arama


Finansman Girişimciliği ve Tavsiyeler

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • neisyapsam neisyapsam

Serbest meslek çalışmalarına küçük çapta ve az maddi çabayla ve muhtemelen evden başlayacak olanlar bile, bir iş planı oluşturmalıdır. Birçok kurucu, küçük bir başlangıç ​​için hazırlanırken sahip oldukları bilgi ve öğrenme gereksinimlerini hafife alır. Ayrıca girişimcinin görevleri, her şeyden önce; güvenilirlik planlaması, karlılık tahminleri veya sermaye gereksinimi planlaması gibi temel ticari bilgilerin yanı sıra kurumsal görevleri içerir.  

 

Finansman Girişimciliği ve Tavsiyeler

 

Finansman girişimciliği adı altında tavsiyeler bulunmaktadır. Bu tavsiyeler, tüm girişimciler için ortak bir hedef üzerine yazılmıştır.  

Seminerler ve İstişareler

 

İş kurma seminerine (hibesine) yapılan tekliflerin yanı sıra, örneğin; broşürler ve internet bilgileri gibi bazı gerçeklerin sunulması mutlak bir zorunluluktur. İstihdam Ajansı’ndan fon talep eden herhangi bir girişimci, istihdam acentalarının iş kurma danışmanlığı yapmadıklarını bilmelidir. Burada, örneğin; Sanayi ve Ticaret Odaları veya El Sanatları Odaları, iş kurma girişimleri, sahadaki inkübatörler veya danışmanlık şirketleri (TKDK, KOSGEB vb. gibi) bulunmaktadır. Danışmanlık ücretleri, kısmen kamu sübvansiyonları yoluyla geri ödenebilir. Girişimcilerin bu tür şeyleri bilmesi oldukça önemlidir.  

 

Ağ Pazarlama Sektörü

 

Ağ pazarlaması (ayrıca, çok seviyeli pazarlama ) özel bir doğrudan satış şekli olabilir. Burada bir şirket, bir ürün veya hizmetin dağıtımı için (bir franchise veren gibi ) çok çeşitli iş ortakları aranabilir. Şebeke ortakları, şube şebekesinde üretilen satışlara katılır (satış primi alınabilir). Sadece bir franchise verenin şubeleri kurduğu franchising’in aksine , network marketing’de her girişimci bağımsız olarak diğer network şirketlerini başlatabilir.  

 

Pazar Fırsatlarını ve Satışlarını Belirlemek

 

Cironuzun ne olacağını öğrenmek için, ilgili tüm iletişim noktalarıyla iletişim kurmalısınız. Örneğin; ticaret ve sanayi odaları, el sanatları odaları, ticaret ve sanayi dernekleri, bölgesel finans müdürlüğü, tasarruf bankaları, istatistik ofisleri ve bölgesel istatistik ofisleri gibi. Orada ampirik yani olası değerler ve endüstri karşılaştırma rakamları alacaksınız. Ayrıca kendi numaralarınızı ve verilerinizi de belirlemelisiniz.  

 

Kontrolsüzlük Kavramı

 

Küçük işletmeler ve hepsinden öte, başlangıç ​​işletmeleri, küçük kredi hacminden ötürü, ‘’müşteri bankası’’ tarafından yönetilen küçük kredi hacminden dolayı kurumsal müşteri sektöründe değil, özel müşteri segmentindedir. Yani, bir kredi başvurusunda, örneğin; kurucuların kamu maliyesi için başvuruda bulundukları kavramların aksine, genellikle; şirketle ilgili çok az şey inceleniyor. Bu yüzden, tavsiye ve koçluk tekliflerini değerlendirebilirsiniz.  

 

Zor Finansman

 

Birçok başlangıç ​​girişimcisi, özellikle kamu kalkınma kredisi olmayan kredi kuruluşlarından kredi almamaktadır.  

  • Birinci Sebep: Bankanın gideri ile ilgili olarak çok düşük bir kredi hacminin olması,
  • İkinci Sebep: Genellikle, kalkınma kredisi için gerekli olan teminat eksiklikleri,
  • Ayrıca: Eğer kamu fonu yoksa, ancak, sadece ‘’normal’’ bir banka kredisi söz konusu ise, bankalar kredi tutarı için yüzde 100 teminat beklemektedir. Çoğu kurucu onları karşılayamaz ve hibe-fon gibi etkenlerden yararlanamayabilir.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI