arama


Kestane Satarak Para Kazanmak

Kestane
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • neisyapsam neisyapsam

Kış mevsimine girdik. Bir çok insan her mevsim farklı bir Yaparak geçimini sağlamaya çalışır. Mevsimlere göre iş imkanları da değişir. Her mevsimin iş olanaklarını iyi bilip ona göre farklı iş bulanlar için işsizlik yoktur.

Kış aylarında yapabileceğiniz pek çok iş vardır. Bunları zaman zaman sizler için paylaşacağız. İlk olarak size kestane satışında bahsetmek istiyoruz. Kestane kışın favori yiyeceklerinde bir tanesidir. Hele ki sobalı evler de oturan herkesin soba üstünde pişirip gediği kestanelerle ilgili güzel anıları vardır.

kestane

Kestane İşinden Nasıl Para Kazanırım

Öncelikle mevsimlere göre kendilerine iş kuran insanların kışın yapacağı en güzel işlerden bir tanesi kestane işidir diyebiliriz. Çünkü kestane kışın çok tercih edilir ve satılması kolaydır. Kestane İşinden iki şekilde kazanç sağlayabilirsiniz.

1- Çarşıda Kestane Pişirip Satarak

Çarşıda kendinize küçük bir stant kurarak kestane pişirip satabilirsiniz. Kestaneleri pişirip satmak size daha çok kazandıracaktır. Kestane kokusunu alan bir çok insan sizden almak için yanınıza gelecektir. Kışın soğuğunda çarşıda sıcacık kestane insanları cezbedecektir. Kestaneleri pişirerek satma işi sizin de ısınmanızı sağlayacaktır.Pişirilmiş 100 gram kestane 6-7 liraya satılmaktadır. Bu şekilde sattığınızda aldığınız fiyatın 2 katı kazanırsınız. Tabi bunu yaparken kestaneleri nasıl pişirmeniz gerektiğini de bilmeniz gerekir. Pişirme işlemini küçük bir piknik tüpü üstünde yapabilirsiniz ancak mangal yakıp közde pişirmeniz daha lezzetli olmasını sağlayacaktır.

2- Kestaneleri Pişirmeden Satarak

Kestane pişirme işi bana zor gelir bu işlerden anlamam diyorsanız kestanelerinizi pişirmeden de satabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi kestane kışın çok satılır. Sokakta insanların çok geçtiği yollarda kestane sattığınızda birçok müşteri bulacaksınız.

Kestane işinin kış ayı için iyi bir gelir olduğunu anlamışsınızdır. Bu işten iyi kazanç elde edebilmeniz için kestanelerinizi toplu bir şekilde alarak piyasanın altında bir fiyata mal etmelisiniz. Ayrıca getirdiğiniz kestanelerin temiz, taze ve iri olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Çok ufak kestaneler pek alınmaz. Bu işi yapmak için çok yüksek bir sermayeye ihtiyacınızın olmadığını da bilmenizi isteriz. Çalışmak isteyenler için her zaman yapılabilecek bir iş vardır. Yeter ki azimli  olun.

 

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI