arama


Tesbih Yaparak Ek Gelir Elde Etme

tesbih
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • neisyapsam neisyapsam

Ek gelir kazanma yöntemleri, son derece geniş açıdan değerlendirilebilecek bir konudur. Ancak herkesin kendine göre ilgi duyduğu bir alan olduğu için evden ek gelir kazanmak için seçilecek işe dikkat etmek gerekir. El becerisi, zaman ve marifetin karışımı ile son derece ciddi ek gelir rakamları elde edebileceğiniz işlerden biri de tespih yaparak ek gelir elde etme işidir.

Ekonomik dengenin günümüzde ülke genelinde hatta dünya genelinde düşmesiyle birlikte herkes bir şekilde ek gelir elde etmek istiyor. Özellikle de coronavirus salgınının yayıldığı ülkemizde, iş yerlerinin kapanması ya da kısa bir süreliğine personellerini ücretsiz izne ayırmaları, ek gelir ihtiyacının artmasına neden oldu. Tabi ki ek gelir elde etmek için de elbette sektörlerin açık olması gerekir ama bazı işler vardır ki ne virüs dinler ne de başka bir şey. İşte bu sektörlerden biri tespih sektörüdür. Tespit, bir zevk işi olduğu için ve fiyatları da tespihte kullanılan taşa bağlı olduğu için herkes kendi maddi bütçesine göre gayet güzel bir tespih seçebilir ve bu zevkinden mahrum kalmak istemez. Evde tespih yaparak ek gelir elde etmek isteyenler için de güzel bir fırsat olduğunu söyleyebiliriz. Ama başında da dediğimiz gibi bu iş, biraz el becerisi biraz da dikkat isteyen bir iştir.

Tesbih Yaparak Ek Gelir Elde Etme

Evde tespih yaparak nasıl gelir elde edilir?

Tespih yaparak ek gelir elde etme fikri elbette caziptir. Neticede evinizden çıkmayacak ve yerinizde oturarak bir şeyler yapacak ve bunu satarak para kazanacaksınız. Buraya kadar her şey güzel ama peki, bu işi yapabilmek için nerden başlamak gerekir ya da evde tespih işi veren firmalar hangileridir, bunlarla iletişime nasıl geçilir? Bu gibi önemli konuları çözüme kavuşturmazsanız, yapacağınız iş sadece hayal olur ve herhangi bir gelir elde etmeniz mümkün olmaz.

Çevrenizde yoğun müşterisi olan bir tespihçi ile görüşmeye başlayarak işe ilk adımı atabilirsiniz. İnternet sitelerinde büyük tespih firmaları ya da atölyelerinin reklamlarını da inceleyerek başvuruda bulunabilirsiniz. Bu firmaların en çok önem verdikleri konu; hızlı yapan, gün içerisinde teslim edebilen ya da rağbet durumuna bağlı olarak verilen süre içinde tespihleri teslim eden kişilerle çalışmaktır. Bu yüzden evde tespih yaparak ek gelir elde etmek isteyenlerin bu konuda kendilerine güvenmeleri gerekir. Yani söz verilen zamanda ürünleri teslim edebileceğinize inanıyorsanız bu işe girişebilirsiniz. Aksi halde hem daha sonraki dönemlerde başka işler almak için referansınızın olumsuz değerlendirme yapması gibi durumlarla karşılaşabilir bu da ek gelir elde etmenizi zorlaştırır. Aslında bu işi tek başınıza yapmak yerine aile bireyleriyle birlikte yapmanızı öneririz. Hazır “#evdekal” çağrıları varken ve insanlar evine çekilmişken hem aile bireyleriyle bir arada kalmak hem de bu süre içinde para kazanmak daha iyi bir fikir olabilir.

Tesbih Yaparak Ek Gelir Elde Etme

Tespih işi yaparak nasıl para kazanılır?

Tespih atölyeleri, sektörler arasında en yoğun çalışan firmalardır. Özel bir işçilik gerektiren ve tamamen zevk olan tespihlerin hazırlanması aşaması oldukça önemlidir. Daha önce bir tespih atölyesi gördü iseniz işçiliğin ne şekilde işlediğini az çok biliyorsunuzdur. Büyük kütleler halinde gelen özel tespih taşları, torna ve tasfiye makinelerinden geçer, özel işçiliklerle talebe göre veya ustanın kendi zevkine göre işlenmeye başlar. Tabi işin bu kısmı ustasının yaptığı bir iştir. Bundan sonra ise tespihlerin dizimi varsa üzerine eklenen gümüş veya diğer değerli taşlarla ile tespihlerin imamesi ve son olarak ipe dizilmesi işi, genellikle ustaların yaptıkları işler değildir. Bu işler, ya kendi bünyelerinde çalıştırdıkları personellerin ya da evde ek gelir kazanmak isteyenlere verilen işlerdir. Büyük veya kendi çapında büyük bir tespih atölyesi ile anlaşarak tespih yapımı başına bir ücrette anlaşarak bu işe başlayabilirsiniz.

Herkes tespih dizimi yapabilir mi?

Tespih dizimi işi basit görünen bir iş olsa da aslında bu işin tamamen el becerisi istediğini bilmek gerekir. Sadece ipe dizmek, tespih sanatını anlatmaya yeterli gelebilecek bir şey değil. Tespihi kullanacak kişinin kolay bir şekilde çekebilmesi ve daha da önemlisi tespih çekerken zevk alması önemlidir. Bu da hem ustanın tasarladığı tespihe hem de dizim işini yapan kişiye bağlıdır. Yani bir süreliğine acemilik dönemi yaşayabileceğiniz bir iştir. Ama yapılmayacak bir iş değildir. Tespih yaparak ek gelir elde etmek isteyen biri, bir süreliğine kendini bu alanda geliştirmeyi kabul ederse kesinlikle sonuçları çok başarılı olur. Sadece biraz sabır ve ilgi duymak, yapılan işi severek icra etmek gerekir.

Tesbih Yaparak Ek Gelir Elde Etme

Tespih yaparak ne kadar para kazanılabilir?

Ek gelir elde etmek istenmesinin en büyük ve tek nedeni, dar olan ekonomik koşulların biraz daha iyileştirilerek aileye katkı sunmaktır. Haliyle böyle bir iş yapmak isteyen biri, kazanacağı paranın ne kadar olduğunu merak eder. Peki, evde tespih yaparak ne kadar para kazanılabilir?

Bu sorunun cevabı hem işi yapacak kişiye hem de firmanın yoğunluğuna göre değişmektedir. Bazı firmalar, işlerini tek elden vermezler, birkaç grup oluşturarak iş paylaşımı yaparlar. Genellikle bu tip firmalar, çok fazla rağbet gören isimlerdir ve sürekli yenilikler yapan isimlerdir. Böyle bir firma ile çalıştığınızda elbette kazanacağınız para da fazla olur. Mesela aylık ortalama 10000 tespih yaparsanız ve tespih başına 2 TL alırsanız, aylık kazanacağınız rakam 2.000 TL olur, bu da ek gelir için fena bir rakam sayılmaz. Ama bu durum biraz da sizin elinizdedir. Eğer eliniz seri ise veya sizden başka yapan bir aile bireyi de varsa, daha fazla iş çıkartacağınız için kazanacağınız para da haliyle daha yüksek olacaktır.

Tesbih Yaparak Ek Gelir Elde Etme

Evde tespih yaparak para kazanmak kolay mıdır?

Hiçbir işin kolay olmadığını bir kere kabul etmek gerek, öyle olmuş olsa kimse bir firmada çalışmak istemez, herkes evinde oturarak parayı yerinde kazanırdı. Her işin inceliği, ustalığı ve sanatçılık boyutu vardır. Hele tespih gibi tamamen zevk işi olan objelerin yapılışı çok daha maharet gerektiren bir iştir. Bu yüzden bu işin kolay olduğunu söylemek, işi hafife almaya gider. Ama “kimse yapamaz” diye bir kaide de yok tabi. El becerinize güveniyor, işçilikte zamanında teslimat yapabileceğinize inanıyorsanız, siz de bu işi yaparak ek gelir elde edebilirsiniz.

Tespih işi yaparak para kazanmak

Evden yapılabilecek işler arasında olan ve son dönemlerde çok fazlasıyla rağbet gören evde tespih işi yaparak para kazanmak, yukarıda belirttiğimiz gibi biraz ustalık gerektiren ve biraz da tecrübe gerektiren işlerdir. Bu işi doğru şekilde ve zamanında teslimat yaptığınız sürece kesinlikle ek gelir elde etmeye devam edersiniz. Hatta işi biraz daha ilerlettiğinizde, kendi tespih atölyenizi bile kurabilirsiniz. O zaman yaptığınız iş ek gelir kazanmak amacıyla olmaktan çıkar ve ana bir iş olarak yapmaya başlarsınız ki, günümüzde teşbihçilerin çok iyi para kazandıklarını hemen hemen hepimiz iyi biliyoruz.

Tesbih Yaparak Ek Gelir Elde Etme

Evden ek gelir kazanmak için öncelikle hangi alanda kendinize daha çok güvendiğinizi belirleyin, ardından yapacağınız iş için nerelerden destek alabileceğinizi araştırın ve sonuçta işe başlayarak ek gelir kazanmaya başlayın. Unutmayın, hiçbir iş zor değildir ama göründüğü kadar basit de değildir…

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Hafize Ayşin
  4 sene önce

  ESENYURT teship işini yapmak istiyorum

  25
  yorum beğen