedir.Firma sizden sadece 30 bin TL kadar bir fiyatı istekte bulunuyor.Dükkan içerisindeki raf, ışıklandırma gibi dekorasyon masraflarını da firma üstlenir.Tabela ve reklam işleri için de ekstra bir ücret ödemezsiniz.

SANSİRO BAYİLİĞİNİN KAR MARJI NEDİR ?

Eğer dükkanınızın yerini iyi belirler ve işlek ortamları tercih ederseniz %100 kar edeceğiniz bir iş olacaktır. Çoğu işyeri patronu, çalışanlarına yanlış davranmaktadır . Çalışanlarına moral ve motivasyon vermek onları işe ısındırmak da size büyük kar kazandıracaktır. Çünkü kötü enerji almaları müşteriyle ilgilenmelerine de olumsuz davranışlar yansıyacaktır. Bilinen kaliteli ve güvenli bir marka olduğu için müşterisiyle görüştüğünde karlı kazançlar sağlayabilirsiniz. Daha fazla bu markanın bulunmadığı fakat nüfus yoğunluğunun çok fazla olduğu yerleri tercih edebilirsiniz.

PARFÜM DÜKKANININ AYLIK GETİRİSİ NEDİR ?

Doğru bir şekilde iş planı yaptığınızda, yani dükkanın bulunacağı şehrin nüfus düzeyi, öteki parfümeri dükkanlarının iş gücünü, en doğru dükkan yerini seçtiğinizde yatırımınızdan çok daha fazla para kazanarak kar elde edebileceğiniz küçük yapılı iş yerlerinin arasında en kar edebilecek işlerden biridir parfümeri işletmeciliği. Müşteriye dükkanı gösterebileceğiniz, bulunduğunuz bölgeye ve mevkiye  markanızı tanıtabileceğiniz etkinlikler de size katkı sağlayacaktır. Örnek vermek gerekirse; dükkan açılışında afişler bastırabilir, çocuklar için üzerinizde marka ve ambleminizin bulunduğu dükkan rengine uygun balonlar dağıtabilirsiniz. Dükkanın küçüklük ve büyüklüğüne göre ses sistemleri kurabilir, müşterinin dikkatini dükkanın üzerine çekebilirsiniz.

Kazanç durumunuz bulunduğunuz şehrin veya ilçenin nüfus durumuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Farzı misal bir İstanbul’da veya Ankara’da sağlamakta olduğunuz kazancı Bilecik gibi küçük şehirlerde veya ilçelerde elde edemezsiniz. Bulunduğunuz yere yakın parfümeri dükkanlarından hep bir tık üstte olmaya önem göstermelisiniz. Yeni gelen zam ile beraber hesaplarsak daha az nüfuslu bir bölgede günlük 15 TL’den en az 30 parfüm satsanız 450 TL para yapartadır. Bunlardan öte olarak normal parfümlerden hem esans olarak  hem de fiyat olarak daha yüksek olan özel parfümlerin de 25 TL olduğunu kabul edersek günlük en az 10 tane de onlardan satsak 250 TL yapar. Ayrıyeten oda kokuları, deodorantların, roll-on satışlarının da olduğunu kabul edersek günü kurtarmış oluruz. Tabi bu rakamlar yüksek nüfuslu şehirlerde çok  fazla bir şekilde yükselebilir.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI