arama


Evde Mum Yaparak Ek Gelir Elde Etme

Evde Mum Yapıp Satmak
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • neisyapsam neisyapsam

Aldığı ücretle geçinemeyip iş arayışlarında olanlar, boş vakitlerini değerlendirmek isteyenler öğrenciler ve ev hanımları için evde yapabilecekleri ek işlerden bir tanesi de evde mum yapıp satmaktır. Evde dekoratif ve kokulu mumlar yapıp satarak ek gelir elde edebilirsiniz. Evde nasıl mum yapacağınızı , mum yapmak için gereken malzemeleri yazımızın detayında bulabilirsiniz. İş fikirleri konusunda sıkıntı yaşayanlar için evde yaparak para kazanabilecekleri güzel işlerden bir tanesi eve mum yapımıdır.

Nasıl Mumlar Yapmalıyım?

Evde mum yapmak isteyenler öncelikle ne tür mumlar yapmaya karar vermelidirler. Çevreden gelen taleplere göre mum yapmak daha kazançlı olmanızı sağlar. Evde yapacağınız mumlar tamamıyla aydınlatma amacıyla olabileceği gibi, dekoratif mumlar ya da kokulu mumlar da yapabilirsiniz. Çevrenizden gelen talebe göre kararınızı verirsiniz.

Evde Mum Yapmak İçin Gereken Malzemeler

  • 1 kilogram parafin
  • 100 gr stearin
  • Saf pamuklu ip ya da mum fitili
  • Renklendirici
  • Çiçek esansı

Evde mum nasıl yapılır?

Öncelikle katı halde bulunan parafini eritmeniz gerekir. Bunun için bir tencere ya da tava kullanabilirsiniz. Parafini tencereye koyarak kısık ateşte eritin. Daha sonra içine stearini ekleyin. İyice karışıp sıvı hale gelene kadar karıştırın. İçine renklendiriciyi koyunuz. Renklendirme için mum renklendirici ya da pastel boya kullanabilirsiniz. Daha sonra esansınızı ekleyebilirsiniz. Mumunuzun kokusu tamamen sizin tercihinize kalmıştır. Evde yapacağınız mumlar için istediğiniz kokuları ve renkleri kullanabilirsiniz. Eklediğiniz esans mum yakıldığında etrafa güzel kokular yayacaktır.

Hazırlamış olduğunu karışımın mum olabilmesi için onu güzel bir kaba koymanız gerekir. Mum için istediğiniz şekillerde kaplar kullanabilirsiniz. Seçeceğiniz kap mumunuzun şeklini belirleyeceği için özellikle süs amaçlı yapacağınız mumlar için farklı şekillerde kaplar kullanabilirsiniz. Hazırladığınız karışımı kaba dökmeden önce mumun yanmasını sağlayan mum fitilini ya da pamuklu bir ipi kaba yerleştirin. Yerleştirdiğiniz fitilin mumun tam ortasında olmasına dikkat edin. Fitili yerleştirdikten sonra karışımı kaba dökün.  Mumun donması için buzdolabına koyun. Tamamıyla donduktan sonra kaptan çıkarabilirsiniz.

Evde Mum Yapıp Satmak

Ek gelir elde etmek için evde yapmış olduğunuz mumları satmanızın çeşitli yolları vardır. Yapacağınız mumların kalitesi ve güzelliği satışlarınızı etkileyecektir. Öncelikle mumları çevrenizdeki insanlara gösterin. Mumları en satabileceğiniz kişiler kendi çevrenizde olanlardır. Güzel şekiller vererek hazırladığınız mumlar süs eşyası olarak kullanılabilir hatta hediyelik olarak da kullanılabilir. Çevrenizdeki insanlar dışında internet üzerinden de yaptığınız mumları sergileyebilir kendinize müşteri bulabilirsiniz.

 

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI