arama


2022’de Bayilik Veren Marketler ve Başvuru Şartları

Bayilik veren marketler
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Muhammed Yusuf Şehitoğlu Muhammed Yusuf Şehitoğlu

Yeni bir alanda ya da daha profesyonel anlamda market işletmeciliği yapanların tercihi, bayilik veren marketlerdir. Market bayiliği veren firmalar hakkında yaptığımız değerlendirmemizi inceleyerek 2022’de devam eden pandemi sürecinde en çok para kazandıran işler arasında yer alan gıda sektörüne sağlam adımlarla giriş yapabilirsiniz.

Kendi işini kurmak isteyenler için ideal bir iş fikri olan marketler, para kazandıran işler arasında da değerlendirilmektedir. Tabi ki seçeceğiniz konum, tercih edeceğiniz market markası da bu konuda önemli bir yere sahiptir. Eğer siz de para kazandıran serbest iş fikirleri konusunda arayış içerisinde iseniz bayilik veren marketler hakkında yaptığımız bu araştırma yazısı tam size göre. İşte 2022’de market bayiliği veren firmalar ve başvuru şartları…

1- SEÇ Market Bayiliği

SEÇ Market Bayiliği

Birçok il ve ilçede mağazaları bulunan SEÇ Market, Yıldız Holding’de yer alan Bizim Toptan Satış Mağazaları’na ortak bir kuruluştur. Aynı zamanda Şok marketlerin tedarikçisi olduğu SEÇ market, büyüme yolunda hızla ilerlemeye devam ediyor.

Bayilik veren marketler arasında yer alan SEÇ Market, sürdürülebilir kar, güvenli bir ticaret ve güçlü bir tedarik zinciri bayilik modeli ile imkan sunan marketin 1000’in üzerinde mağazası bulunmaktadır. Eğer siz de market işletmeciliği yapmak istiyor ve marka bir isim ile yola çıkmak istiyorsanız SEÇ market bayiliği, incelemenizi önerdiğimiz isimlerden biridir.

Seç Market Bayiliği hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın

SEÇ Market Bayilik Şartları

SEÇ Market bayilik başvurusu yaparken aşağıdaki şartlara uygun olup olmadığınızı gözden geçirmenizi öneririz.

 • Yeterli sermayeye sahip olmak
 • Seçtiğiniz dükkanın en az 150 – 250 m2 alana sahip olması
 • Şube açılacak yerin deposunun olması

Seç bayilik şartları genel olarak bu şekildedir. SEÇ Market, bayilik verdiği firmalara yapılan sevkiyatları tamamen ücretsiz yapmaktadır. Mağaza sahibi ürün siparişi vermek için SEÇ portalı kullanarak ihtiyaçlarını kolaylıkla sipariş edebilmektedir.

2- Ekomini Market Bayiliği

Ekomini Market Bayiliği

2012 yılında aktif faaliyetlerine başlayan Ekomini, diğer büyük marketler kadar ses getirmese de 76 ilde 950’ye yakın mağazası bulunan bir zincir markettir. Trende ayak uydurma konusunda son derece başarılı olan firma diğer market bayiliği veren firmalara göre daha fazla avantaj sağlıyor. Sadece isim hakkı vermeyen aynı zamanda bayilik dışında ürün grupları ile de satıcılarını destekleyen Ekomini market dükkan dekorasyonunda da destek sağlamaktadır.

Ekomini Market Bayilik Şartları

Ekomini bayilik şartları, diğer marketlere göre biraz daha farklıdır. Başvuru yapmadan önce aşağıdaki şartları göz önünde bulundurmanızı öneririz.

 • Marketin gece saat 00:00’a kadar açık olması
 • Müşteri odaklı çalışılması
 • Açılacak yerin 30m2-100m2 arasında olması

Ekomini Market, bayilik verdiği kişilere bayilik sonrası eğitimler veren bir kuruluştur. Bu da market işletmeciliği nasıl yapılı,r müşteri deneyimi nasıl kazanılır gibi konularda daha deneyimli olmayı ve ayakta kalmayı kolaylaştırır.

3- UCZ Market Bayiliği

UCZ Market Bayiliği

Bizim Toptan Marketler aracılığı ile bayilik veren marketler arasında yer alan UCZ Market, 2014 yılında Ciner Holding’ten Yıldız Holding’e transfer edilerek yoluna devam eden zincir marketlerden biridir. Market bayiliği almayı düşünenlere önerilebilecek UCZ, Türkiye’de 5000’in üzerinde şubesi bulunan bir isimdir. Bir süre bayilik veren marketler arasında yer alsa da şuanda bayilik vermeyi iptal etmiştir.

UCZ market bayiliği hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın

 

4- Migros Market Bayiliği

Migros

Migros Market, Türkiye’nin en büyük zincir marketleri arasında yer alan isimlerden biridir. Migros franchise işbirliği modeli ile çalışan market, marka bilinirliği yüksek ve kazancı da büyüklüğü oranı ile son derece iyidir. Migros jet ve standart Migros olmak üzere iki farklı konseptte bayilik veren Migros Market, diğer bayilik veren marketler gibi online görüşme yerine birebir görüşmeyi tercih etmektedir.

Migros’tan bayilik almak için gerekli isim hakkı bedelinin ödenmesi ve şartlarının yerine getirilmesi gerekmektedir. Aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşarak Migros Market bayiliği hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Telefon: 0 216 579 30 00

Faks: 0 216 579 35 00

e-Posta: iletisim@migros.com.tr

Adres: Migros Ticaret A.Ş. Adres; Atatürk Mah. Turgut Özal Caddesi No:7 Ataşehir / İSTANBUL

5- CarrefourSA Market Bayiliği

CarrefourSA Market

2022’de market bayiliği veren firmalar arasında yer alan CarrefourSa, diğer bayilik veren marketlerden daha zengin bir konsepte ve ürün seçeneklerine sahip bir işletmedir. Türkiye’nin köklü isimlerinden biri olması ve Sabancı Şirketinin arkasında olması, bayilik veren marketler arasında daha fazla tercih edilmesini etkilemektedir.

CarrefourSA bayiliği alan kişiler meyve, sebze, bakliyat, ev araç ve gereçlerine kadar birçok ürün skalasına sahip olabilmektedir.

CarrefourSA Market Bayilik Şartları

Büyük bir isim olması elbette şartlarının da ağır olmasını gerektiriyor. CarrefourSA Market bayilik başvurusu yapmadan önce aşağıdaki şartlara sahip olup olmadığınızı gözden geçirmenizde fayda vardır.

 • Yerel market sahibi olan ve en az 1 yıllık şirket sahibi olmak
 • Müşteri hizmetlerinde yetenekli ve motivasyonu yüksek olmak
 • Gıda perakendeciliği yeteneğine sahip olmak
 • Mini format için 100-280m2, süper format için 280-600m2 satış alanına sahip olmak
 • Banka teminat mektubunda 300.000 TL ile 1.000.000 TL arasında olması.

Market Franchise Nedir?

Franchise veya “Franchising” şeklinde de telaffuz edilen bu kavram, uluslararası bir markanın işletme haklarını satın almak anlamına gelmektedir. Market Franchise, Ulusal ya da global ölçekte hizmet veren bir marketin işletme haklarını satın almaya denir. Günümüzün en popüler iş modelleri arasında yer alan ve yüksek kazanç sağlayan işler arasında yer alan Market Franchise yapmak için uygun şartlara ve tabi ki gerekli bütçeye sahip olmak gerekir.

Hangi Marketler Bayilik Veriyor?

Bayilik veren marketler oldukça fazladır. Ancak bir bayilik alırken marka değerinin yüksekliğini göz önünde bulundurarak karar vermek gerekir. Market bayiliği veren en iyi markalar; Migros, CarrefourSA, UCZ Market, SEÇ Market gibi isimlerdir.

Market Bayilik Bedeli Ne Kadar?

Market bayiliği almak isteyenlerin marketlerin bayilik şartlarını yerine getirmeleri gerekir. Ancak bundan da önemlisi, bayilik veren marketler, işletme haklarını satın alma karşılığında bir bedel istemektedirler. Market bayilik bedeli, marketin işlem hacmine, marka bilinirliğine göre değişir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI