arama


Bayilik Veren Cafeler Listesi 2019

Bayilik Veren Cafeler Listesi 2019
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • neisyapsam neisyapsam

Türkiye’de ciddi kazanç marjları bulunan iş alanlarından biri olan cafe sektörü yatırımcıların ilgisini çekmeyi sürdürüyor. Birçok yatırımcı özellikle kendi markasını kurarak sektöre giriş yapıyor. Fakat  kendi markanızla sektöre girmek istemiyorsanız eğer bayilik veren birçok cafe ile yolcuğunuzu daha güvenilir bir altyapı ile devam ettirebilirsiniz. Bu cafeler hazır çalışmaları ile birçok değişik alanda ciddi reklam ve marka çalışmaları yapmaları sebebiyle önemli potansiyeller barındırıyor.

Bayilik veren cafeler listesini inceleyecekseniz eğer gerçekten sermaye ve dönüşüm oranı daha avantajlı olan firmalar ile iş yapmanızı öneriyoruz

İşte Türkiye’de cafe bayiliği veren en iyi ve önemli markalar…

1 – Mado

Türkiye’nin en önemli cafe markaları arasında yer alan ve hala sektörün baş firmaları arasındaki yerini koruyan Mado da franchise veriyor. Şirket bu konuda bayilik alabileceğiniz en zor firmalar arasında yerini almakta.

Türkiye’de 200’ü geçmiş bayiliği bulunan Mado’nun yurt dışında da önemli birçok yatırımı vardır. 1992 yılında adım attığı cafe sektöründe her yıl genişlemeyi başaran Mado’nun bayilik için yatırım bütçesi olarak net bir rakam yok, fakat bu konudaki yaklaşık yatırım bedelinin 700 bin lira yakınlarında olduğunu belirtmekte fayda var. Şirketin franchise sistemine giriş yapabilmek için en önemli konu sektördeki deneyim ve tecrübe seviyenizdir. Eğer bulunduğunuz bölgede kuvvetli bir yatırım potansiyeliniz varsa eğer en çok önerdiğimiz cafe bayiliği Mado’ya aittir.

İletişim: 0 344 236 06 11-12

2 – Breadlı

Fast Food zinciri olmasına karşı bir cafede aranan her şeyi bulunduran Breadli de Türkiye’nin birçok ilinde cafe bayiliği vermeye başladı. Şirket, yaklaşık olarak yatırımcılardan 150 bin lira yatırım sermayesi istiyor. Breadli’den bayilik almak istiyorsanız eğer minimum 100 metrekare ve işlek bir alandaki dükkana sahip olmalı veya kiralamalısınız.

Breadli’nin franchiseleri ay sonunda kazandığınız cironun yaklaşık yüzde 65’ini brüt kar olarak hesaplarına almaktadır. Şirketin merkezi olan İzmir’den ürünler soğuk zincir halkası kırılmadan bayilere ulaşıyor. Şirket bayilere bölge koruması, reklam ve eğitim yardımı seçeneklerini de sunmaktadır.

İletişim: 0 232 339 22 55

3 – Coffemania

2009 yılında cafe sektörüne adım atan ve bugün önemli cafe markaları arasında yer alan Coffemania, bugün Türkiye’nin değişik illerinde 60’ı geçik bayiye sahiptir. Şirket bayilik zamanını hala aktif tutmakta ve franchise sistemi için özel kar marjları fırsatları sunmaktadır.

Yıllık yaklaşık 1 milyon müşteri portföyü bulunduran Coffemania firması, franchise sistemlerine adım atmak isteyen yatırımcılar ile ilk basamakta 5+5 yıllık sözleşme imzalamaktadır. Şirket yatırımcılardan yaklaşık 300 bin lira yatırım bütçesi istiyor. Özellikle 500 bin liranın üzerindeki yatırım bütçeleri çoğu zaman pozitif yönde değerlendirmeler oluyor.

İletişim: 0 232 422 19 32

4 – London Cafe

2017 yılında cafe sektörüne hızlı bir adım atmayı başaran London Cafe bayilik veriyor. Şirketin franchise sistemine dahil olmak için minimum 350 bin liralık bir yatırım bütçesine sahip olmanız gerekiyor. London Cafe’nin franchise giriş fiyatı ise 60 bin lira + KDV.

Kolay ve düşük maliyetleriyle kurulum seçenekleri göstermesine karşı, şirket çoğu zaman kuvvetli yatırımcılar ile iş yapmak istiyor. London Cafe, bayilik almak isteyen yatırımcılara eğitim, reklam ve pazarlama konuusnda destek sağlıyor. Ayrıca franchise sahiplerine Yer Seçimi ve Bölge Koruması için seçenekler de  veriliyor. Firma, gelirden yüzde 3 pay almakta ve yatırımın geri dönüş süresi olarak 18 ila 24 ay aralığını işaret etmektedir.

İletişim: 0 232 502 00 47

5 – Cezveden

Minimum 10 metrekare alanalarda kiosk cafe bayiliği seçeneği veren Cezveden’den bayilik alabilmek için minimum 50 bin liralık yatırım sermayeniz olması gerekiyor. Kahve, sıcak ve soğuk içeceklerinin yanında çikolata ürünleri de yapan Cezveden uzun yıllardır AVM’lerde birçok alanda bulunuyor.

Cezveden’in bayilik başvurusunun sonrasından birkaç gün içinde şirket personeli yerinde inceleme yapmak için bölgenize gelmekte. Bayilik alındıktan sonra her ay 250 liralık yatırım fiyatı bulunuyor.

İletişim: 0545 505 34 42

6 – 1453 Osmanlı

Minimum 300 metrekare alanlara cafe bayiliği seçeneği veren 1453 Osmanlı firması, yaklaşık olarak bayilik almak isteyen yatırımcıların 600 bin liralık yatırım bütçesine sahip olması gerektiğini belirtmekte. Şirket daha önce hazırlanan onlarca bayiliğe sahip olmasının dışında, yeni bayilik taleplerini çok sıkı sıkıya incelemekte.

1453 Osmanlı’dan bayilik almak için 30 bin dolar marka bedeli ve 30 bin lira da proje bedeli istiyor. Ayrıca her ay aldığınız cironun yüzde 5’i de masraf olarak alınmaktadır. Bu açıdan şirketin çok avantajlı olmadığını belirtmek gerekir.

İletişim: 0553 099 10 01

7 – Bombty Dospresso

Bütün Türkiye’ye bayilik veren cafe zincirlerinden Bombty Dospresso, yaklaşık 250 bin liralık yatırım bedeline sahip yatırımcılar ile iş yapmak istiyor. Her yıl yaklaşık 600 bin kişiye hayran kalınırcasına bir hizmet vermeye çalışan firma, bayilik ağını büyültmeye amacıyla sektör deneyimi bulunan yatırımcılara franchise vermeyi sürdürüyor.

Bombty Dospresso, franchiselerine birçok yardımın dışında yer seçimi konusunda da önemli yardımlar veriyor ve şubeler anahtar teslim olarak sunuluyor.

İletişim: 0553 099 10 01

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • adem ayşin
  4 sene önce

  bana ulaşın

  46
  yorum beğen