arama


En İyi 6 Meslek

En İyi 6 Meslek
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • neisyapsam neisyapsam

En İyi 6 Meslek

Hayatta geçim kaynağımız mesleklerimizdir. Mesleğimizi yaparken yorulmamak ve çok para kazanmak isteriz. Böyle bir meslekte, en iyi meslek demektir. neisyapsam.com olarak sizler için en iyi 6 mesleği derledik. İşte o meslekler…

1.Hemşirelik

En İyi 6 MeslekHepimiz muhakkak hastahaneye gitmişizdir. Bize iğne yapan, çoğu zaman doktorlarla karıştırılan, çocukların ve bazı büyüklerin fobisi olan hemşireler, aslında en iyi mesleklerden biridir. Doktorun yardımcısı görevini yapmaktadır. Hemşire olabilmek için sağlık meslek liselerinden ya da üniversitelerin hemşirelik bölümünden mezun olmak gerekmektedir. Maaşları kuruma ve rütbeye göre değişiklik göstermektedir. Genellikle bu maaş rakamları 2.500 TL ile 4.000 TL arasındadır.

 

 

 

 

2.Kontrol Mühendisliği

İnsanlık devam ettiği sürece önemini yitirmeyecek sektörlerden biri sanayidir. Sanayi de çalışan her meslek ne kadar makineler olsa da önemini yitirmez. Bu mesleklerden biri de kontrol mühendisliğidir. Kontrol mühendisi, sanayiler de kalitenin ve verimliliğin artması için otomasyon sistem tasarımı yapan bilir kişidir. Teknolojik ürünler üretir ve bu ürünleri uygular. Kontrol mühendisi olmak için 

üniversitelerin, elektrik elektronik mühedisliği bölümünden mezun olmak gerekmektedir. Maaşları da 4.000 TL ile 7.000 TL arası değişmektedir.

3.İletişim Yöneticisi

Prestij ve imaj bir kurum için çok önemlidir. İmaj ne kadar iyiyse şirket o kadar profesyoneldir. O yüzden şirketlerin imajlarını koruması ve sürekli geliştirmesi gerekmektedir. Bunun için de ekibinin de iletişim yöneticisi olmalıdır. İletişim yöneticisi, kurumların imajını korumak ve farklı yöntemlerle bu imajı geliştirmek için yöntemler oluşturur ve bunları yönetir. İletişim yöneticisi olmak için üniversitelerin iletişim ya da işletme bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir. Maaşları, 3.000 TL ile 5.000 TL arası değişmektedir.

4.Mekanik Mühendisliği

Bazı meslekler birbiri ile çok karıştırılır. Bu mesleklerden biri de mekanik mühendisliği ile makine mühendisliğidir. Hatta çoğu kişi mekanik mühendislerinin ne iş yaptığını bile bilmez. Ancak en iyi meslekler arasında mekanik mühendisi de vardır. Mekanik mühendisi, makinelerin iç yapısıyla ilgilenir ve bu konuda araştırmalar yapar. Bu araştırma sonuçlarını makine mühendislerine verir. Makine mühendisleri de bu sonuçlara göre üretir. 

Mekanik mühendisi olmak için üniversitelerin mekanik mühendisliği bölümünden mezun olmak gerekmektedir. Ülkemizde çok az üniversite de bu bölüm vardır ve büyük önem taşır. Maaşları da 6.000 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir.

5.Finans Yöneticiliği

Şirketin devamlılığı için finans işlerinin yönetilmesi gerekmektedir. Bu işi de finans yöneticileri yapar. Finans yöneticilerinin diğer adı muhasebecidir. İnsanlar genellikle muhasebeci olarak bilirler. Finans yöneticisi yani muhasebeci olmak için teknik meslek liselerinden ya da üniversitelerin iktisat b

ölümlerinden mezun olmak gerekmektedir. Maaşları, 2.000 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir.

6.Denetim Müdürü

Şirketler kendi içerisinde denetim yapar. Bu denetimin için de harcamalar, kazançlar, iş verimi ve personel durumu gibi önemli unsurlar yer almaktadır. Bu kontrolleri denetim müdürü yapar. Denetim müdürü olmak için üniversitelerin iktisat, işletme, maliye ve endüstri bölümlerinin en az birinden mezun olması gerekmektedir. Maaşları ise 5.000 TL ile 7.000 TL arasında değişmektedir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI