arama


Bitkisel Ürünler Satarak Gelir Elde Etme

bitkisel temizlik
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • neisyapsam neisyapsam

Yeni bir iş fikri veya ek iş yaparak para kazanmak isteyenlere sunulabilecek en iyi işleri sunmaya devam ediyoruz. Daha önce evde turşu yaparak para kazanma ve el işi yaparak para kazanma konuları hakkında bilgi vermiştik. Bu yazımızda ise bitkisel ürünler satarak gelir elde etme ile ilgili bilgi vereceğiz.

Temizlik, her ev hanımının günlük olarak yaptıkları işlerden biridir, evin temiz kalması, çalışma alanının temiz kalması, hijyen kuralları açısından önemli bir konu olduğu için aslında sadece bayanlar değil, erkekler de günlük olarak temizlik işlerini yapmak zorunda kalırlar. Evlerde banyo, tuvalet, mutfak tezgâhı gibi yerlerin hijyeni son derece önemlidir ve buraların temizliği yapılırken tuz ruhu, çamaşır suyu veya bunlara benzer kimyasal içeren malzemeler kullanılır. Aslında sağlık açısından bunların kullanılması çok da etik değil. Peki, bunun yerine ne yapmak gerekir? Tabi ki bitkisel ürünlerle temizlik yapmak gerekir. Bitkisel ürünler, kimyasal madde içeren ürünlere göre hem daha kalitelidir hem de insan sağlığına zarar vermez. İşte ek gelir elde etmek için yeni bir iş arayışı içinde olanlara da bu bitkisel ürün satarak gelir elde etmenin mümkün olduğunu söyleyelim.

Bitkisel Ürünler Satarak Gelir Elde Etme

Bitkisel temizlik ürünleri nedir?

Bilindiği gibi insanlar artık daha çok doğallıktan yana tercih yapmak istiyorlar. Hastalıkların artması, salgınların kendini daha etkili şekilde göstermesi ve tüm bunların da kullanılan malzemelerle birebir orantılı olmasından dolayı insanlar daha çok doğru bitkisel temizlik ürünleri kullanarak günlük temizliklerini yapmak istiyorlar. Bitkisel temizli ürünleri, içerisinde kimyasal madde bulunmayan ve temizleyicilik bakımından kimyasal maddeli temizlik ürünleri kadar etkili olan ürünlerdir. Bitkilerin özleri kullanılarak elde edilen bu ürünler, günümüzde çok daha fazla rağbet görmeye başlamıştır.

Temizlik Ürünlerinden Nasıl Gelir Elde Edebilirim?

Bitkisel temizlik ürünleri satan firmalar genelde Network mantığıyla çalışır. Yani kazancınız üç şekilde olabilir. Bu tip firmalarla anlaşarak ürünleri satabilirsiniz. Ürün satışı yapmadan önce kesinlikle bilmeniz gereken şey, ürünlerin kalitesi hakkında ayrıntılı bilgidir. Çünkü insanlar bu tip ürünleri alırken daha çok referans sistemine güvenirler. Yani kendi kullanmadığınız bir ürünü başkasına satabilmeniz biraz uzak bir ihtimaldir. Bunun için çalışacağınız firmadan öncelikle numune olsun diye bir sipariş verin ve kullanın. Memnun kalırsanız, çevrenizden başlayarak bitkisel temizlik ürünü satarak para kazanma işine başlayabilirsiniz. Peki, bu işi ne şekilde yapabilirsiniz? 3 farklı şekilde bu işe girişmeniz mümkündür. Bunlar;

1- Ürünleri kendiniz için indirimli fiyatlardan alıp kazanç elde edebilirsiniz.

2- Ürünleri firmalardan daha ucuz bir fiyata alıp üstüne karınızı da koyarak satarak kazanç sağlayabilirsiniz.

3- Çevrenizdeki insanları ürün satış üyesi yaparak onların sattığı ürünlerden de kar edebilirsiniz.

Yukarıdaki maddelerden de anlaşılacağı üzere bu işi yaptığınızda eviniz için gerekli bütün temizli malzemelerini çok uygun bir fiyata hatta bedavaya bile getirebilirsiniz. Bunun yanında çevrenize ulaşım ürünlerin tanıtımını yapıp çevrenizdeki bayanların da ürünleri almasını veya ürün satışı yapmalarını sağlarsanız çok iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Ürün tanımı ve anlatımı için çoğu yerde ayanlar gün yapıp  bir araya gelmektedir. Böylece Ürün tanıtımı için iyi bir fırsat yakalamış olurlar. Aynı zamanda yaptıkları bu günlerde ürünleri direk uygulayarak işe yarayıp yaramadıklarını test ederler.

Hangi Ürünler Mevcut?

Bitkisel temizlik ürünlerinde seçenek bir hayli fazladır. Her evin temel temizlik ihtiyaçlarında kullanılacak malzemelerden, özel temizlik ürünlerine kadar her şeyi bulmak mümkündür ve tabi ki her evin ya da yaşam alanının günlük olarak temizlenmeye ihtiyacı olduğu için bu ürünleri satmanız, diğer ek işlerden çok daha kolay olacaktır. Kendi apartmanınızdan ya da çevrenizden başlayarak işe koyulabilirsiniz. Peki, bitkisel temizlik ürünlerinde neler var?

 • Banyo temizleyici
 • Tuvalet temizleyiciler
 • Yağ Sökücüler
 • Yüzey temizleyiciler
 • Cam temizleyiciler
 • Şampuanlar
 • Diş macunları
 • Kozmetik ürünleri

Gelirim Ne Kadar Olur?

Bir işi ek iş ya da ana iş olarak yapmaya karar vermeden önce elbette etraflıca bir araştırma yapmanız ve buna göre karar vermeniz gerekir. Yani kazancı çok yüksek olmayan ya da en azından beklentilerinizi karşılayabilecek bir kazancı olmayan işlere girişmek tabi ki mantıklı değil. Peki, bitkisel temizlik ürünü satarak aylık ne kadar kazanç elde edilebilir?

Bitkisel Ürünler Satarak Gelir Elde Etme

Bu sorunun cevabı aslında tamamen size bağlıdır. Alışınız uygun ise kazancınız daha fazla olur, network sistemi ile çalışıyorsanız altınızdaki üye sayısının fazlalığına göre kazancınız da artar. Eğer iyi bir reklam yapmış iseniz ve ürünleriniz de önerilen ürünler arasında ise mutlaka daha yüksek kazanç elde edebilirsiniz. Yani kısacası ne kadar çok emek verirseniz, kazancınız da o oranda artar ya da düşer. Ancak ortalama bir düzeyde satış yaparsanız aylık 2500-5000 TL arasında bir kazanç elde edebilirsiniz.

Bitkisel temizlik ürünleri nereden satılır?

Normal şartlarda network üzerine çalışan firmalar, reklam yapmaya çok da müsaade etmezler. Yani genellikle tavsiye üzeri satılmasını istedikleri için reklam yapmak çok da etik olarak kabul edilmez. Ama bu ürünleri temin ederken bir network firması ile değil de ucuzdan yakalayıp satacağınız ürünler olursa, reklam yapma konusunda herhangi bir engel ile karşılaşmazsınız.

Sosyal medya hesabınız varsa bu alanı da satış yapmak için kullanabilirsiniz. Özellikle de kendi çevrenizden oluşan bir takipçi kitleniz varsa, ürünleri daha kolay bir şekilde satabilirsiniz. Bitkisel ürün satarak gelir elde etme fikri, son dönemlerin en sıcak fikirleri arasında yer almakta olup artan talebin olması da yine bu işi yaparak para kazanma fikrinin daha sıcak bir hale gelmesini etkiliyor.

 

 

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI