arama


Açılabilecek Küçük Şirket Fikirleri

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • neisyapsam neisyapsam

Açılabilecek küçük şirket fikirleri, daha önce iş fikri arayan fakat bulamayanlar için bir rehber niteliği taşımaktadır. Küçük şirket fikirleri ile aklınıza gelmeyen fikirleri bulabilir, şirket açmaya bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Aşağıda bahsedilen şirketler, Avrupa ve Asya gibi bölgelerde ankete sunulan en iyi şirket fikirleri arasında yer alıyor.  

 

En İyi Şirket Açma Fikirleri

 

Aşağıda liste ve ayrıntılı şekilde verilmiş olan şirket fikirleri, tamamen yatırıma dayalı iş modelleri arasında yer almaktadır. Eğer iş fikirleri kapsamında bu işleri yapacak olursanız, lütfen sermayenizi iş fikirlerinin ekipmanları ve giderleri şeklinde ayarlayın.  

 

Mevsimlik Açabileceğiniz Şirket

 

Yıl içinde hazırlıklı olan girişimcilerin gerçekten iyi para kazanabilecekleri iki mevsim var. Elbette, çoğunuzun tahmin ettiği gibi, kış ve yaz mevsimleri. İlginçtir ki, hiç kimse sizi belirli bir mevsim ya da yöne bağlı olmaya zorlayamaz. İlkbaharda bir şey için iyi para kazanıyorsanız, gelirlerin bir kısmını bu kez sonbaharda veya kışın vb. yeni bir fikrin uygulanmasına yatırım yapabilirsiniz. Böylece, her mevsim için bir fikir hazırlayacak, riskleri en aza indirecek ve yılın herhangi bir zamanında büyük paralar kazanabileceksiniz.   Örneğin;

 

  • Bahçe ve çim bakımları,
  • Dondurmalar ve gazlı içecekler,
  • Kayak kıyafetleri ya da ekipmanları,
  • Sera sebzeleri ya da meyveleri.

 

Çeviri Ajansı Şirketi

 

Google ve diğer teknoloji devleri, yapay zekaya dayanan evrensel bir tercüman icat etmemişken, bir dilden diğerine yapılan çevirilere dayanan bir işletme kurulacak ve gelişecektir. Özellikle İngilizce dili ile ilgili iyi bir çeviri ajansı, oldukça güzel paralar kazandırabilir. Çünkü, uluslararası ilişkilerin genişlemesi ve ABD’li şirketlerin dünyadaki yüksek aktivitesi, İngilizcenin iş ve teknoloji alanında uluslararası bir iletişim dili olarak kesin olarak kurulmasına neden olmuştur. Ayrıca, müşteri tabanı çok büyüktür. Ve, bir oda kiralamak veya personel aramak yerine, birkaç sayfadaki basit bir web sitesiyle başlayabilir, belirli bir sipariş için serbest çeviri yapabilirsiniz.

 

Stok Fotoğraflama Şirketi

 

Genelde, düğün fotoğrafçılığı ve diğer fotoğraf türleri işi sadece serbest meslek olarak kabul edilir. Fakat burada da, dikkat etmeye değer bazı nüanslar var. Birincisi, iyi bir fotoğrafçının kazancı, ortalama iş yükü altında bile, serbest çalışanların sayısından ziyade, çoğu küçük işletme sahibinin gelirini geçebilir. İkincisi, burada ölçeklenecek alan da var; bir fotoğraf stüdyosu açabilir, çeşitli yüzeylere baskı yapabilir, vb. şirketler kurabilirsiniz. Bu alanda çalışma fırsatları çok büyük. Örneğin; bahsedilen düğün fotoğrafçılığına ek olarak, iç mekan fotoğrafçılığı, fotoğraf çekimi etkinlikleri, mimari fotoğraflar ve diğer birçok fotoğraf çekimi de yapabilirsiniz.  

 

Etkinlik Ajansları ve Organizasyonları

 

Organizatörler, kendileri genellikle maliyetlerinizi düşüren gerekli tüm ekipmanları sağlarlar. Düğünler, kurumsal etkinlikler, şehir etkinlikleri, iş etkinlikleri ve çok daha fazlası… Ayrıca, birçok müşteri (örneğin, işletme) düzenli olarak etkinlikler düzenler ve bir kez böyle bir müşteriye sahip olarak, kendinize tekrarlanan sipariş akışı sağlayabilirsiniz. Hiçbir şey bir portföy oluşturmak için ücretsiz veya piyasa ortalamasından daha düşük bir fiyatla ücretsiz etkinlikler düzenleyerek çalışmaya başlayabilir ve ardından potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek için çevrimiçi reklamcılığın potansiyelini kullanabilirsiniz. Etkinlik ajansları, %200 kar imajı yakalayabilir.  

 

Sipariş Uyarlama Şirketi

 

Her zaman sabit talebin varlığı ile karakterize edilen bu fikirlerden biri, sipariş uyarlama işi olmuştur. Doğru, bu alanda bir iş başlatmak için yeterli iş deneyimi olmadığından zor olacak, çünkü birçok engel var. Talep üzerine kurulursanız, en umut verici yön, bireysel terzilik biçiminde en çok sipariş edilen kadın giyiminin dikimi olacaktır. Erkekler için olan ürünler ise talebin genel yapısında en küçük paya sahiptir. Buradaki yatırım seviyesi fikrinizin ölçeğine bağlı olacaktır. Kullanılmış cihazlar için piyasadan satın alınan orta sınıf bir makine ile başlayabilir ve bir iş istasyonu olarak bir balkon kullanabilirsiniz. Ve hemen profesyonel ekipman satın alabilir, bir oda kiralayabilir ve kalıcı bir durumda birkaç terzi kiralayabilirsiniz. Tek soru, bunun için yeterli paranızın olup olmadığı ve insanlara yeterli düzeyde iş yükü sağlayıp sağlayamayacağınızdır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI