arama


Facebook’tan Para Kazanmak

Facebooktan Para Kazanama
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • neisyapsam neisyapsam

Dünyanın en popüler sosyal ağ platformlarından birisi olan Facebook’ta para kazanmak aslında sanıldığının aksine oldukça kolaydır. Buna göre internetten para kazanma yolları arasında son zamanlarda pek çok kişinin tercihi olan ve ne iş yapsam diyenlere de önerilebilecek iş opsiyonları arasında bulunan Facebook’tan para kazanma konusunda girişimcilerin izleyebilecekleri birkaç yoldan söz edilebilir.

Facebook’tan Para Nasıl Kazanılır?

Son dönemlerde en popüler iş fikirleri arasında bulunan ve pek çok girişimcinin tercih ettiği seçeneklerden olan Facebook’tan para kazanma yönteminde doğru adımların atılması halinde ciddi fırsatların yer aldığı dile getirilebilir. Bu bağlamda direkt olarak Facebook’tan para kazanmayı hedefleyen ve bu nedenle ne iş yapsam diye düşünenlere tercih edebilecekleri en popüler yöntemlerden kısa kısa bahsedilebilir.

Facebook’ta Sayfa Satmak

İnternetten para kazanmak için yüksek sayıda takipçi ve beğeniye sahip Facebook sayfalarının satılması oldukça karlı bir iş olabilmektedir. Bunun için de Facebook’ta bir sayfa oluşturulması ve sayfanın ilgi çekici içecekler ile doldurularak takipçi ve beğeni arttırılmasının ardından söz konusu sayfaların satışa çıkarılması yeterli olmaktadır. Takipçi ve beğeni sayıları açısından belirli bir seviyeye gelen Facebook sayfaları oldukça kolay bir şekilde satılabilmekte ve bu sayede sayfa sahipleri ciddi gelirler elde edebilmektedir. En popüler iş fikirlerinden birisi olan bu yöntemde Facebook sayfalarını satabilmek için Gittigidiyor, Sahibinden, R10.net ve Wm aracı gibi sitelerin ziyaret edilebileceği de ek olarak dile getirilebilir.

 

Facebook Sayfasına Reklam Almak

 

Ne iş yapsam ve kar elde etsem diye merak edenlere belli bir Facebook sayfasını büyüttükten sonra sayfalarına reklam alarak para kazanabilecekleri söylenebilmektedir. Reklam verenlerin sık sık ulaştıkları büyük çaptaki Facebook sayfaları hem kısa hem de uzun vadede yüksek gelirler elde edebilmektedir. Büyük bir Facebook sayfasının sahibi olmasına rağmen herhangi bir reklam verenin ulaşmadığı girişimciler ise yine Wmaracı, R10.net ve Facebook grupları gibi yerleri ziyaret ederek sayfaları için reklam alma konusunda farklı firmalar ile iletişime geçebilme olanaklarına sahiptir.

 

Facebook’ta Ürün ve Hizmet Satmak

 

En çok ilgi gören iş fikirleri arasında Facebook’ta ürün ve hizmet satışının yer aldığı da bilinmektedir. Facebook’ta e-ticaret anlamına gelen bu gelir elde etme yönteminin günümüzde binlerce girişimci tarafından kullanıldığı söylenebilir. Bu iş kolunda başarılı olabilmek içinse ilk olarak Facebook’u kullanan insanların trend olarak nelerden keyif aldıklarını keşfetmenin oldukça önemli olduğu dile getirilebilmektedir. Facebook üzerinden bir şeyler satmayı planlayan girişimcilere ayrıca kapıda ödeme anlaşması yapmak üzere bir kargo firması ile anlaşmaları tavsiye edilmektedir. Daha sonra ise e-ticaret sayfalarında reklam yapmaları ve bu reklamlar üzerinden müşteri kazanmaya çalışmaları önerilebilir. Bu sayede internetten para kazanma konusunda ciddi adımlar atılabilir ve dünyanın en ünlü sosyal mecralarından birisi olan Facebook para kazanmak amacı ile kullanılabilir hale gelebilir.

Neler Yapmalıyım?

Tüm bu bilgiler ışığında internetten para kazanmanın altın anahtarının Facebook sayfalarını büyütmek olduğu söylenebilir. Zira açılan sayfaların büyümesi her halükârda bu sayfaların sahiplerine gelir elde ettirmeleri anlamına gelmektedir. Bu nedenle Facebook sayfalarını büyütmek isteyen girişimcilere en etkili bazı yollardan da bahsedilebilir. Bu bağlamda girişimciler,

 •  Sayfalarında detaylı yol haritası oluşturup atacakları adımları önceden belirleyerek,
 •  Sayfalarında paylaşacakları metinleri kısa tutarak,
 •  Sayfalarında Facebook kullanıcılarının ilgisini çekecek metinler paylaşarak,
 •  Sayfalarında doğru zamanlarda doğru hashtagleri kullanarak,
 •  Sayfalarında paylaşım yaparken gün ve saatlere özen göstererek,

Kısa sürede yüksek miktarda takipçi ve beğeni kazanarak hedefledikleri büyüme istatistiklerine kolaylıkla erişebilir ve böylece internetten para kazanmaya başlayabilir.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Ozan
  5 sene önce

  Facebook reklamı konusunda yararlı bilgiler var elinize sağlık

  43
  yorum beğen