arama


Web Sitesi İşinden Para Kazanmak

web site
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • neisyapsam neisyapsam

Teknolojiden anlayan gençler için en iyi işlerden bir tanesi de web tasarım işlerinden para kazanmaktır. Zamanlarının çoğunu teknoloji ile geçiren gençlerin teknolojiden para kazanması çok da zor değildir. Web site işlerinden para kazanmanın bir çok yolu vardır. Öncelikle web sitenin ne olduğunu açıklayalım.

Web sitesi

İnternet üzerinden metinler, görseller animasyonlar vb. tüm dosyaları ziyaretçilerle paylaşmaya yarayan döküman topluluğunuz. Web sitesi insanların istediği her şeyi farklı yerlerde yaşayan insanlar paylaşmasını sağlayan ve 24 saat açık kalan bilgi paylaşım alanlarıdır. Web sitesini bir dükkan gibi düşünün kişinin istediğini sergileyebileceği bir dükkan ve sürekli açık kalacak.

web site1Günümüzde tüm resmi kurumlara, ticarethanelere web sitesi kurmak zorunludur. Onun dışında hemen her işle ilgili insanlar web sitesi kurup internetteki yerini almaktadır. İnternet ortamnda bulunan bir çok blog ve kişisel web site ile insanlar kendilerini diğer insanlara tanır ve düşüncelerini paylaşır. Daha önceki yazımızda dünyada ve türkiyede bulunun web site sayılarını aktarmıştır. Web site sayısı günden güne de artacağı için çok iyi bir gelir kapısı sağlamaktadır.

Web İşinden Para Kazanmak

Web işinden bir çok şekilde para kazanmanız mümkündür. Burada size web site işinde para kazanabileceğiniz bir kaç yöntem sunacağız.

Web Tasarım Yaparak Para Kazanmak

Bu seçeneğimiz kendini web tasarım konusunda geliştirmiş kişiler için geçerlidir. Bir web siteyi sıfırdan kodlayacak şekilde kodlama bilenler bu becerilerini kullanarak web sitesi tasarlayıp satabilirler. Bunun için web tasarım için gerekli bazı programları iyi derecede kullanıyor olabilmek gereklidir.

Web Sitesi Alım Satımı Yaparak Para Kazanmak

İnternet ortamındaki bir çok webmaster sitelerinde, Wb site pazarlarında ve forum sitelerinde web siteler alınıp satılmaktadır. İnsanlar düşündükleri web projeleri hayata geçirip biraz geliştirdikten sonra onları satarlar . Bu işi meslek haline getirip sürekli web site projelerini yapıp satanlar vardır. Siz de bu pazarlara dahil olarak insanların sattığı web siteleri alarak bir müddet geliştirir daha iyi bir fiyata satabilirsiniz.

Hazır Web Sitesi Bayiliği Yapmak

Birçok bilişim firması önceden hazırlamış olduğu hazır web sitelerini satabilmek için bayilikler vermektedir. Şahıslara ise satış başı komisyon vermektedir. İşte bu firmalarla irtibata geçerek onların bayisi olabilirsiniz. Bu durumda herhangi bir yazılım bilgisine ihtiyacınız yoktur. Firma sizin için bütün işlemleri halletmektedir. Sizin yapacağınız tek şey pazarlama olacaktır.

Yazar ve Editör Olarak Para Kazanmak

Web site yönetiminden anlıyorsanız şayet site yöneticisi olarak gelir elde edebilirsiniz. Anlamıyorsanız da bir çok blog sitesi onlar için içerik üretecek yazarlar aramaktadır. Bunu yaptığınızda çok ciddi paralar kazanabilirsiniz. İnternet ortamında satılan özgün blog yazıları için 10 lira talep edilmektedir. Bu işi sürekli hale getirdiğiniz zaman iyi bir kazanç sağlarsınız. Dilerseniz bloğumuz NEİSYAPSAM.COM için de içerik üretip yazarımız olabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI