arama


Mavi Yumurta Üretimi Yaparak Para Kazanmak

Mavi Yumurta Üretimi
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • neisyapsam neisyapsam

Son dönemlerde gittikçe popüler olan mavi yumurta üretimi, pek çok kişi için en trend iş fikirleri arasında yer almaktadır. Birçok yerde yeşil ya da kahverengi yumurta ismiyle de bilinen bu yumurta türünün genellikle Ameraucana cinsine mensup tavuklardan üretildiği ve yüksek besin değerleri ile tercih edildiği de söylenebilmektedir. Her geçen gün hakkında yeni bir bilimsel araştırma yapılan mavi yumurta, araştırmalar ışığında daha da yaygın bir hale gelmekte ve ülkemizde de birçok kişinin yeni bir gelir kapısı elde etmek amacıyla tercihi olabilmektedir.

Mavi Yumurta Nedir?

Ameraucana, Araucanas, Krem Legbar ve Easter Eggers gibi farklı tavuk türlerinden elde edilebilen mavi yumurta, besleyici değerleri son derece yüksek bir yumurta çeşididir. En popüler iş fikirleri arasında yer alan mavi yumurta üretiminin ülkemizin farklı birçok noktasında her geçen gün daha fazla sayıda kişinin mesleği haline geldiği de söylenebilmektedir.

Mavi yumurta üretiminin neden bu denli revaçta olduğu konusuna gelince de mavi yumurtanın normal yumurtadan ayrılan yönlerinden bahsetmek gereklidir. Buna göre protein açısından normal yumurtalara nazaran 1.5 kat daha besleyici olan mavi yumurtanın aynı zamanda A, E, D ve B vitaminleri yönünden de son derece zengin olduğu söylenebilmektedir. Kolesterol ve yağ oranının normal yumurtalara göre düşük olması ise bu yumurtayı özellikle kalp hastaları için mükemmel bir besin haline getirmektedir.

Mavi Yumurta Üretimi Nasıl Yapılır?

Mavi yumurta üretiminin bu denli yaygın olması, ne iş yapsam diye düşünen kişilerin de bu üretim türüne yönelmelerine neden olmaktadır. Bu nedenle mavi yumurta üretimi yapmak isteyen ve mavi yumurta üretimi nasıl yapılır diye merak eden girişimcilere konuyla alakalı daha detaylı bilgilendirme yapılabilir.

Türkiye’de yetiştirilen normal tavuk cinslerinden pek de farklı olmadan beslenebilen Ameraucana cinsi tavuklar, doğru yöntemlerle bakıldıkları takdirde uzun ömürlü olabilmekte ve sık sık yumurta verebilmektedir. En trend iş fikirleri içerisinde bulunan mavi yumurta üretimi için Ameraucana cinsi tavukların tamamen organik şekilde beslenmesi ise bu tavuklardan alınabilecek olan verimi bir hayli arttırabilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra Türkiye’de mavi yumurta üretimi için en çok tercih edilen cinslerden birisi olan Ameraucana cinsi tavuklardan nasıl daha kaliteli mavi yumurta üretebileceklerini merak edenlere de gerekli bütün bilgileri bu konuda deneyimli veteriner hekimler ya da tavuk çiftliklerinden edinebilecekleri söylenebilir.

Mavi Yumurta Üretimi Yaparak Para Kazanmak

Son dönemlerde mavi yumurta üretimi yaparak para kazanma fikri ne iş yapsam diye düşünenlere adeta ilaç gibi gelmektedir. Zira alıcılarına göre değişkenlik gösterse de 1 adet mavi yumurtanın ortalama 5 TL ila 10 TL arasındaki rakamlarla toptan veya perakende şeklinde satıldığı bilinmektedir. Bu da 10 tane mavi yumurtanın yer aldığı tek bir yumurta kolisinde dahi 50 TL ila 100 TL arası bir gelir elde etme anlamına gelmektedir.

Bununla birlikte mavi yumurtadan günlük ve aylık ne kadar kazanabileceğini merak edenlere de, ne iş yapsam diyenler için yeni çağın en parlak fikirlerinden birisi olan bu işte 20 günde 1 yumurta alabilecekleri söylenebilir. Bu da satış olarak hesap edildiğinde ve 1 mavi yumurtanın 5 TL olduğu düşünüldüğünde 100 tavuk barındıran bir çiftlikte ayda ortalama 2000 üretim ile 10.000 TL’lik muazzam bir kazanç haline gelmektedir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI