arama


Anket Doldurarak Para Kazanma | 2023 Güvenilir Anket Doldurma Siteleri

Anket Doldurarak Para Kazanma
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Muhammed Yusuf Şehitoğlu Muhammed Yusuf Şehitoğlu

Anket doldurarak para kazanma yöntemleri ve anket doldurarak para kazanabileceğiniz siteleri derlediğimiz bu yazımızı inceleyerek güvenilir bir şekilde boş zamanlarınızı anket doldurarak para kazanmaya ayırabilirsiniz.

Hepimizin ara sıra birkaç dakikası çok fazla zamanımız olmuyor mu ya da zaman öldürmek zorunda değil miyiz? Örneğin akşamları veya sömestr tatili sırasında bu boş vakitler sizi de rahatsız etmiyor mu? Anketlerden para kazanarak zamanı paraya çevireceğinize eminiz…

Anket Doldurarak Para Kazanma 2021 Güncel Bilgiler

Anket Doldurarak Para Kazanma 2021 Güncel Bilgiler

Arada birkaç soru cevaplamakta bir sakınca yoksa bu iş tam size göre diyebiliriz. Evden bu yarı zamanlı iş ile hiç çaba harcamadan ( iş yerine gidiş – geliş süresi) ve masrafsız (seyahat bileti, yakıt) bir şekilde anketlerle para kazanabilirsiniz.

Anketlerle Para Kazanmak Aslında Göründüğü Kadar Kolay: Fikrinizi veriyorsunuz, bunun için para alıyorsunuz ve güzel bir harçlık kazanabiliyorsunuz. İşte bu kadar. Fakat bu size gerçek anlamda bir gelir sağlayamaz çünkü ödeme sınırları oldukça dar. Bir yan gelir olsun diyenler için ideal. Özellikle de öğrenci ve ev hanımları için diyebiliriz.

Ücretli Çevrimiçi Anketler Nelerdir?

Ücretli çevrimiçi anketler, yanıtlayanın yanıtları için ücret aldığı anketlerdir. Genellikle bu anketler, pazar araştırma enstitülerinden şirketler tarafından görevlendirilir ve daha sonra anketleri uygun kullanıcılara iletir.

Ücretli Anketler Nasıl Çalışır? 

İlke çok basittir: Pazar araştırması enstitüleri, pazar araştırması yapabilmek için çok sayıda farklı insan grubuna ihtiyaç duyar. Bu amaçla, birçok kurumun, kullanıcıların kaydolabileceği ve ardından anketlere katılabileceği kendi platformları vardır.

 1. Eğer böyle bir platforma kullanıcı olarak kaydolursanız, genellikle kayıt olduktan sonra kendiniz hakkında çok detaylı bilgiler vermeniz gerekir. Buna örneğin yaş, medeni durum, meslek vb. bilgiler gibi… Bu bilgiler, anketleri uygun kullanıcılara ulaştırmak ve platformlar için kesinlikle gereklidir. Bu tür verileri açıklamaya hazır değilseniz, anketlerle para kazanmaksizin için doğru bir yöntem değildir. Fakat verilerinizin de koruma altında olduğunu hatırlatalım. Bu koruma yürürlüğe girdiğinden bu yana korunuyor olduğunuzu bilmenizde de fayda var.
 2. Bilgilerinizi girdikten ve kaydınızı tamamladıktan sonra sıra, beklemeye geliyor. Bir portal her zaman sizin için hemen hazır uygun bir ankete sahip olmayabilir. Kural olarak, portallar sizin için uygun bir anket hazır olur olmaz sizi e-posta ile bilgilendirir. Bu nedenle e-postalarınızı düzenli olarak kontrol etmelisiniz, çünkü birçok anket yalnızca 1-2 gün gibi kısa bir süreye sahiptir. Elbette ki bu anketleri hemen doldurup göndermek de zorunda değilsiniz. Vaktinizin olduğu ve bundan keyif aldığınızı düşündüğünüz bir zaman da seçebilirsiniz.
 3. Ankete katılmak isterseniz, genellikle e-postaya nasıl katılabileceğinize dair kısa bir not bulacaksınız. Genellikle tek yapmanız gereken bir bağlantıya tıklamak ve ankete yönlenmek olacak.
 4. Anketin hedef kitlesine gerçekten uyduğunuzdan emin olmak için önceden 2-3 soruyu yanıtlamanız gerekebilir. Uygunsanız, asıl ankete yönlendirileceksiniz.
 5. Anketi tamamladığınızda, üye olduğunuz site tarafından para ya da puanlar platformun portalında size otomatik olarak yatırılacaktır. Bunun ödenmesini istiyorsanız, genellikle 80 – 100 TL civarında bir eşiğe ulaşmış olmanız gerekir.

Anketlerle Para Kazanmak İçin Neye İhtiyacınız Var?

Tabi ki internet ve çevrimiçi olabileceğiniz bir cihaz. Akıllı telefon, tablet, PC veya dizüstü bilgisayar olması fark etmez. Bununla birlikte, örneğin yalnızca akıllı telefon veya yalnızca bir PC ya da dizüstü bilgisayar aracılığıyla yanıtlanabilen bireysel anketler olduğundan, hem akıllı telefonunuz hem de PC ya da dizüstü bilgisayarınız varsa idealdir. Her ikisine de sahipseniz, tüm anketlere katılabilirsiniz.

Ücretli Anketlerle Ne Kazanabilirsiniz?

Ücretli anketlerle tam bir gelir elde etmeniz mümkün değildir. Fakat bununla birlikte, bir iki milyarlık güzel bir cep harçlığı kazanabilirsiniz. Elbette ne kadar katıldığınıza ve anketlerin size sunduğu tekliflere de bağlıdır. 10 platforma kaydolursanız, elbette yalnızca bir platform seçmek yerine daha fazla ankete katılırsınız ve bu belki de düşündüğümüzün aksite tam bir gelir haline de gelebilir.

Anketler ayrıca farklı şekilde ücretlendirilir. Kısa anketler için (yaklaşık 10-15 dakika), platforma bağlı olarak genellikle 10TL ile 30TL arasında bir ücret alırsınız. Daha fazla zaman alan anketler elbette daha yüksek ücretlendirilir.

Anket Doldurarak Para Kazanma İpuçları

Anket doldurarak para kazanma konusunda bilmeniz gereken bazı ince detaylar bulunmaktadır. Bunlara dikkat ederek işe girerseniz kesinlikle çok daha fazla para kazanabilirsiniz. İşte anket doldurarak para kazanmak için hap niteliğinde tüyolar.

1- Ayrı Bir E-Posta Hesabı Oluşturun

Birçok şeyi kaçırmamak ve anket portallarına kayıtlarınız için ayrı bir e-posta hesabı oluşturmanızı tavsiye ederiz. Bu, bir anket bildiriminin günlük (spam) e-postalarınızda kaybolmamasını ve yeni bir ankete her zaman hızlı tepki verebilmenizi sağlar.

2- Çeşitli Platformlar Katılarak Anketler Yapın

E postanıza ilk zamanlarda anket davetlerinin düzenli olarak gelmediğini fark edeceksiniz. Bu çok normal. Sakın paniğe kapılmayın. Bazen günde 3 ankete katılabilirsiniz, sonra birkaç gün hiçbir şey duymazsınız. Mümkün olduğu kadar çok ankete katılabilmeniz için mümkün olduğunca çok platforma kayıt olmanızı tavsiye ederiz. Sonuçta kaybedecek bir şeyiniz yok. Kayıt ücretsizdir ve elbette anketlere katılmak zorunda değilsiniz. Size çok fazla geliyorsa, sizin için en çok para kazandıran anketleri seçin.

3- Giriş Anketini Doğru Bir Şekilde Doldurun

Bazı ücretli anket platformları, ilk anketleri alabilmeniz için bir giriş anketi doldurmanızı gerektirir. Anketi detaylı ve dürüst bir şekilde doldurmanız gerekir çünkü yanlış bilgi verirseniz, kalifiye olmadığınız anketler alırsınız. Bu nedenle, anketi güncel tuttuğunuzdan da emin olmalısınız. Örneğin medeni durumunuz değişirse, değişikliği burada da belirtmelisiniz.

4- Ücretli Anketleri Hızla Alın

Birçok anketin sınırlı sayıda katılımcısı veya tamamlamak için sınırlı bir süresi vardır. Bu nedenle anketlere mümkün olduğunca çabuk katılmalısınız. Herhangi bir sebeple anketinizi yarına ertelememek, mümkünse aynı gün katılmak daha iyidir. Aksi takdirde, sürenin dolması veya katılımcı sayısına ulaşılması ihtimali yüksektir ve kazançlı bir anketi kaçırabilirsiniz.

5- Tüm Soruları Dürüstçe Cevaplayın

Anketler genellikle anonim olarak size iletilir. Bu, verdiğiniz bilgilerin anlaşılamayacağı anlamına gelir. Yani, katılımcıların dürüstçe yanıt vermelerine yön vermelidir, çünkü pazar araştırmasının güvenilir bir şekilde çalışabilmesinin tek yolu budur. Bu yüzden anketleri dürüstçe yanıtladığınızdan emin olun. Çelişkilere düşerseniz, bu hesabınızın yasaklanmasına neden olabilir.

6- Ücretli Anketleri Sonuna Kadar Tamamlayın

Anket doldurarak para kazanmakistiyorsanız, bir ankete katıldığınızda her zaman size ödeme yapılır ve elbette katılım, ankete ulaşmak için sadece bağlantıya tıklamak anlamına gelmez. Katılmak, anketi tamamlamak anlamına gelir. Bunu yapmazsanız, herhangi bir ödeme alamazsınız.

Bildirimlerde, anketin ne kadar süreceğine dair her zaman kabaca bir gösterge bulacaksınız. Şu anda vaktiniz olmadığını biliyorsanız, anketin ortasında katılımı iptal etmek yerine anketi sonraya saklamak daha akıllıca olacaktır. Aksi takdirde sadece zamanınızı boşa harcamış olursunuz.

Anket Doldurarak Para Kazanabileceğiniz Siteler

023’te anket doldurarak para kazanmak için en güvenilir anket siteleri:

 • Life Points TR » BURADAN kaydol.
 • Toluna TR » BURADAN kaydol.
 • Surveoo TR » BURADAN kaydol.
 • Panel Station TR » BURADAN kaydol.
 • i-Say TR » BURADAN kaydol.
 • YouGov TR » BURADAN (sadece 55 yaş ve üzeri) kaydol.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ürün Test Ederek Para Kazanma

Fotoğraf Çekimi Yaparak Para Kazanma

Şehir Turları Düzenleyerek Para Kazanma

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI