arama


Evde Kuksa Yaparak Para Kazanma

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • neisyapsam neisyapsam

Evde yapılabilecek çok fazla ekiş  imkanı vardır. Evde iş yaparak para kazanmak için hem el beceriniz olması lazım hem de  bunları  yapabilecek boş bir odanız ve ya bir alana  ihtiyacınız vardır. Evde ahşap  işçiliği yaparak para kazanabilirsiniz. Bunlardan bir de evde kuksa bardak yaparak para kazanmaktır.

 

Kuksa Nedir ?

 

Kuksa zeytin, ceviz,ayaus gibi ahağ bloklardan çeşitli el aletleri ile oyularak yapılan ahşap kupa bardak anlamına gelmektedir. Özellikle outdoor meraklılarının ve doğal yaşamayı sevenlerin son derece ilgi gösterdiği kuksa bardaklar yapılan ağacın türüne göre ve işçiliğe göre 100 ₺ ile 400 ₺ arasında alıcı bulabilmektedir.

 

Kuksa Nasıl Yapılır ?

 

Kuksa yapımı hakkında internette onlarca video bulunmaktadır. Yapımında kaşık oyma bıçağı, ıkarpela, yontma bıçağı ve zımparalar kullanılmaktadır. Belirli bir kalıp yapılıp tamamen el yordamı ile ahşap blok yavaş yavaş oyulur ve kupa bardak şekli verilir. çeşitli şekil ve ebatlarda olabilir.

 

Kuksa Kime Satılır?

 

Kuksa bardaklar genellikle internet ortamında instagram üzerinden satışı yapılabilir. Aynı zamanda etrafınızda outdoor malzeme satıcıları var ise onlarla görüşüp aracı vasıtası ile de satış yapabilirsiniz. Üzerine kazıma ve ya yakma ile özel bardaklar yapabilir, müşteri kitlenizi oluşturabilirsiniz. Doğa ve outdoor tutkusu başkadır. Outdoor malzemeleri de pahallıdır. Bu yüzden o sektörün müşterisi çok fazla ücrete takılmayacaktır. Daha çok yaptığınız kuksanın kalitesi ve işçiliği ön plandadır.

 

 

Kuksa Hangi Ağaçlardan Yapılır ?

 

Kuksa yapımında bir çok ağaç blok kullanılabilir. Bunlardan en çok kullanılanlar;

 • Kuksalık ayaus ağacı
 • Kuksalık ceviz ağacı
 • Kuksalık ıhlamur ağacı
 • Kuksalık zeytin ağacı
 • Kuksalık Kızılağaç
 • Kuksalık kiraz ağacı

Değerine göre  kuksa bardaklar; ceviz ağacı, kızılağaç, kiraz ağacı kuksa, ıhlamur ağacı  ve ayous ağacıdır. Kuksa yapılan ağaçta da en  önemli etken ağacın desenli olması ve damar  yapsının yapılan kuksa bardak ile uyumlu olmasıdır.

 

 

Kuksa Yaparak Ne Kazanırım? 

 

Kuksa bardak yapımında  süreç önemlidir. Bir kuksa bardak ordalama 100 ₺ – 150 ₺ arasında satılıyor. Ayda 10 bardak yapıp satsanız size en kötü  1500 ₺ gibi bir gelir elde etmenizi sağlar. Bu da 3 güne 1  bardak bitirdiğinizi varsayarsak. Bunu arttırıp azaltmak sizin elinizdedir. Örneğin zeytin ağacından kuksa daha değerlidir. Zeytin ağacı kuksa yapımında en zor ağaçlardan biridir. Sert bir ağaç  olduğu  için işlenmesi  zordur ama gerek damar yapısı gerekse rengi dolayısıyla  piyasada  200 ₺ – 500 ₺ arasında alıcı bulabilmektedir. Kuksa yapımı, kuksa işçiliği, kuksa satmak  konusunda merak ettiğiniz tüm soruları  yorum yaparak bize iletebilirsiniz.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI