arama

Tesbih Yaparak Ek Gelir Elde Etme

tesbih
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • neisyapsam neisyapsam

Evde boş zamanlarını değerlendirmek için tesbih yapıp ek gelir elde etmek ister misiniz?

O halde makalemizi inceleyebilirsiniz.

Tesbih Nedir?

-Boncukların düzenli olarak bir ipe geçirilerek başlarına da imame isminde daha büyük bir bocuğun takılması yola oluşturulan halka.

-İbadet aracı

Erkek aksesuarı

Tesbih ilk olarak MÖ Hindular tarafından kullanılmıştır. Hindular tesbihi Stres ve Meditasyon için kullanmışlardır.

İslam dünyasına da Hindulardan geçen tesbih. Allah zikretmek aracı olarak kullanılmaktadır. Namazların sonra yapılan tesbih aylarda da tesbih kullanılır. Tesbih sayesinde kişi okumuş olduğu zikir sayılarını bilir.

Tesbih ayrıca erkeklerin önemli aksesuarlarından biridir. Bir çok erkek genç yaşından itibaren tesbih kullanmaya başlar. Tesbih beyfendiliği ve ağırbaşlılığı sembole eder.

Tesbih ler birçok malzemeden yapılabilir. Tesbih denilince akla ilk gelen Kehribar(amber) olsa da tesbih yapımında ahşap, değerli taşlar, bazı hayvan kemikleri gibi bir malzeme kullanılır.

Tesbihlerin fiyatı kullanılan malzeme ve işçiliği bağlı olarak değişir. Şöyle ki 5 TL ye tesbih bulunabileceği gibi 50 bin liraya da tesbih olabilir. Hatta çok daha yüksek fiyatta tesbih ler de vardır.

Şimdi Gelelim Evde Tesbih Yapımına

Evde tesbih yapımından kastımız atölye kurmak değildir. Daha önceden hazırlanmış tesbih Boncukların satın alarak evde tesbih yapabilirsiniz.

Öncelikle tesbih yapmak istediğiniz boncukları toplu bir şekilde alıp maliyeti düşürmenin gerekir. İstediğiniz tüm malzemelerden tesbih boncuğu bulabilirsiniz. Hatta kehribar boncuğunu bile rahatlıkla bulabilirsiniz.

Size lazım olan tesbih boncuğu, her renkten kaliteli tesbih ipleri, püskül ve imam çeşitleridir.

Güzel bir tesbih yapabilmek için kaliteli malzeme kullanmanız gerekmektedir.

Tesbih Yapımı

Tesbihlerinizi yaperken öncelikle boncukalarınızı güzel bir şekilde ipe geçirin.

Tesbihinizi üç bölüme ayırmayı unutmayın. Tesbihte kullanacağınız boncukları üçe bölüp aralarına tesbih boncuğu dan küçük boncukları yerleştirin.

Tüm boncukalarınızı düzenli bir şekilde ipe geçirdikten sonra imamenizi geçirip sıkıca bağlayın.

İmamenin başına da tesbihi şekline ve rengine uygun bir püskül geçirmeyi unutmayın. Püsküllü üz ilerden olabileceği gibi, gümüş veya altından hazırlanmış değerli bir püskül de olabilir.

Tesbih Yapımından Ne kadar Kazanabilirim?

Tesbih yapımından ne kadar kazanacağınız tam en yapacağınız tesbih kalitesi ve sayısına bağlıdır. İnternete 300 liraya alabileceğiniz bir tesbihi yendiniz yaparsanız 100 liraya hata 50 liraya mal edebilirsiniz.

Şimdi yapmış olduğunuz Tesbihlerin çevrenize tanıtıp ek gelir elde edebilirsiniz.

 • Hafize Ayşin
  1 ay önce

  ESENYURT teship işini yapmak istiyorum

  1
  yorum beğen