arama


Yaratıcı iş fikirleri 12 Adet Yapılabilecek İş Fikri

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • neisyapsam neisyapsam

Yaratıcı iş fikirleri için kendi hayal dünyanızı yapabileceğiniz işlere yöneltmeli ve el becerinizi sorgulamalısınız. Çünkü, yapabileceğiniz iş fikirleri, kendi yeteneğinize göre olacak ve en önemlisi, yeteneğinize göre alım-satım yapabileceksiniz. Kısacası, yaratıcı en iyi iş fikirlerini kendiniz belirlemeli, aşağıdaki iş fikirlerinden örnekler almalısınız.

 

En İyi Yaratıcı İş Fikirleri

Aşağıda belirtilen iş fikirleri, Avrupa ülkelerinde online olarak pazarlanabiliyor ve e-ticaret adı altında fikir olarak kullanılabiliyor. İşte bazı iş fikirleri;

 

  • Alım-Satım Yapılabilecek İşler
  • Yeteneğe Göre İş Fikirleri
  • E-Ticaret İşleri
  • Online Pazarlanabilir İş Fikirleri
  • Zanaat ve Ev Odaklı İş Fikirleri

Dünyada Bilinen En Yaratıcı İş Fikirleri

Belirtilen iş fikirlerinden olabildiğince verimli faydalanabilmek için; yeteneğiniz olan iş fikirlerini seçebilir, fikir alabilirsiniz.

 

Çevrimiçi Mağaza

Kendi çevrimiçi mağazanızı oluşturmak için büyük bir süpermarket olmanıza gerek yok. Doğrudan müşterilere satış yapıp, yapmamanız veya doğrudan teslimat kullanmanız fark etmez. Öncelikle, bir çevrimiçi mağaza oluşturmanız ve çevrimiçi alım-satım için iyi bir yönetim sistemine sahip olmanız gerekir. Ürünlerinizi veya alımlarınızı belirli bir nişin tedarikçilerinden alabilir, satabilirsiniz.

 

Bit Pazarlarında Satış Yapmak

Bit pazarlarını bulmak oldukça kolaydır. Neredeyse her şeyi satabilirsiniz. Örneğin; eski ev eşyalarından sizin yaptığınız hobi eşyalarına kadar, daha sonra bunları bir çevrimiçi mağaza aracılığıyla web’de de satabilirsiniz ve bunun için ufak çaplı bir sunucu yeterli olacaktır.

Şirket Adına Yapılabilecek İşler

Şirketler, genellikle; günlük işleri yapmak için yardıma ihtiyaç duyuyorlar. Bu nedenle, sizin adınıza bir servis organize ettikten sonra, bir mağazada satın alma, kuru temizleyicilere ve diğer küçük yarı zamanlı işlere bir şeyler teslim etme gibi hizmetler için para alabilirsiniz. İnternet ortamında bu iş, oldukça güzel paralar kazandırabiliyor.

 

Düğün Danışmanlığı

Etkinlikleri organize etmek ve planlamak istiyorsanız, bir işletmeyi, fikri sıfırdan bir düğün şirketinin kuruluşu olarak kullanabilirsiniz. Temel olarak, çeşitli tedarikçileri planlamanız ve yardım etmeniz gerekecektir. Avrupa’da bu iş fikri, oldukça güzel getiriler elde edebiliyor.

 

Toptan Yemek Yapma

Küçük bir yemek işi için bu fikri kullanabilirsiniz. Evde farklı tatlılar ve yemekler yaparak, ihtiyacı olan firmalara, şirketlere satış yaparak oldukça güzel karlar elde edebilirsiniz. Bu, sevdiğiniz işi yaparken iyi bir şekilde para kazanmanıza da yardımcı olacaktır. Ayrıca, sıfırdan bir işletme için, tam teşekküllü bir restoran oluşturmaya yatırım yapmadan önce mutfak başyapıtlarınızı denemenin harika bir yolu olarak da gözükebilir. Fakat, önce evde yiyeceklerin hazırlanmasını düzenleyen yasalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

 

Köpek Servisi Yapmak

Açık havada hayvanlarla birlikte olmayı seviyorsanız, bölgenizde birkaç el ilanı verebilir ve köpek gezdirme hizmetlerini sunabilirsiniz. Böylece, karmaşık sorumluluklar gerektirmeyen bir iş için yeni bir fikir arayışı doğacaktır.

 

Havuz Temizliği

Çoğu zaman havuz sahipleri, yazları temiz ve kullanıma hazır tutmak için profesyonelleri işe alır. Bu, biraz tecrübe ve beceri gerektirir. Ancak, ekipmanlarınız ve malzemeleriniz havuz temizliği iş için uygunsa, güzel paralar kazanabilirsiniz.

 

Giysi Yapım ve Onarımı

İyi bir dikiş becerisine sahipseniz, elbise onarmaları veya değiştirmeleri gerektiğinde insanlara hizmetlerinizi sunabilirsiniz. Ayrıca, yeteneğiniz varsa, güzel elbiseler yaratarak oldukça güzel paralar kazanabilirsiniz. Para kazanmak için, büyük şirketlerle anlaşabilir, olabildiğince güzel kar elde edebilirsiniz.

 

Paketleme Hizmeti Sunmak

Hareket etmeyi planlayan, ancak bütün eşyalarını toplamanın zorluğu ile kendilerini sıkıntıya sokmak istemeyenlere, bir ücret karşılığında böyle bir hizmet verilebilirsiniz. Ayrıca, iş için böyle yeni bir fikir belirli teknik beceriler gerektirmez.

 

İç Dekorasyon Hizmeti

Müşterilerin bir iç mekan yaratmalarına ve evlerini dekore etmelerine yardımcı olmak, tasarımdan hoşlanan girişimciler için heyecan verici yeni bir iş fikri olabilir. Elbette, bu konuda size yardımcı olabilecek bazı çevrimiçi araçlar var, ancak; bunlar tasarımda iyi eğitimli bir göz kadar önemli olmayacaktır. Ayrıca, dekorasyon hizmeti Avrupa’da oldukça popüler bir iş fikridir.

 

Kişisel Antrenör

Formda kalmak ve başkalarına yardım etmek isterseniz, bu tür hizmetleri evde veya yerel bir spor salonunda sunabilirsiniz. Ayrıca, blogunuz’da da kendi başarılarınızı ve önerilerinizi de yazıya dökebilir, Google AdSense veya başka reklam servisleri ile para kazanabilirsiniz.

 

Yukarıda bahsedilen iş fikirleri, alım-satım, e-ticaret konularında oldukça popülerdir. Bu iş fikirleri ile kazanç kapısı bulabilir, iş fikirlerinden olabildiğince güzel öneriler çıkartabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI