arama

Boya Badana Yaparak Gelir Elde Edin

boya-badana
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • neisyapsam neisyapsam

Size ek gelir sağlayacak ek işlerden bir tanesi de boş zamanlarınızda boya badana yapmaktır. Hem ağınız hem de eğlenip keyif alacağınız hem de iyi bir kazanç sağlayacağınız işlerden bir tanesi boya badana yapmaktır.

Baya Badana Yapmak

Ev boyamak birçok insanın yapmak istediği işlerden biridir. Severek yapacağınız bir iş olduğu için yaparken aynı zamanda stresinizi de atarsınız. Boya badana işinde uzmanlaşmak için ilk yapmanız gereken kendi evinizden başlamak. Birkaç defa boyama yaptıktan sonra işe alışmanız mümkün. İnsanların bir çoğu evlerini her yıl boyamaktadır. Özellikle sobalı evlerde ve kömür kullanılan evlerde duvarlar çok çabuk kirlenmektedir. bundan dolayı insanların bir çoğu evlerine yıllık boya badana yapmaktadır. Evinizi boyatmak için bir boyacı çağırdığınızda bir günlük boyama işi için sizde 600 ile 700 lira arası bir ücret talep edecektir. Düşününün bir ya da en fazla iki gün sürecek bir iş için 700 lira isteniyor. Yani günlük 350 Tl kar bırakıyor.

boya badana1

Başkaları için boyama yapacak kadar kendinizi geliştirdiğiniz zaman boyacıların istediği fiyatların aşağısına bir fiyata çok rahat bir şekilde boyama işi bulursunuz. Zaten bu işi kendi işinizin yanında ek kazanç elde etmek için yapıyorsanız çok fazla para talep edip işi tepmenizin bir anlamı yok. Asgari ücretle çalıştığınızı var sayalım. Aylık kazanacağınız ücret 1600 Tl civarıdır. Bunun yanında sadece hafta sonu boya badana yaptığınızı hesap edin. İş için 450 lira talep etseniz dört haftada kazanacağınız para 1800 Tl olacaktır. Yani hafta sonu kazanacağınız para Beş günlük çalışmanızın sonunda size verilen paradan daha fazla olacaktır. Kaldı ki bir çok insan asgari ücretin çok altında çalışmak zorunda kalmaktadır. Bu işinizin yanında diğer yazımızda sizin sizin için söylediğimiz TESİSAT İŞİni de yapmaya çalışırsanız kazancınız çok daha fazla olacaktır.

Boya Badana İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Boya badana yapmak için size lazım olan malzemeler, Boyama rulosu, küçük fırçalar ve boyama yapmak için bir kova. Gereken diğer tüm malzemeleri evini boyatan kişiler sizin için temin edecektir. Boyama işi yaptığınızda iş alnınız sadece duvar boyamayla sınırlı kalmaz. Aynı zamanda ahşap kapıları da yağlı boya ile boyayla oradan da farklı bir gelir elde etme şansınız olur. Benim boya badana için boş zamanım var diyorsanız malzemelerinizi hazırlayıp işe başlayabilirsiniz. Bol kazançlar.