arama


Az Sermaye İle Para Kazanılabilecek İşler

Az Sermaye İle Para Kazanılabilecek İşler
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • neisyapsam neisyapsam

Kendi işinin patronu olmayı hayal eden fakat az sermaye ile para kazanılabilecek işlerin neler oldukları konusunda yeterince bilgi sahibi olmayan girişimcilere düşük bütçeler ile yapabilecekleri bazı işlerden söz edilebilir. Ne iş yapsam diye düşünenlerin derdine deva olan az sermayeli iş önerileri sayesinde her girişimcinin kendi işini kurabilmesi ve doğru adımlar atması halinde kısa sürede para kazanmaya başlayabilmesi mümkün hale gelmektedir.

 

Az Sermaye ile Yapılabilecek İşler

 

1- Evden Kaçış Oyun Evi ya da Korku Evi Açmak

 

Popüler iş fikirleri içerisinde son zamanlarda ön plana çıkan evden kaçış oyunları ve korku evleri, piyasaya çıktıkları ilk dönemlerde yalnızca büyük şehirlerde mevcutken şimdilerde pek çok ilde yaygın olarak hizmet vermektedir. Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği korku evleri, son derece düşük maliyetler ile açılabilmeleri nedeniyle ne iş yapsam diyen girişimcilerin en çok rağbet ettiği iş opsiyonları arasında da gelmektedir. Bu tarz bir iş türünde girişimcilerin detaylı bir pazar araştırması yaparak franchise sistemi ile bu sektörde faaliyet gösteren firmaların korku oyunlarının ya da evden kaçış oyunlarının bayiliğini almaları mümkün olabilmektedir.

2- Solucan Gübresi Üretim Tesisi Oluşturmak

 

İlginç iş fikirleri içerisinde bulunan solucan gübresi üretim tesisi açma fikri, ülkemizde son derece hızlı bir şekilde gelişen iş alanları içerisindedir. Hem kazancı hem de çiftçilerin bu gübre türüne olan ihtiyacının her geçen gün artması nedeniyle solucan gübresi üretim tesisi sahibi olmak girişimciler için git gide daha cazip bir hale gelmektedir. Büyük bir sermayeye ihtiyaç duymayan solucan gübresi, tek sefer için alınacak 150.000 tane Kırmızı Kaliforniya Solucanı, 7 metrekarelik bir reaktör ve ortalama 40 metrekarelik bir kapalı alan gibi az miktardaki gereksinimleri ile girişimcilerin yoğun talebini görmektedir.

 

3- Mantar Üretimi Yapmak

 

Son derece kolay ve pratik bir şekilde yetiştirilebilmesi ile en popüler iş fikirleri arasında yer alan mantar, girişimcilerin yüzünü güldürmesi ile bilinmektedir. Kültür mantarı, istiridye mantarı ve daha farklı mantar çeşitlerinden alınarak yapılabilecek olan mantar üretimi, 50 metrekarelik alan için 5000 TL civarında bir sermayeye ihtiyaç duyması ile özellikle başlangıç için oldukça ideal bir iş girişimi olabilmektedir.

4- Catering Hizmeti Vermek

 

Her geçen gün daha fazla tercih edilen catering firmaları, özellikle organizasyonların ve etkinlik planlayıcılarının vazgeçilmezlerinden birisidir. Pek çok firmanın da toplu yemek ihtiyaçlarını giderebilmek amacı ile başvurdukları catering hizmetleri, gün geçtikçe büyüyen iş ağı ile ne iş yapsam diyenlere ilaç gibi gelmektedir. Bu nedenle özellikle yemek yapmaktan keyif alan ve bunu bir kazanca dönüştürmek isteyenlere düşük sermayeler ile kendi catering firmalarını açıp nişan, açılış, düğün, kutlama ve benzeri organizasyonlara veya şirketlere yemek hizmeti verebilecekleri söylenebilir. Bu işte başarılı olmaları halinde girişimciler, kısa sürede tanınarak kendi catering fabrikalarını dahi kurabilir hale gelmektedir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI