arama


Kripto para Alım Satımı Yaparak Para Kazanma

Kripto Para Alım Satımı Nereden Yapılır?
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Muhammed Yusuf Şehitoğlu Muhammed Yusuf Şehitoğlu

Ne iş yapsam ekibi olarak kısa vadede kazanç sağlayacak iş fikirleri ile karşınızda olmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda, kripto para alım satımı yaparak para kazanma hakkında siz değerli okurlarımıza bilgi aktaracağız.

Ekonomi dünyasında her geçen gün değişik iş alanları veya sektörler görülmeye başlıyor. 2008 yılında Satohsi Nakamoto adlı kişi ya da grup tarafından atılan maille birlikte başlayan kripto para serüveni, 2021 yılına geldiğimiz bu aylarda popülaritesini katlayarak yükselmeye devam ediyor. Kripto para alım satımı yaparak para kazanmak isteyenlerin sayısı da bu minvalde artış göstermeye devam ediyor. Peki, ama Bitcoin (BTC) ya da diğer altcoinleri alıp satmak kolay mı?

Bitcoin (BTC), 2009 yılında piyasaya sürüldüğünde 0,001 cent gibi çok küçük bir değere sahipti. O dönemlerde kayıtlara geçen bir olayda; bir kişi pizza siparişini BTC ile veriyor ve bunun için 30 bin adet BTC ödüyor. Yani şimdilerde çok uçuk rakamlarla ifade edilecek bir meblağ ile bir pizza yiyor. Tabi ki o zaman değeri o kadardı deyip geçiştirmek en doğrusu olacak.

Kripto Para Alım Satımı Nasıl Yapılır?

Kripto Para Alım Satımı yaparak para kazanma

Arkadaşlar, kripto parayı fiziki paralardan ayıran tek özelliği fiziki olmaması ve çoğunun merkeziyetsiz olmasıdır. Yani herhangi bir banka ya da kurum ile ilişkisi olmayan para birimleridir. Bazıları bilgisayar ya da özel cihazlarla üretilir (mining) bazıları ise stake edilerek üretilir. Yani belli bir oranda ilgili kripto paraya yatırım yapılarak hisse alınır ve bu alınan para stake edilir (kilitlenir).

Kripto para alım satımı için kurulan borsalar bulunmaktadır. Bu borsalarda kayıt işlemi yapıldıktan sonra nakit para yatırılarak alışveriş yapılır. Yani bir yatırımcı herhangi bir minimum tutar olmaksızın kendine göre bir altcoini belirlediği bir seviyeden alır ve hedeflediği seviyede satış emri vererek parasını katlar.

İlginizi Çekebilir: Seksörlük Yaparak Para Kazanma

Kripto Para Alım Satımı Kolay mı?

Kripto Para Alım Satımı Kolay mı?

Son dönemlerde mahalle muhabbetlerinde bile Bitcoin ya da son dönemlere damgasını vuran Doge coin konuşulmaya başlandı. Bunun nedeni elbette yapılan bazı haberlerdir. Elon Musk gibi dünya zenginlerinin attıkları bir twit, kripto para dünyasının dengesini değiştirmeye yetebiliyor. Durum böyle olunca, haliyle herkes kısa sürede para kazanmak için kripto para alım satımı yapmak istiyor. Peki, bu işi yapmak bu kadar kolay mı? Kesinlikle “hayır.”

Kripto para alım satımı için öncelikle ekonomi dünyasını iyi bilmek gerekir, grafik analizi yapabilmek, grafikleri yorumlayabilmek gerekir. Buna ek olarak temel analiz bilgilerine hakim olması da gerekir. Çünkü tek başına grafik yazmak, çizmek ya da yorumlamak işe yaramayabiliyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Elon Musk gibi dünya zenginlerinin attıkları tek bir twit bile bütün dengeleri alt üst edebiliyor ve çizilen grafikler de olduğu gibi bozulabiliyor. Bu yüzden temel analiz bilgilerine de hakim olmak gerekir.

Teknik Analiz Nedir?

Teknik Analiz Nedir?

Teknik analiz, ekonomi dünyasında sık kullanılan bir tabirdir. Grafikler üzerinde belli bazı indikatörler, formasyonlar, trend çizgilerinin kullanılmasıyla oluşturulan grafikler ve bunları yorumlamaya verilen isimdir. Teknik analiz yapabilmek için uzun süreli bir eğitim ve deneyim kazanmak şarttır.

Temel Analiz Nedir?

Temel Analiz Nedir?

Temel analiz, ekonomi dünyasında yaşanan gelişmeleri takip etmek, kripto para alım satımı yapılacaksa ilgili kripto para hakkında çıkan haberleri incelemek ve ekonomi piyasasının genel haberlerini inceleyerek analiz yapmaya temel analiz denir.

Yukarıda temel analiz ve teknik analiz kavramlarını somut bir şekilde açıkladıktan sonra işin özünde şunu söyleyebiliriz; kripto para alım satımı yaparken kazanç elde edebilmek için tek başına teknik analiz de tek başına temel analiz de işe yaramaz. Her ikisinin eşit şekilde değerlendirilmesi gerekir.

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs İş Fikirleri

Sadece Temel Analiz ve Teknik Analizle Kripto Para Alım Satımı Yapılır mı?

Ticaretin geneli için konuşmak gerekirse, sadece teknik bilgilerle işlem yapmak ya da herhangi bir işe girişmek doğru değildir. Kişinin kendini kontrol edebilmesi, hedef belirleyebilmesi, risk analizi yapabilmesi gibi birçok noktada başarılı olması da gerekir.

Kripto Para Alım Satımı Nereden Yapılır?

Kripto Para Alım Satımı Nereden Yapılır?

Kripto para alım satımı için kurulan yerli ve global bazı borsalar vardır. Türkiye’de; BTCTurk, Paribu, Thodex gibi firmalar bilinirken global ölçekte çalışan; Binance, Bittrex, Bitfinex gibi global kripto para borsalarından alım yapabilirler.

Güvenilir firma olarak sizlere https://www.thodex.com/tr/market önerebiliriz.

Kripto Para Alım Satımı Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kripto para yatırımında nelere dikkat edilmelidir?

Psikoloji yönetimi, teknik analiz ve temel analiz yapmak kripto para alım satımının en önemli konularıdır. Bununla birlikte yatırım yaparken borç para ya da kredi çekerek kesinlikle yatırım yapılmamalıdır.

En güvenilir borsa hangisidir?

Kripto para borsaları sayıca çok fazladır. Her birinin kendine göre avantajı ve dezavantajı vardır mutlaka. Borsa seçimine karar vermeden önce sosyal medya ağlarından borsa siteleri hakkında bilgi edinerek hareket etmenizi öneririz.

Alım satım sinyali nereden alınır?

Telefgram ve Twitter üzerinden çok sayıda kişi ya da grup kripto para alım satım sinyali vermektedir. Ancak bizim size tavsiyemiz, bunlara yüzde 100 güvenmemeniz, grafik okumayı öğrenerek kendi sinyalinizi kendiniz oluşturmanızı öneririz.

Teknik analiz ve temel analiz eğitimi nereden alınır?

Kripto para temel ve teknik analizi için özel eğitim veren kişi ya da kurumlar bulunmaktadır. Bunlardan birebir yararlanabileceğiniz gibi Youtube üzerinden ücretsiz eğitim veren kanalları da takip edebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI