arama


Parfüm Dükkanı Açmak

Parfüm dükkanı açmak konusunda işe yarayacak bilgi ve birikimler...
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • neisyapsam neisyapsam

İnsanların kişisel bakımlarına çok önem verdikleri günümüzde iş kurmak isteyenler için en iyi iş fikirlerinden bir tanesi de parfüm dükkanı açmaktır. Özellikle dış görünüşlerine ve bakımlarına dikkat eden gençler arasında parfüm kullanımı oldukça yaygındır. Ne iş yapsam diye düşünen girişimciler için yapabilecekleri işlerden bir tanesidir parfüm dükkanı açmak.

Girişimci bir ruha sahipseniz fakat ne yapacağınıza karar vermediyseniz parfüm dükkanı açma fikri size cazip gelebilir. Diğer bir çok sektöre göre fazla zahmeti olmayan ve fazla işçi çalıştırma ihtiyacı olmayan bir iştir.

Nasıl Başlamalıyım

Parfüm dükkanı açmak için öncelikle yer seçimi çok  önemlidir. Son zamanlarda açık parfüm  diye tabir edilen doldurma imalat parfümleri  satan işletmeler çok fazla artmış durumda. Bu işletmelerden  sıyrılıp pazarda yer edinmek için yapılacak en önemli şey  mekan seçimidir. Özellikle yürüyüş  yolları  ve ya trafiğe kapalı caddelerin olduğu yerler parfüm dükkanı açmak için  en önemli kriterlerden dir. Gerek müşteri potansiyeli gerekse satış arttırmada  en önemli kriter insanların  çok  olduğu ve  rakiplerin az  olduğu noktalardır. 

 

Hangi  Marka Parfüm? 

parfüm satışına başlamadan önce  belirlenecek bir  diğer kriter de  hangi  marka parfüm satılacağıdır.  Piyasada onlarca marka  parfüm vardır. Bunlardan diğerlerinden sıyrılan markalar olan D&P Parfüm  ve Eyfel Parfümdür. Eğer direk satış odaklı girmek istiyorsanız  bu  iki markadan seçim yaparak başlayabilirsiniz. 

Her markanın bayilik verme kuralları ve şartları kendine  göre değişmektedir. Bu yüzden önce potansiyel belirlenmeli sonra aksiyona geçilmelidir. Parfüm dükkanı açmak  her ne kadar kolay  görünse de  her işin bir zorluğu vardır. 

 

Açık Parfüm Satmak Yasal Mıdır ? 

Açık parfüm satmak  yasaldır. Tabi ki  burada  önemli  olan unsur parfümün içerisinde insan sağlığına zararlı olacak bir unsur olmamasıdır. Bu yüzden açık parfüm satışı  yapacaksak  yukarıdaki gibi  belirttiğimiz  parfüm konusunda kendini kanıtlamış markalardan  bayilik alarak bu işe başlamak  en mantıklısı olacaktır. 

 

Parfüm Satarak Ne  Kadar Kazanırız ? 

Parfüm dükkanı açmak  maliyetler  genelde  düşük  olduğu  için caziptir. Kira ; yerin potansiyeli ve  müşterinin markayı bilmesi  gibi  bir sürü  unsur vardır. Parfüm satışı eğer bu işi biraz biliyorsanız  çok zevkli ve bir o kadar da karlı bir iştir. Genelde kar marjları %50 den daha fazladır. Bu yüzden hem işyeri maliyetinizi  hem de karlılığınızı  kolayca arttırabilirsiniz. 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI