arama


Günlük Çalışarak 200 TL Ek Gelir Elde Edin

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Muhammed Yusuf Şehitoğlu Muhammed Yusuf Şehitoğlu

Ekonomik anlamda kişinin kendini daha iyi hissedebilmesi için yeteri kadar kazanç elde etmesi gerekir. Bazen işlerin durması bazen de ters gitmesi yüzünden istenen rakamları elde etmek biraz zor olabiliyor. ,

Bu durumda olan kişiler, gün içinde yaptıkları işlerden arta kalan zamanlarda ek iş yaparak daha fazla para kazanmanın yollarını arıyorlar. Ne iş yapsam olarak bu yazımızda, günlük ek gelir elde edebileceğiniz ve günlük çalışarak 200 TL kazanabileceğiniz işleri derleyerek sizlere sunmak istedik. Faydalı olması ümidi ile…

Her insanın kendine göre bazı alanlarda maharetleri daha fazladır. Kiminin el işi yeteneği, kiminin basit teknolojilerde olan yetenekleri ve kimilerinin de insan gücü konusunda kendine güvenmesi, ek gelir kapılarını açmaya yardımcı oluyor. Mesela günlük yemek yaparak ek gelir elde etmek veya basit bir bilgisayar programı yaparak ek gelir elde etmek isteyenler, maharetlerini göstererek gayet iyi para kazanabilirler. Peki, günlük çalışarak 200 TL ek gelir elde edilebilecek işler nelerdir?

Bazı hastalıklar vardır veya bazı insanların özel durumları, her insan gibi beslenmesini engelleyebilir. Çölyak hastalığı, şeker, tansiyon gibi rahatsızlıkları gibi hastalıklara yakalanan insanlar özel olarak beslenmek durumundadırlar. Ya da çocukların daha iyi gelişmesi için de özel beslenme yöntemleri ile beslenmeleri gerekebilir.

Yemekler konusunda kendinize güveniyorsanız, biraz da araştırma yaparak çocuklara özel yemek yapabilir ya da saydığımız hastalıklar ve daha fazla hastalıklara yakalanan insanlara özel yemekler pişirerek ek gelir elde edebilirsiniz. Tabi öncelikle bu iş için zaman ayırmanız ve gerekli eğitimi almanız gerektiğini unutmayın.

 • Yatırım piyasalarına el atın

Ekonominin can noktası yatırım piyasalarıdır. Tabi bu alana girebilmek için biraz sermayenizin olması gerekiyor. Mesela kripto para alışverişi, döviz alışverişi gibi işlerde zaman harcayarak kendinizi geliştirebilir ve bunu ek gelire dönüştürebilirsiniz.

Forex, günümüzün en ideal sermaye piyasalarından biridir. Bu alanda kendinizi geliştirme imkanı bulabileceğinize inanıyorsanız bu alanda ek gelir elde edebilirsiniz. Ya da banka hesabınız varsa döviz alım satımı yaparak da yine ek gelir elde edebilirsiniz.

 • Masaj yaparak para kazanın

Biraz beceri biraz da el mahareti gerektiren masaj, eğitim alınmadan yapılabilecek bir iş değil. Ama eliniz bu işe yatkın ise kesinlikle kaçırmamanızı öneririz. Mesela masaj ustalarının yanında bir süreliğine zaman geçirerek ya da bu alanda eğitim veren kurumlardan eğitim alarak kendinizi geliştirme imkanı bulabilirsiniz.

Masaj yaparak para kazanmak, günümüzde aslında popüler bir meslek haline gelmiştir. Ama tabi ki dediğimiz gibi her isteyen bu işi yapamaz. Eğitim alınması gereken ve müşterilerinizi rahatlatmaya yönelik el becerilerinizin gelişmiş olması çok önemlidir. Bunlara hakim olduğunuzda günlük ek gelir elde etmeniz çok daha kolay bir hale gelecektir.

 • Ev temizlikleri ya da organizatörlüğü

Her insan derli toplu olacak diye bir kural yoktur. Bazı insanlar bunu isteseler de yapamayabiliyorlar. İşte bu konuda kendinize güveniyorsanız siz de bu işi yapabilirsiniz. Başta biraz absürt bir iş gibi görünse de ev organizatörlüğü Avrupa ülkelerinde yaygın olarak yapılan bir iştir.

Evinizin düzeni, odanızın nasıl olması gerektiğini siz belirliyorsanız ve bu konuda çevrenizden de beğeni topluyorsanız hem çevrenize yardımcı olmak adına hem de ek gelir elde etmek adına ev organizatörlüğü işi yapabilirsiniz.

 • Kişiye özel tasarımlar

Son dönemlerde daha popüler bir iş haline gelen kişiye özel tasarımlar, el becerisi olan herkesin yapabileceği işlerden biridir. Mesela doğum günlerine özel ürünler, yıldönümü hediyeleri gibi işlerde becerinize güveniyorsanız, kesinlikle bu işi yaparak da para kazanabilirsiniz.

Tshirt, kupa, albüm ve çeşitli süs eşyaları hem maliyeti düşkün olan eşyalardır hem de bu tür hazır malzemeleri satın alarak yeni şeyler ortaya çıkartabilirsiniz. Çevrenizde veya sosyal medya platformlarında yaptığınız işi sergilemeye başladığınızda, emin olun ki kısa sürede büyük müşteri kitlesine ulaşabilirsiniz.

 • Ütü yaparak para kazanın

Ütü yapmak, aslında sanıldığı kadar basit bir iş değil, basit olsa zaten herkes kendi işini kendi yapar ve ortaya çok daha farklı görüntüler çıkar. Ütü yapma konusunda kendinize güveniyorsanız, çevrenizdeki insanlara bu alanda hizmet vererek para kazanabilirsiniz.

Sitede oturuyorsanız sitenizde veya çevrenizde küçük çaplı bir reklam yaparak bu iş üzerine hizmet verdiğinizi duyurmanız, işlerin gelmesi için kapı aralamanız anlamına gelir. Yani günde ek iş yaparak 200 TL elde edebileceğiniz işlerden biri olarak ütü işini deneyebilirsiniz.

 • Özel şoförlük yapın

Araba kullanmayı seviyor, kurallara uygun şekilde trafiğe çıkıyorsanız ve biraz da trafikte maharetli iseniz yapabileceğiniz işlerden biri de özel şofölüktür. İlan sitelerinde buna yönelik basit paylaşımlar ve kendinizden söz edeceğiniz bir CV’nizin olması yeterli olacaktır.

Büyük şirket sahiplerine ya da araba kullanmak yerine şoföre kullandırmak isteyenlere özel şoförlük yaparak ek gelir elde edebilirsiniz.

 • Makyaj yaparak para kazanın

Bir sanat akımı haline gelen makyaj, bilindiği gibi basit bir iş değil. Bu iş için ciddi anlamda bilgi birikimine sahip olmak gerekir ve el dokunuşlarının beklentileri karşılayabilmesi gerekir. makyaj yaparak para kazanmakisteyenler için güzel bir fikir olarak sunabileceğimiz bu işle de gayet iyi seviyelerde kazanç elde edebilirsiniz.

Makyaj hakkında bilinmesi gerekenlere hakim iseniz kendiniz için yaptığınız makyajın başkaları tarafından beğenildiğini biliyorsanız kesinlikle boşa zaman geçirmemenizi öneririz. Hemen reklam yapmaya başlayarak bu alanda hizmet verdiğinizi çevrenize duyurabilir, böylelikle makyaj yaparak ek gelir elde edebilirsiniz.

 • El yapımı ürünler satın

İnsanlar doğal yaşamayı son dönemlerde daha fazla arzulamaya başladılar. El yapımı yiycekler de süsler de son dönemlerin en popüler iş alanlarından biridir. Bu alanı değerlendirerek ek gelir elde edebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI