arama


Motosiklet Kredisi Nasıl Alınır ?

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • neisyapsam neisyapsam

Motosiklet Kredisi Nasıl Alınır ? Kimler Motosiklet Kredisi Alabilir ?

Günümüz piyasasında krediler ev veya araba için çekilse de. Motosiklet için de kredi almanız mümkündür. Artan trafik sorunu ile şuanlık çözümün en başında Motosiklet geliyor. Yeni çıkan motorlar da konforun artmasıyla ve insanların bilinçlenmesiyle tehlikenin biraz daha azaldığını görüyoruz. Bu yüzden yeni dönemde motorsiklet oldukça tercih ediliyor.

Tercih edildiği için bankalar bu durumu fark edip motorlara da taşıt kredisi çıkarmıştır. Üstelik bankalar kampanya yaparak insanları motorsiklet almaya teşvik ediyor.

Motosiklet KREDİSİ ALMAK İÇİN GEREKENLER

Sıfır veya ikinci el Motosiklet almak için bankalara başvurabilirsiniz. Motorunuz ne kadar yeniyse kredi şansı o kadar yüksektir çünkü 10 yıllık bir motora banka kredisi vermesi biraz zordur.

Banka sizin gelirinize uygun bir kredi çıkarır, buna uygun bir ödeme planı yapar örneğin 36-48 ay gibi. Başvuru yapıcağınız her bankanın özellikleri aşağı yukarı aynıdır.

Motosiklet sıfır veya ikinci el olmasına göre değişkenlik gösterebilir. Eğer Motosiklet alıcaksanız ve banka kredisiyle bunu almak istiyorsanız birazını peşinat vermeniz gerekmektedir banka kredinin tamamını vermez. Bu yüzden bir kısmını nakit geri kalan kısmını kredi olarak kullanmanız gerekir.

Evraklar için  büyük oranda bankaya gidip işlemleri başlatmak gerekir. Eğer geçmişe dönük ödeme sorununuz yok ise kredi notunuz da çekiceğiniz krediye uygunsa. Kredi onaylanıp size verilecektir.

2. el taşıt kredisi almak için gerekli olan evraklar aşağıdaki gibidir:

 • Nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesinin aslı ile fotokopisi
 • Bazı durumlarda adres teyidi için istenen gerekli belge
 • Gelir durumunu gösteren belge
 • Maaşlı çalışanlar: Maaş bordrosu veya işyerinden onaylı net maaş tutarını gösteren belge.
 • Serbest meslek çalışanları: Vergi levhası
 • Firma ortağı: Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan kuruluş ilanı fotokopisi ya da vergi levhası.
 • Herhangi bir gayrimenkul geliri beyanında bulunanlar: Tapu aslı ve fotokopisi.
 • Emekli: Hesap cüzdanı
 • Noter satış sözleşmesi veya fatura

Hangi Bankadan Kredi Çekmeliyim?

Garanti Motosiklet kredisi

Garanti Bankası motosiklet kredisinde genel olarak uygulanan taşıt kredisi faiz oranını baz alıyor. Sizlere en yakında bulunan Garanti Bankası’na giderek bilgi alabilirsiniz. Garanti bankası motosiklet kredisi ile, artık herkes motor sahibi oluyor.

Akbank Motosiklet kredisi

Akbank motosiklet kredisi 2.el   verirken, normalde uygulanan taşıt kredisi faiz oranlarını aktif ediyor. Sizlere en uygun ödeme yöntemiyle, en yakın Akban şubesine gidebilirsiniz. Ayrıca akbank motosiklet kredisi çok düşük faiz oranlarıyla, siz değerli müşterilerini bekliyor.

Teb motosiklet kredisi

Teb bankası da aynı şekidle taşıt kredisi veriyor ve motosiklet taşıt kredisi de aynı durumda geçerli oluyor. Motosiklet üzerine kredi çekmek için, sizlere en yakın olan Teb bankasını ziyaret edebilirsiniz. Bu banka kısa bir zaman önce faizsiz motosiklet kredisi kampanyası başlatmış ve daha sonra kapatmıştır. motosiklet kredisi 48 ay vadeler ile sunuluyor ve sizlere pratik şekilde motor sahibi yapıyor.

Ziraat bankası motosiklet kredisi

Artık motosiklet kredisini almak Ziraat İle daha kolay bir hale geldi. Sizlere en uygun vadelendirme sistemi Ziraat Bankası’nda. Ziraat bankası motosiklet kredisi %1.24’den başlayan faiz oranları ile beraber sizleri bekliyor. Motosiklet kredisi koşulları oldukça düşük tutulmuştur ve sizlerin motosiklet sahibi olabilmesi için, tüm şartlar sağlanmıştır. motosiklet kredisi kaç yaşa kadar gibi bir soru soruyorsanız eğer, en az 18 yaşında olmanız gerektiğini söylemek isteriz.

İş bankası motosiklet kredisi

İş Bankası taşıt kredisi adı altında kredi veriyor ve sizleri motosiklet sahibi yapıyor. Ayrıca bu bankanın kredi kartıyla motorsiklet kredi kartına taksit avantajında yararlanabilir ve Maximum kredi kartınız ile motosiklet sahibi olabilirsiniz. İş bankası motosiklet kredisi almak için, sizlere en yakında olan İş Bankası şubelerine gitmenizi öneririz. iş bankası motor kredisi ile artık kolay yoldan motosiklet sahibi olabilirsiniz.

Her firmaların yaptığı gibi motor firmalarında anlaştığı bankalar vardır. YAMAHA, Akbank ,Türkiye Garanti Bankası ve Koç Finans birlikte, Honda da Koç Finans ile anlaşmalıdır.

Kosgeb Kredisi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?-2019

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI