arama


En İlginç Meslekler

En İlginç Meslekler
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • neisyapsam neisyapsam

Dünyada sağlık, güzellik, mutfak sanatları, tıp, hukuk, ticaret gibi birçok sahasında büyük kariyer olanakları vardır. Tabi meslekler ve kariyer alanları bunlarla sınırlı değil. Özellikle en ilginç meslekler olarak tabir edilen alanlarda da çalışan insanlar var. İlginç meslekler olması sizi korkutmasın. Aksine benzersiz bir işe sahip olmak elbette farklı bir kazanım verecektir. Peki siz de benzersiz bir iş alanında çalışmak ya da hangi meslekler in en ilginç olduğunu merak ediyorsanız öğrenmeye ve keşfetmeye hazır mısınız?

 

Sanat Terapisti

 

Psikoloji alanında ilginç bir kariyer arıyorsanız, o zaman sanat terapisti olabilirsiniz. Sanat terapisti kişinin ruhsal sağlığını, sanatsal ifadeyle geliştirmek için terapi uygulayan kişidir. Sanat terapistleri bunu bir iyileşme sürecinin parçası olarak kullanır ve hastanın stres ve endişesini azaltmaya, öz saygıyı geliştirmeye ve birçok ruhsal hastalıkta yardımcı olmaya çalışmaktadır.

 

 

Usta Uykucu

 

Uyuyarak para kazanmak ister miydiniz? Sanırım bu soruya kimse hayır cevabı vermezdi. Belki çoğunuz öyle şey mi olur dediniz. Oysa böyle ilginç bir meslek icra eden profesyonel çalışanlar var. Üretimleri yapılan yatakların konforunu uykusunda test ederek, üretici firmalara yatağın rahatlığı ve uyku kalitesi hakkında bilgi vermektedir.

 

Yürüyen Billboard

 

bilboardHer ne kadar ülkemizde yaygın bir meslek olmasa da, özellikle yurt dışında farklı ülkelerde tercih edilen bir meslektir. Vücudunuza, reklam yaptırmak isteyen firmaların kampanyalarını duyurmak için bazı çizimler yapılıyor. Şehrin kalabalık yerlerinde gezerek yürüyen billboard olarak reklam işlevini yerine getiriyorlar.

 

 

 

 

 

Somelye

 

Modern ve lüks restoranlarda hangi yiyeceğin yanında hangi içkinin içileceği konusunda rehberlik yapan kişilere somelye denir. Maaşının yanında bahşişinin de oldukça dolgun olduğu bu meslek aslında kolay değil. Yanlış tercihler sunarsanız, işinize kısa sürede son verilebilir.

 

Kusmuk Temizleyicisi

 

Kesinlikle, en ilginç meslekler kategorisinde başta yer alan kusmuk temizleyicisi, kulağa hoş gelmese de bu işi yapan insanların olduğunu belirtelim. Lunapark, tren, otel gibi insanların en çok kustukları yerlerde temizleme görevini üstleniyorlar. Her ne kadar berbat olsa da, bu mesleği yapmaktan iğrenmediği söyleyen kişiler çalışmaya devam ediyor.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Hilal
  5 sene önce

  Usta uykucuyu kim istemez ki!

  64
  yorum beğen
 • neisyapsam
  5 sene önce

  Gülşen hanım destek@neisyapsam.com mail atabilir misiniz. Makaleleriniz için. ya da iletişim formundan.

  66
  yorum beğen
 • Gülşen
  5 sene önce

  Kusmuk temizleyici sanırım en kötü meslektir. Tabi parası iyi ise yapılır mı bilemem ama, bana göre asla…. 🙁

  67
  yorum beğen