arama


Daha Önce Duymadığınız 5 Meslek

Duymadığınız 6 Meslek
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • neisyapsam neisyapsam

Herkes az çok meslekleri biliyordur. Bilmesi için yapmasına gerek, muhakkak bir yerden duymuştur. Ancak bazı meslekler daha önce hiç duyulmamış duyanları da oldukça şaşırtmıştır. Hatta böyle meslek mi olur, tepkileriyle de karşılaşmıştır. neisyapsam.com ekibi olarak ilk daha öğreneceğiniz ve şaşıracağınız 5 mesleği derledik.

1.Oje İsimlendirici

Kadınların en sevdiği kozmetik ürünleri arasında ojeleri bulunmaktadır. Yüzlerce markanın birbirinden farklı birçok renkte ojeleri bulunmaktadır. Renklerin tonlarına, kalıcılıklarına, kolay çıkmasına ve desenlerine kadar birçok ayırt edici özellikleri bulunmaktadır. Yüzlerce ojenin birbirine karıştırılmaması için de her ojenin kendine özel ismi ya da numarası bulunmaktadır. Bu isimleri ya da numaraları veren kişilere oje isimlendirici denir. Evet, yanlış duymadınız! Oje isimlendircinin tek işi, ojelere isim ya da numara vermektir.

 

 

2.Profesyonel Sarılıcı

Sevgi; her şeyden önce gelen, düzeni ve saygıyı arttıran, iletişimi güçlendiren en önemli duygudur. Karşımızdaki kişiye sevgimizi; iltifat ederek, gülümseyerek ya da sarılarak belli ederiz. Özellikle sarılmak yani tene dokunmak insanı ayrı bir mutlu eder. Bazı insanların çevresinde maalesef böyle kişiler yok. Ancak onları mutlu edecek ve sımsıkı sarılacak profesyonel sarılıcılar bulunmaktadır. Kişilere sarılarak onları mutlu etmektedirler. Bir tür psikolojik terapi de denilebilir. Ancak bunun için ücret ödenmesi sarılmayı ne kadar samimi yapar, orası tartışılır.

 

3.Köpekler İçin Sörf Eğitmeni

Okuyunca komik gelip yüzler de tebessüm oluştursa da böyle bir meslek gerçekten var. Yani şaka değil! Özellikle kıyıya sıfır lüks oteller de bu eğitmenler bulunmaktadır. Köpeklerinize belli bir ücret karşılığında sörf yapmayı öğretmektedir. Nasıl öğrettikleri gerçekten çok merak ediliyor. Ancak bunu eğitmenler haricinde bilen yok! Ancak eğitmenlerin bu eğitim için ücret dışında bir şartları daha var. Köpeğiniz, sudan korkmaması gerekiyor.

 

 

 

4.Fil Giydiricisi

 

Bu yazımızla sizleri şaşırtacağımızı söylemiştik. İşte bu mesleklerden biri de fil giydiricisidir. Asya’nın tören ve kutlamaları hep fillerle yapılmaktadır. Fillere kendi geleneksek yörelerine ait elbiseler giydirilir. Bunu da fil giydiricileri yapmaktadır. Tahmin edildiği üzere bu işi yapmak hiçte kolay değil. Hatta tek kişinin yapması imkansız. Bunu grup halinde profesyonel olarak yapan birçok kişi bulunmaktadır.

 

 

 

 

5.Fal Kurabiyesi Yazarı

Fal kurabiyelerini bilmeyen yoktur. Özellikle ülkemizde birçok yerde bu kurabiyelerden bulabilirsiniz. Çin lokantalarına gittiğiniz zaman da masanızda muhakkak bu kurabiyelerden olur. Kurabiyeleri kırdığınızda içinden bir not çıkar. Size umut verici sözler yazar. İşte bunu fal kurabiyesi yazarları yazmaktadır. İnternet üzerinden de sipariş verebilirsiniz. Artık kurabiyelerin içerisindeki notları da siz belirleyebilirsiniz. Evlilik teklifleri için harika olabilir. neisyapsam.com olarak sizleri uyaralım. Kurabiyeleri kırmayı unutmayın. Yoksa yanlışlıkla notları da yersiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI