arama


Drone İle Para Kazanma Sanatı

Drone İle Para Kazanma Sanatı
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Muhammed Yusuf Şehitoğlu Muhammed Yusuf Şehitoğlu

Ek iş yapmak isteyenler veya hobi ve para kazanma sanatını bir arada yakalamak isteyenlere güzel bir haberimiz var. “Ne iş yapsam?” ekibi olarak sizin için araştırdığımız ve paraya dönüştürebileceğiniz bir fikir edindir. Drone ile para kazanma sanatı, hem ek gelir kazanmak hem de hobi olarak değerlendirilebilecek bir iştir.

Günümüz teknolojisinin ileri düzeyde olması sayesinde, video çekimleri eskisinden kat be kat daha güzel çekilebiliyor. Doğanın mucizelerini keşfetmek, ulaşılamayan yerlerden görüntü almak, çıkmaya cesaret olmayan sarp kayalıklardan farklı görüntüler almak, günümüzün en gelişmiş drone teknolojilerinden olan DJI Phantom serisi gibi dört pervaneli robot helikopterler sayesinde çok daha rahat bir hale gelmiş. İşte bu gelişme ile kameraların yüksek çözünürlüklerinin bir araya gelmesi, yeni bir iş alanının aktif şekilde değerlendirilmesini beraberinde getirdi. Peki, drone ile para kazanma sanatı nedir, drone ile nasıl para kazanılır?

Drone İle Para Kazanma Sanatı

Havadan haritacılık

Haritacılık, eskiden beri kullanılan bir hizmettir. Birçok alanda işe yarayan ve işleri kolaylaştıran havadan haritacılık için daha önce büyük uçaklar ya da helikopterler kullanılıyordu. Fakat bunlar, maliyet olarak oldukça uçuk rakamların ortaya çıkmasına neden olabiliyordu. Şimdilerde ise drone ile para kazanmak isteyenler için güzel bir gelir kapısına dönüştü bu işler. Dijital fotogrametrik haritalama ve orto fotoğrafçılık hizmetleri gibi alanlarda hizmet verebileceğinize güveniyorsanız, kesinlikle havadan haritacılık hizmeti vermenizi öneririz.

Havadan haritacılık

Videolarınızı Youtube’da yayınlayın

Youtuber olmak, günümüzün en popüler mesleklerinden ya da hobilerinden biri olmaya başladı ve ciddi anlamda para kazandıran bir alan olduğunu söyleyebiliriz. Fenomenlerin takipçi sayısına göre değişen kazançlarda kendinize güveniyorsanız kesinlikle dronenuzla işe başlamanızı öneririz. Mesela doğadan görüntüler alarak ya da kendinize has bir alan belirleyerek işe koyulabilirsiniz. Ciddi anlamda kazanç sağlayan bu iş de yine ek gelir elde etmek için tercih edebileceğiniz bir alandır.

video ile para kazanma

Kargo firmaları drone ile para kazanabilir

Henüz o kadar gelişmiş bir alt yapısı Türkiye’de olmasa da bazı ülkelerde kargo gönderimleri için drone kullanılıyor. Tabi yasal bazı izinleri almak zorundasınız. Sadece kargo firmaları değil, gün içerisinde şehir içine sipariş alan firmalar da kargolarını drone ile göndererek para kazanabilirler. Hem maliyeti daha az hem de kargo firmalarının gecikme sorunları ile karşı karşıya kalmadan müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkartabilmek için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

drone kargo

Afet Yardımı

Afetten para kazanmak biraz vicdani bir iş olsa da aslında hem yardım etmek hem de para kazanmak için bu alanda da kendinizi geliştirebilirsiniz. Deprem, yangın, sel felaketi gibi durumlarda, insan ve diğer canlıları tespit etmek için günümüzde daha çok dronelar kullanılmaktadır. Bu alanda gerekli eğitimi aldıktan sonra sel, kasırga, hortum ve deprem gibi durumlarda hem insani yardım yapabilir hem de bu alandan para kazanabilirsiniz.

Drone afet bölgesi çekimi

Film çekimleri

Özellikle internet filmciliğinin yaygın olarak tercih edildiği günümüzde, büyük film reklamları kadar, kendi çapında film çekmek isteyenlerin sayısı da bir hayli fazladır. Tabi ki sadece filmler için değil, klip çekimi, reklam çekimi, belgesel çekimi gibi işlerde de günümüzün en sık tercih edilen ekipmanların arasında droneların yerin oldukça büyüktür. Mesela kaliteli bir doğa filmi çekmek için ya da çiftçilerin yaşamını daha farklı bir pencereden ele almak için drone ile yukarıdan çekim yapabilirsiniz. Bunu yaparken hem eğlenebilir hem de paraya dönüştürerek ek gelir elde edebilirsiniz. Hatta işi daha da profesyonel bir boyuta getirdiğinizde, tek iş olarak da bu işi yapmaya başlayabilirsiniz.

Drone ile film çekimi

Reklamcılık alanında drone

Drone, günümüz teknolojileri arasında en gelişmiş yapıya sahip olan cihazlardan biridir. İlk çıktıklarında çok kaliteli kamera sistemleri kullanılmasa da son dönemlerde geliştirilen yeni nesil dronelar, çok daha yüksek kaliteli kameralarla eşleştirilerek kullanılabiliyor. Reklamcılık alanında özellikle çok sık tercih edilen dronelar, reklam şirketleri için güzel bir getiri kapısını da beraberinde aralıyor. Bu alanda kendinizi güveniyorsanız ya da kendinizi geliştirme konusunda kendinize olan inancınız tam ise kesinlikle reklamcılık alanında drone ile para kazanabilirsiniz.

Drone ile reklam çekimi

Video hizmeti sunarak para kazanma

Artık günümüz iş akışı kadar sosyal yaşamın da internet üzerinden yürümesi, yeni iş fikirlerinin açılmasını beraberinde getiriyor. Video alanında kendini geliştirmeyi başaran birçok girişimci günümüzde video pazarlama stratejisi uygulayarak para kazanıyor. Tabi bu alanda kaliteli videoların daha çok para ettiğini söylemek gerekir. Drone teknolojisini kullanarak siz de profesyonel anlamda çektiğiniz videoları pazarlayarak para kazanabilirsiniz.

Drone ile video çekimi

Haber yayını yaparak para kazanma

Habercilik sektörünün daha gelişmiş teknolojiler kullanarak takipçilerine ulaşmaları da yeni bir ekmek kapısını aralamaya başladı. “Ne iş yapsam?” diye sorup duruyorsanız ve habercilik alanında da kendinize güveniyorsanız kesinlikle drone ile haber yaparak para kazanabilirsiniz. Peki, ama nasıl? Çatışma, savaş, iç karışıklık, kaza ve afet bölgelerinden yayın almak gibi durumlarda genellikle İHA (insansız hava araçları) kullanılır ve gazeteciler ile habercilerin hayati durumu söz konusu olduğunda kesinlikle bu yöntem daha fazla tercih edilebiliyor. Bazı yerlerde ise haberciler olmayabiliyor, bu tip haberleri yakalayıp haber kanallarına gönderdiğinizde, kendi başınıza profesyonel bir haberci olup çıkarsınız ve aynı zamanda da kazanç elde etmiş olursunuz.

Drone ile haber çekimi

Boru ve doğalgaz hattı inceleme

Teknolojinin ulaşmadığı bir alan kalmadı. Para kazanma ile ilgili yeni fikirler arasında yer alan dronelar, kullanılmaya başlandığı günden bu yana hem ek kazanç elde etmek hem de daha aktif olarak çalışma yapmak daha kolay bir hale geldi. Daha önceleri, büyük şirketler, doğalgaz ve elektrik boru hatlarını incelemek için büyük uçaklar kullanıyorlardı. Ancak bunun çıkartacağı maliyeti hesaplamadan bile ne kadar yüksek miktarların çıkacağını tahmin etmek hiç de zor olmayacaktır. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte hayatımıza girmeye başlayan dronelar artık büyük uçakların kullanılmasına gerek bırakmadı. Firmalar, incelemelerini yapmak için hem daha pratik hem de hayati risk taşımayan drone ile hem işlerini daha kolay şekilde yapabiliyorlar hem de para kazanabiliyorlar.

Drone ile boru hattı inceleme

Gayrimenkul videoları

“İnternet her şeydir” demek herhalde günümüz şartları için abartılı bir tabir değildir. Mesela gayrimenkul firmaları bir evi, konutu, villayı ya da bir araziyi müşterilerine göstermek için onlarca resim çekmek zorunda kalırlar ve bu resimlerde beklentileri elde etmek çok da kolay olmaz. Ama drone teknolojisi kullanılarak bu işi gayet kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Dört kanatlı drone kullanarak satışını ve pazarlamasını yaptığınız alandan en net şekilde görüntü alabilirsiniz. Bu da işinizi kolaylaştırabilir ya da bu alanda hizmet vererek gayrimenkul video hizmeti sunarak da para kazanabilirsiniz.

Drone ile gayrimenkul çekimi

Para kazanma sanatı ile ilgili gelişmeler yaşandıkça sitemizden sizlere yeni fikirler vermeye devam edeceğiz. Ek gelir kazanmak, yeni bir iş fikri edinmek ya da kendinizi bir alanda geliştirerek kazancınızı daha yüksek seviyelere çıkartmak için sitemizin yenilenen konularını takip edebilirsiniz. Kolay para kazanma yolları olarak anlatılan ancak içerisinde herhangi bir emek olmayan işlerin para kazandırmadığını aksine zaman kaybı ile bazen de dolandırıcılık amaçlı yapıldığını unutmayın. Unutmamanız gereken bir diğer konu ise kendinizi bir alanda geliştirerek para kazanmanın daha etik bir davranış olduğunu aklınızdan çıkartmayın.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI