arama


Para Kazanmanın Pasif Yolları

Para Kazanmanın Pasif Yolları
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • neisyapsam neisyapsam


Günümüzde evde para kazanmanın birçok yolu var. El işi yapmadan tutun makale yazmaya kadar onlarca türü vardır. Öyle ki bunlar arasında pasif bir şekilde para kazanma yolları da var. Lakin pasif yolla kazanç sağlayabilmek hiçte öyle göründüğü kolay olmamaktadır. Çünkü değerli zamanınızın pek çok kısmını bu işe ayırmak zorundasınız. Üstelik geri dönüşümü çok az ya da olmayan bir ön yatırım olarak ortaya koymamız gerekiyor. Hatta öyle ki pasif kazanç elde etmek için sarf ettiğimiz çabalarımızdan tek bir kuruş dahi elde edemeden günler, haftalar hatta aylar geçirebilir ve düş kırıklığına uğrayabiliriz.

 

Hâlbuki yaşadığımız reel hayatta işin gerçeği, geçen zamanın önemi paradan puldan çok daha değerli olmasıdır. Çünkü insanoğlu parayı her zaman kazanarak harcayabilir fakat giden zamanı geri getirme şansı yoktur. O sonsuza değin artık yok olmuştur. Bizler büyüdükçe giden zamanın kıymetini daha iyi anlayarak yakaladığımız zamanı ise en iyi şekilde değerlendirme yoluna gidiyoruz.

Bir kazancın pasif olması, daha fazla gelir elde etmek tabiri caizse parayı kasamıza akıtmak için çok az bir iş yapma ya da fedakârlık göstermek gibi yanlış bir anlayış hâkim olduğu bilinmektedir. Fakat bu doğru bir anlayış değildir.

 

Gelirin sağlanması pasif yolla da olsa mutlaka onu yönlendirmek, yönetmek ve izlemek çok önemlidir. İşte size evde pasif yolla para kazanacağınız yollar…

 

 Bir Blog Sayfa Açın

 

Pasif bir şekilde para kazanabileceğinizin en etkili yolu bir blog sayfa açmaktır. Blog sayfalar size çok miktarlarda gelir sağlayabilir ama hemen değil. Eğer siz de bir blog sayfa açmayı düşünüyorsanız ve hatırı sayılır bir başarı yakalamakta istiyorsanız bunun için çok fazla zaman alacağını ve uğraş vereceğinizi unutmayın.

 

Öte yandan arama motorları optimizasyonu, sayfa içeriği yazma yeteneği ve sosyal medyada pazarlama gibi konular hakkında bir bilgiye ve anlayışa sahip olmanız gerekiyor. Ancak ve ancak o vakit sahip olduğunuz bir blog sayfa ile başarılı olabilirsiniz. Zaman ilerleyecek ve sayfanız daha popüler olacak. Bu süreçten sonrada artık sayısı çoğalan ziyaretçilerinizle ilgili hizmetlerinizi ve ürünlerinizi onlara pazarlayabilirsiniz.

 

 Bir Elektronik Kitap ve Dergi Hazırlayıp Yayınlayın

 

Yine hatırı sayılır para kazanmak için pasif yolla gelir elde etmenin bir başka yolu da bir e-kitap ya da e-dergi hazırlayıp yayına vermektir. Online pazarlama ve satış, iş dünyasına yönelik inovasyon odaklı gelişmeler ve teknolojik yenilikler gibi alanlarda eğitim alma amaçlı olan e-kitaplar ya da e-dergilerin satışı bir hayli sizi sevindirecektir. Yalnız kurgu olarak hazırlanmış e-kitap ve e-dergiler sonraki aşamalarda hazırlayıp ve bundan da muazzam para kazanabilirsiniz. Burada önemli olan serisi ve devamı olan bir yayın politikası ve akabinde süreç uzadıkça bilindik bir yazar olmanızda gerekiyor. Aksi olda sanal âlemde kaybolur gidersiniz.

 

 Online Kurs Verin

 

Bir yeteneğiniz mi var? Eğer varsa teknik bilgilerinizi başkalarına online olarak aktarmak istemez misiniz? Hem böylece gelir elde etmeyi sistematik bir hale getirerek düzenli olarak para bir akışını sağlamış olursunuz. Online olarak ziyaretçilerinize aktarabileceğiniz pek çok alanda kurslar vardır. Örneğin; web sayfası oluşturma adımları, müzik notaları eğitimini verme, bir müzik aleti çalma, yabacı dil öğretme, resim tekniklerini anlatma, on parmak klavye yazma tekniklerini öğretme vb. gibi farklı diğer yetenekleri öğretmek amaçlı çevrimiçi eğitimleri planlayabilirsiniz.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Zeynep
  3 sene önce

  Her paketleme ek iş yaparım 25 yaşındayım ihtiyacım çok var lütfen yardımcı olun Van

  13
  yorum beğen