arama


Teknolojik Girişimcilik ve Önerileri

Teknolojik Girişimcilik ve Önerileri
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • neisyapsam neisyapsam

Teknolojik olan girişimleri, yeni geliştirilen teknolojinin pazarlanabilirliğini değerlendirmeyi zor bulmaktadır. Bu yüzden bazı çalışmalar yapan girişimciler, yeni başlayanlara, yani yeni girişimcilere bazı tavsiyeler ve öneriler vermektedir.

 

Teknolojik Girişimcilik ve Önerileri

Teknoloji kavramı adı altında verilen girişimcilik önerileri;

 

Pilot – Devamlı Müşteriler

Yeni geliştirilen bir teknolojinin pazarlanması ancak, pazarlanabilirliği defalarca eleştirel bir şekilde incelendiğinde sağlanabilir. Bu amaç için uygun olan pilot müşteriler ( öncü kullanıcılar ), potansiyel pilot müşterileri ile bağlantısı olmayan girişimciler, bu amaçla teknoloji transfer ofislerine yönelebilirler. Bunlar genellikle, potansiyel pilot müşteriler olan bölgesel şirketlerle çok sayıda bağlantıya sahiptir. Pilot müşterilerin erken katılımı bununla birlikte daha fazla avantaj sağlar. Örneğin; yeni kurulan şirket için muhtemel bir ortak girişim için ideal bir ortaklık olabilir.

 

Girişimcilik Ekibi ve Devamlılığı

Teknoloji ve bilgiye dayalı start-up’lar, etkinlikler, genellikle; sadece çeşitli becerileri (teknik becerilerden işletme becerilerine kadar) birleştiren bir başlangıç ​​ekibiyle çalışır. Araştırma ekibinin çok erken bir aşamada kendi araştırma ortamından gelen bir destekçi ile donatılması önerilir. İleri bir aşamada, harici, deneyimli bir girişimci gelmelidir. Bilimsel başlangıç ​​ekibi, açılmayı ve uzman olmayan harici uzmanları eşit ortaklar olarak dahil etmeyi öğrenmek zorundadır. Bu, girişimcilik konusunda oldukça önemli bir rol oynamaktadır.

 

Konsültasyon Yapmak ve Öneriler?

Teknoloji odaklı başlangıç ​​ekipleri, araştırma sonuçlarından yararlanmak için mevcut destek seçenekleri hakkında çok az şey biliyorlar. Bunlar, başlangıç ​​burslarının yani hibelerinin verilmesinden danışmanların veya iş meleklerinin sağlanmasına kadar uzanmaktadır. Tüm olasılıklardan yararlanabilmek için, yeni başlayanlar ‘’kendi’’ teknoloji transfer ofislerinden tavsiye almalıdır.

 

Not: Yukarıda verilen bilgiler, küçük ve büyük işletmeler için tavsiyeler vermektedir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI