arama

Tesisat İşi Yaparak Ek Gelir Elde Edin

Tesisat 2
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • neisyapsam neisyapsam

Evinizdeki muslukların değişmesi gerektiğinde kendiniz mi değiştirirsiniz yoksa usta mı çağırırsınız? Ya kalorifer petekleri su sızdırırsa, değişmesi gerekirse kendiniz değiştirebilir misiniz?

Birçok insan ustalık gerektiren tesisat işlerini kendileri yapmayı sever. Bozulan bir musluğu önce değiştirmeye çalışır sonra başaramazsa usta çağırmak zorunda kalır. Zaten herhangi bir ustalığı olmadığı halde tesisat İşi yapmaya çalışan bir çok insan uzun süre uğraştıktan sonra sonunda usta çağırmaya ikna olur.

tesisat 1

Bu yazımızda yapmış olduğunuz işinize ek olarak yapabileceğiniz çok kazançlı bir işten bahsedeceğiz. Tesisat İşi. Evet yanlış duymadınız tesisat işini yaparak çok iyi bir ek gelir elde edebilirsiniz.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi insanlar tamircilere para vermemek için evinde tesisat işlerini öncelikle kendileri yapmaya çalışır. Çünkü çok basit bir işlem için dahi tesisatçı çağırdığımızda bazen çok fazla para alırlar bizde. Onun için insanlar kendi işlerini kendileri yapmaya çalışır. Dışarıdan bakıldığında çok kolay görünen tesisat işi aslında o kadar da kolay bir iş değildir. Daha doğrusu sıfır bilgiyle yapılabilecek bir iş değildir. O yüzden tecrübesiz bir şekilde evde tesisat İşi yapmaya çalışanların pek de aşarılı olma ihtimalleri yok.

Peki Ben Nasıl Kazanırım?

Öncelikle el becerisi konusunda kendinize güveniyorsanız ve evinizdeki tüm tesisat işlerini sorunsuz bir şekilde yapabiliyorsanız bu işten kolayca para kazanabilirsiniz. Şayet yukarıda belirttiğimiz gibi bu işlere çok eraklı olduğunuz halde pek başaramıyorsanız. Bir tesisatçıdan yardım alarak veya tesisatta kullanılan malzemelerden alarak evde birleştirmeye çalışın. Sadece alıştırma yapacağınız için evinize herhangi bir zarar vermiş olmazsınız. Gayret ederseniz çok kısa sürede musluk söküp takmayı, tıkanmış lavaboları açmayı hatta kalorifer peteği takmayı da çok rahatça öğrenebilirsiniz.

İşinizi öğrendikten sonra bu işi yaptığınızı Çevrenizdeki insanlara söylemeniz yeterli olacaktır. Evdeki musluk sıkıntıları, tıkalı lavabolar sorunu çok fazla olduğundan sürekli bulabileceğiniz bir iştir.

Çevrenizdeki insanlar sizin işi yaptığına ikna olduktan sonra onların tüm işlerinde sizi çağırmaları için işinizi güzel yapmanız gerekir. Bir de bir tesisatçıya verilen ücretin çok aşağısında bu işi yapmanız gerekir. Zaten fiyatı uygun tuttuğunuz kazancınız daha fazla olacaktır. Basit bir musluk değişikliği için dahi usta çağırdığında 50 TL gibi bir ücret alırlar sizden. İnsanların sizi tercih etmesi için fiyatlarınız muhakkak uygun olsun. Unutmadan tesisat işleri şakaya gelmez. Onun için insanlar sizi çağırdığında mümkün olan en kısa sürede olaya müdahale edin.

tesisat 2

Peki Bana Lazım Olan Malzemeler Nelerdir?

Tesisat İşi yapabilmek için gerekli tüm malzemelerin size ait olması gerekir. Başkasının malzemelerle iş yapmaya kalkışırsanız acil durumda malzemeyi bulamadığınız işi kaybedersiniz. Öncelikle büyük bir takım malzemesi alın kendinize. Çantanızın içine her türlü boruyu açabilecek su anahtarlarını koyun. Çantanızın gerekli ufak tefek alet edevatla birlikte birde tesisat malzemesi alıp oradan da kar edebilirsiniz.

Bu işin size uygun olduğunu düşünüyorsanız hemen malzemelerinizi alıp işe koyulabilirsiniz. Şimdiden bol kazançlar.