arama


Şehir Portalı Kurarak Para Kazanmak

Şehir Portalı
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • neisyapsam neisyapsam

Ülkemizdeki her şehrin kendine özgü özellikleri, güzellikleri vardır. Bazı şehirler tarihi yapılarıyla, bazıları fiziki yapılarıyla, bazıları, insanlarıyla, bazıları yaptıkları güzel yemekleriyle, bazıları hayvanlarla, bazıları yöresel kıyafetleri ve bazıları da yöresel oyunlarıyla meşhur olmuştur.

Şehirlere ilgili bilgileri internet ortamında aradığımızda karşımıza çıkan bilgilerden bir çoğu dağınık haldedir. Bazı şehirlerde şehre özel portal kurulup bu bilgiler doğru bir şekilde paylaşılmıştır. Her şehrin kendine has şehir portalı olursa, o şehirle ilgili tüm bilgiler burada paylaşılırsa hem meraklıları için sağlıklı bilgiler hem de bu işi yapacak kişi için iyi bir ek gelir fırsatı olur.

Şehir Portal Nedir

Şehir portal bir şehirle ilgili tüm bilgileri paylaşmak üzere kurulmuş web siteleridir. Şehir portalı şehir ile ilgili tüm bilgileri vermelidir yoksa amacına ulaşmaz.

Şehir portalına giren ziyaretçi kendisini şehre girmiş gibi hissetmelidir. Yani şehir ile ilgili burada paylaşmalıdır. Özellikle şehir değişikliği yapanların bilgilenmesi ve yerli turistler ile yabancı turistlerin rehber olarak kullanılabilmesi için doğru bilgilerle donatılmalıdır.

Şehir Portalında Hangi Bilgiler Olmalıdır

Şehir portalı, şehir ile ilgili tüm bilgileri içermelidir. Öncelikle şehrin fiziki durumu, yüz ölçümü, nufusu, gelir kaynakları, iklimi hakkında detaylı bilgiler olmalıdır. Şehir portalı şehrin tarihi yerleri, gezilecek yerleri, müzeleri, doğal güzellikleri hakkında bilgi vermelidir ki dışarıdan gelecek insanlar araştırma yaptığında bilgi sahibi olsun.

Şehir portalı, şehrin sembolü haline gelmiş bitkiler, hayvanlar, yiyecekler, kıyafetler, oyunlar varsa bunların hepsi ile ilgili detaylı bilgiler içermelidir. Örneğin baklava dendiğinde aklımıza Gaziantep, etli ekmek dendiğinde Konya, renkli gözlü kedi dendiğinde Van, travertenler dendiğinde Denizli gelmektedir. Bunun gibi hemen her ilimizin meşhur olduğu bir yönü vardır. Kurala ak şehir portalı hangi şehirle ilgiliyse o şehrin meşhur özellikleri hakkında iyi bilgilendirmeler yapabilmelidir.

Şehir portalı şehrin tüm özellikleri ve güzellikleri ile donatıldıktan sonra güncel bir haber paylaşım platformu haline getirilmelidir. Şehir ile ilgili bilgilendirmeler sürekli olarak eklenmelidir.

Şehir portalında ayrıca günlük nöbetçi eczaneler, resmi kurum adresleri, hastaneler hakkında bilgiler olmalıdır. Ayrıca firmaların tanıtımlarını  yapabilecekleri FİRMA REHBERİ de eklenerek şehirdeki firmalar ve esnaf hakkında bilgilerin olması sağlanmalıdır.

Şehir Portalı Kurarak Nasıl Para Kazanılır

Web site açarak para kazanmanın nasıl olduğuna baktığımızda, bilgi verme amacıyla kurulan web sitelerin çoğunun reklamlardan para kazandırdığını görüyoruz. Şehir portalı kuranlar da reklamlardan para kazanabilirler. Hem google adsense reklamlarından hem de yerel firmalardan alacakları reklamlarla çok iyi para kazanabilirler. Unutulmamalıdır ki şehir portalı iyi bir fikir olduğu kadar aynı zamanda çok fazla emek isteyen bir iştir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI