arama


Bilgisayar Tamiri ve Bakımı Yapmak

bilgisayar
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • neisyapsam neisyapsam

Bilgisayardan anlayanlar için sermayesiz olarak yapılabilecek işlerden bir tanesi de çevrenizdeki insanların bilgisayarlarının ihtiyaçlarını gidermektir. Bilgisayar işlerinden kolayca para kazanılabilir.

Teknoloji çağında yaşamaktayız. Çevremizde gördüğümüz insanların çoğusu bilgisayar kullanmaktadır. Zaten bir çok insan zorunlu olarak bilgisayar kullanmaktadır. Bilgisayar günlük yaşamımızı ciddi anlamda kollaylaştırmaktadır. Günümüzde hemen he meslekte bilgisayar ihtiyacı olmaktadır. Öyle ki artık bakkal ve marketlerde de  bilgisayar bulunmaktadır.

Yukarıda belirttiğimiz gibi birçok insan bilgisayar kullanmaktadır. Ancak bilgisayar kullanan herkes bilgisayardan iyi anlamaz. Yani bilgisayarın yazılımı bozulduğunda bilgisayarına format atamaz. Hatta bir çoğu bilgisayar için lazım olan en temel programları dahi kuramazlar. Bu durumda bilgisayardan biraz anlamanız para kazanmanızı sağlayabilir.

Öncelikle bilgisayardan biraz bahsedelim.

Bilgisayar dendiğinde aklımıza iki şey gelmektedir.

1- Donanın

2- Yazılım

Donanım, bilgisayarın gözle görülebilen parçalarıdır. Klavye, fare ekran kartı, monitör gibi.

Yazılım ise, bilgisayar donanımlarını çalıştıran programlara verilen addır. Yazılım olmadan bilgisayar donanımlarının çalışması mümkün değildir.

bilgisayar 2Şimdi gelelim yapacağınız işe. Yukarıda belirttiğimiz gibi bir çok insan bilgisayar kullanır ama çoğusu bilgisayarına bir program dahi kuramaz. Bilgisayarcıya götürdüğünde ise fazla para vermesi gerekecektir. Bilgisayar donanımlarından anlıyorsanız, yani bilgisayar kasasını açtığınızda bilgisayarın arızasını anlayıp yapabiliyorsanız çok iyi kazanç elde edebilirsiniz. Ancak bu iş biraz zor olduğu için biz yazılıma geçelim. Bilgisayarlar çeşitli sebeplerden dolayı bazen çöker. İşletim sistemi kullanılamaz hale gelir. Bu durumda bilgisayara format atmak gerekir. Format atmak için bilgisayarcıya götürseniz 30 ile 100 tl arası bir ücret talep edilecektir. İşte sizin işiniz burada başlamaktadır. Bilgisayar yazılımından biraz anlıyorsanız ya da kendinizi geliştirmek için biraz çabalarsanız, çevrenizdeki insanların bilgisayarları çöktüğünde ya da herhangi bir program yüklenmesi gerektiğinde bu işi siz yaparak iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

En çok kullanılan işletim sistemi windowstur. Kendinize yazılım dvdleri alıp işi yapmaya başlayabilirsiniz. Windows dışında lazım olan programların çoğunu ücretsiz bir şekilde internetten bulabilirsiniz. Çevrenizdeki insanlar sizin bilgisayardan anladığını öğrendikten sonra mutlaka sizi tercih edeceklerdir. Çünkü bilgisayarcılarda pahalıya yaptırabilecekleri bir işlemi sizde daha uygun bir fiyata yaptırabileceklerdir.

Sonuç olarak diyoruz ki teknoloji çağında insanların insanların bilgisayarlardan faydalanmaları çok güzel. Daha da güzeli bilgisayar bozulduğunda onun tamir etmek ve bakımını yapabilmektir. Teknoloji işini seviyorsanız ek iş olarak yapabilir iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI