arama


Dükkan Açmak İsteyenlere 5 İyi Fikir-2019

dükkan
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • neisyapsam neisyapsam

Sermayenizi dükkan açarak değerlendirmek isteyip de karar veremediyseniz yazımızı okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz. Bir iş kurmaya karar verdiğimizde önce çevremize bakarız. Aklımızdan geçen işleri daha önce birisi düşünüp açmış mıdır. Yoksa ilk biz mi düşündük.

Düşündüğümüz başkaları tarafından daha önce kurulduysa işimiz biraz zorlaşır. Çünkü rakiplerimiz müşterilerimizin bir çoğunu almış olabilir. Daha önce hiç yapılmamış bir iş kursak bile kısa sürede bizi taklit edip aynı işi yapmaya karar verecek çok insan olur.

Bir dükkan açmaya karar verdiyseniz ya bulunduğunuz yerde hiç yapılmayan bir fikir bulmanız gerekir ya da rakiplerinizi geride bırakacak bir şekilde yürütmenin gerekecektir.

Bazı işler de vardır ki her köşe başında o işi ile ilgili bir dükkan olsa da yine de müşteri bulmakta zorlanamaz. Bu yazımızda ne iş yapsam diye düşünenler için bazı iş fikirlerinden bahsedeceğiz.

1. Döner Salonu Açmak

Her zaman müşteri bulacak işlerin başında yemek sektörü gelir. İnsanlar birçok şeyden vazgeçebilir ancak vazgeçilmeyecek bazı şeyler vardır. Bunlardan bir tanesi de yemek yemektir. Günümüzde en çok müşteri bulan yerlerin başında dönerciler gelir. Dönerin hem hızlı hazırlanabilmesi hem de diğer yemeklere göre daha uygun fiyata olması insanların döneri tercih etmesi için yeterli bir sebeptir.

 

Her ne kadar her köşe başında bir dönerci bulunsa da dükkan açmaya karar verenler için en iyi dükkan fikirlerinden bir tanesi dönerci dükkanı dır. Bulunduğunuz yerin damak tadına bağlı olarak soslu dönerler yapabilirsiniz. Açmış olduğunuz dönercinin çalışması için sadece temizlik konusunda hassas olun ve kendinize  iyi bir döner ustası bulun.

2. Çiğ Köfte Dükkanı Açmak

Ülkemizde çiğ köfte hayranlarının sayısı küçümsenmeyecek kadar fazladır. Bir çok yeni marka kurulduğu halde çiğ köfte sektörü günden güne büyümektedir. Bir çiğ köfte dükkanı fikri de iş kurmak isteyenler için en iyi iş fikirleri arasındadır.

Çiğ köfte dükkanı açmaya karar verdiğinizde yapmanız gereken tek şey iyi bir çiğ köfte firmasından bayilik almaktır. Çiğ köfte dükkanı açmak için çiğ köfte yapmayı bilmenize gerek yoktur. İyi bir firmadan bayilik aldığınızda Dükkanınızın ilk kurulumundan çiğ köfte izin düzenli olarak alınmasına kadar sürekli olarak hizmet alırsınız.

Çiğ köfte dükkanında çiğ köfte dışında, nohutlu pilav, içli köfte sarma vb. yiyecekler de satabilirsiniz. Çiğ köfteci dükkanı için fazla eleman çalıştırmak zorunda da kalmazsınız.

3. Parfüm Dükkanı Açmak

Yapılabilecek en pratik işlerden bir tanesi de parfüm dükkanı açmaktır. Bunun için iyi bir firmadan bayilik alabilirsiniz. Dilerseniz birden fazla markanın ürünlerini satarak da daha çok kazanç sağlayabilirsiniz.

Günümüzde özellikle gençler kendilerine bakım yapmayı sever. Gençlerin büyük bir çoğu mutlaka parfüm kullanmaktadır. Parfüm satmak için çok da büyük bir dükkana ihtiyacınız yoktur. Ayrıca parfüm dükkanını da bir ya da iki kişi rahatlıkla işletebilir.

4.Kozmetik Dükkanı Açmak

Bayanlara yönelik işler düzgün yapılırsa her zaman kazanç getirir. Bayanlar bakımlarına oldukça dikkat ederler. Kozmetik ürünler satan yerleri boş görmek neredeyse imkansızdır. İşlek bir caddede yada bir alışveriş merkezinde açılacak kozmetik dükkanı gayet iyi bir iş fikridir.

Kozmetik ürünler için de ünlü markalardan bayilik alabileceğiniz gibi bağımsız olarak bir çok markanın ürünlerini de satabilirsiniz.

5. Cep Telefonu Tamir Servisi Açmak

Hemen herkesin elinde cep telefonu görmek mümkündür. Bu telefonların çoğunluğu da akıllı telefonlardır. Bir çok özelliği bir arada barındırdığı için akıllı cep telefonları sıkça tercih edilmektedir. Akıllı telefonlar kullanışlı olduğu kadar hassas cihazlardır. Yere düştüklerinde çok çabuk kırılabilir ya da parçalarında birine zarar gelir.

Cep telefonu tamir servislerine baktığımızda çok yoğun iş yaptıklarını görmekteyiz. Öyle ki telefonunuz verdiğinizde tamir için birkaç gün beklemek zorundasınız.  Hatta bazen bir ay kadar beklemek zorunda kalırsınız. Hal böyleyken iyi bir cep telefonu tamir servisi açmak gayet iyi bir fikirdir. Bunun için kendinize iyi bir usta ve küçük bir dükkan bulmanız yeterlidir.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI