arama


Ahşap Oyuncaklar Yapıp Satarak Para Kazanmak

Ahşap Oyuncaklar
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • neisyapsam neisyapsam

AHŞAP OYUNCAKLAR

Ülkemizde evde ek kazanç sağlayabileceğiniz birçok iş seçeneği bulunmaktadır. Bu iş seçenekleri ile ayda 1.500 TL-2.000 TL arası kazanmanız mümkündür. Ayrıca ek işleri tek başınıza yapma zorunluluğu da bulunmamaktadır. Ev halkınız ya da yakın çevreniz ile birlikte de çalışabilir ve kazancınızı arttırabilirsiniz. Bu ek iş fikirlerinden biri de ahşap oyuncak yapımıdır.

Dünya çağında ahşap ürünlere ilgi artmıştır. Bunun nedeni plastik ürünler de kanserojen maddeler bulunması ve insan sağlığına zarar vermesidir. Çocukların ve beklerin ellerinden düşürmediği ve sürekli oynadığı çoğu oyuncaklar plastiktir. Araştırmalara göre de çoğu oyuncak korsandır ve çevreye zarar vermektedir. Bu yüzden ahşap oyuncaklar tercih edilmeye başlanmış ve büyük ilgi görmüştür.

Ahşap Oyuncaklar Nasıl Yapılır?

Ahşap oyuncakların nasıl yapıldığı ile ilgili bir bilginiz yoksa bunu iki şekilde öğrenebilirsiniz. Birinci olarak Halk Eğitim Merkezleri’nden ya da Hayat Boyu Öğrenme Merkezleri’nden kurs alabilirsiniz. Bu merkezlerin ahşap boyama adında kursları bulunmaktadır. Kurs içeriğinde ahşap oyuncak yapımı da vardır. Ancak bu kurslar her zaman açılmamaktadır. Tarihlerini takip etmeli ve başvuru tarihi geçmeden kaydınızı yaptırmalısınız. Bu kurslar ücretsizdir.

İkinci olarak You Tube gibi video platformlarından izleyerek öğrenmektir. You Tube da birçok ahşap oyuncak yapımı ile ilgili video bulunmaktadır. Oradan istediğiniz videoyu seçip, istediğiniz zaman izleyebilirsiniz.

Ahşap Oyuncaklar.Bunların dışında biz de size ahşap oyuncak yapımı ile ilgili birkaç bilgi verelim. Öncelikle yapacağınız oyuncakların ölçülerini belirlemelisiniz. Ardından bir marangoz ya da doğramacıya ölçülerinizle birlikte giderek ölçüleriniz doğrultusunda parçalar kestirebilirsiniz. Bu zor gelirse kırtasiye ya da oyuncakçılarda hazır parça bulmanız mümkündür. Aldığınız parçaları talimatlar doğrultusunda birleştirmelisiniz. Birleştirirken çici gibi kesici metaryeller kullanmamalısınız. Parçaları birleştirdikten sonra da siparişe özel ya da istediğiniz şekilde boyayabilirsiniz.

Ahşap Oyuncakların Satımı

Ahşap oyunları yapmak bu işin en kolay yolu diyebiliriz. En önemli kısmı ise satmaktır. Bunun için üç yol vardır. Bu üç yolun hepsini uygulamalısınız.

1.Ahşap oyuncakların her modelinden birer tane alıp yaşadığınız yerdeki bijuteri mağazalarına verebilirsiniz. Mağaza da bulunan yetkili kişilerle görüşerek belirli bir komisyon karşılığında ahşap oyuncaklarınızı mağazaların da satma konusunda anlaşabilirsiniz. Ayrıca mağaza yetkilisine direkt olarak satabilirsiniz.

2.Şehrinizin turistik bölgelerinde tezgah açabilirsiniz. Ancak bunun için öncesinde belediyeden izin almanız gerekmektedir. Bunun dışında bir tezgah sahibiyle anlaşıp komisyon karşılığında tezgahını ortak kullanabilirsiniz.

3.Sosyal medya da satabilirsiniz. Bu yöntem son dönemler de en çok aktif olarak kullanılan yöntemdir. Ayrıca bu yöntem için komisyon gibi şeyler gerekmemektedir. Facebook, İnstagram gibi sosyal ağlar da ürünlerinizin fotoğrafını çekip paylaşabilirsiniz. Sosyal ağlar da siparişte alabilirsiniz.

Son olarak ahşap oyuncakların fiyatları modeline göre 20 TL- 50 TL arası değişmektedir. Zamanla talebe göre bu fiyat aralığı değişebilir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI